• BIST 106.926
 • Altın 151,352
 • Dolar 3,6718
 • Euro 4,3287
 • Trabzon 15 °C
 • Giresun 17 °C
 • Ordu 15 °C
 • Rize 15 °C
 • Gümüşhane 12 °C
 • Samsun 16 °C
 • Bayburt 9 °C
 • Artvin 13 °C

Hacıosmanoğlu'ndan Açıklamalar

Hacıosmanoğlu'ndan Açıklamalar
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, son günlerde bordo-mavililerin aldığı kötü sonuçlarla ilgili açıklama yaptı.
Hacıosmanoğlu'ndan Açıklamalar Hacıosmanoğlu'ndan Açıklamalar

Bordo-Mavililerin bu akşam ki idmanını takip eden başkan İbrahim Hacıosmanoğlu burada soruları yanıtladı.

Trabzonspor'un sezona iyi başladığını ancak Osmanlı maçında alınan mağlubiyetin sinirleri bozduğunu kaydeden Hacıosmanoğlu, "Sezona iyi başladık. Türkiye'nin de gündemine Trabzonspor'un oynadığı futbol çok meşgul etti. Önemli topçular aldık. Akhisar maçında şansız bir sonuç aldık. Galatasaray maçının da yenilmemize rağmen stat tıklım tıklım dolu taraftar alkışladı takımı. Oynadığı futbolla. Orada da şans yanımızda değildi. Malum o haftaya damga vuran hakem hataları da o hafta yaşandı. İş kazası dedik. Ama elbette Osmanlı maçı bizim de sinirimizi bozdu. Trabzonspor değil bütün takımlar yenilebilir ama böyle bir yenilgiyi bünyemiz kabul etmiyor. Onu da iş kazası olarak düşüneceğiz. Trabzonspor'un bunların üstünden gelecek kadrosu var. İyi sonuçlar alması lazım. Daha çok kenetlenmeleri lazım. Daha çok bir birlerinin hatasını telafi eden takım olması lazım. Biz buradayız. Hafta sonuna kadar buradayız. Konuşuyoruz. Bu takımın güzel işler yapacağını hep beraber göreceğiz" dedi. 

ÖDEME SORUNU YAŞANIYOR MU? 
Trabzonspor'da ödemelerle ilgili yapılan haberlere de ironi yaparak cevap veren Başkan Hacıosmanoğlu, "Bir seneden beri ödeyemiyoruz. Kazanacağız ödeyeceğiz. Ama bu yüzden oynanmıyor.." şeklinde söze giriş yaptı. Ardından "Söylenecek çok şey var da farkındaysanız konuşmuyorum. Konuşmamamı ahlaktan yoksun insanlar farklı yörlere çekiyor" diye devam eden Başkan Hacıosmanoğlu şu şekilde konuştu:  

ÖDEMELERDE 1-1,5 AY GECİKME OLUYOR 
"Halbuki geçen sene ben 9 ay 15 gün ceza aldığım zaman, artık  ben ceza almayacağım derken o günden beri konuşmayacağım  derken farklı tabir kullanmıştım. O günden beri konuşmuyorum, konuşmayacağım da. Konuştuğumda zamanda kavgayla bu iş olmaz diyenler bugün konuşmamamı farklı sebeplere bağlıyorlar. Karakter yapısı olarak bizi susturacak güç dünyada yok. Öyle doğduk, öyle büyüdük, öyle yaşacağız öyle de öleceğiz. Trabzon'a kendinden çok zarar veren hiç bir unsur yok. Dış unsurlarla biz mücadele ederiz. Bunu söylüyorum ondan sonra diyorlar ki "Camiayı bölüyor" Ben maça gitmedim, Galatasaray maçında yenildiğimizde protokolde sevinenler var. Bun orada olan arkadaşlarım söylüyor. Yönetimde ki arkadaşlarım değil, orada yine Trabzonspor'un değerleri maçı seyredenler.  Bir ufak olumsuzluk olduğu zaman nasıl nereden eleştiririz diye onun hesabını yapan insanlar dolu. Normalde insanlar takımına sahip çıkar. Bir olumsuzluk olduğunda onu yıkmak için uğraşmaz. Kaldı ki kendi yazdıkları yalanlara nasıl inanıyorlar ona hayret ediyorum. Yabancı oyuncuların paraları ödenmiyormuş, Cardozo'yu elçi yapmışlar, paralarını isteyeceklermiş. Diger oyuncuların paraları ödenmiyormuş.. Varsayalım ödenmiyor. Bu oyuncular karaktersiz oyuncular mı? Trabzonspor'da kimsede bugüne kadar parası kalmamış. Parasını almıyor diye sahada mücadele vermeyecek. Öyle  bir karaktersiz oyunculardan kurulu değil Trabzonspor. Biz geldiğimiz günden beri takım tarihinde olmadığı şekilde ödemeler yapıyoruz. Tamam 1 ay 1,5 ay gecikme oluyor. Kısmi.. Tamamında değil. Bazen 2 ay gecikme oluyor. Ama şuan da bizim tamamı da değil 1 ay 1,5 aylık gecikme var. Ama bunu bizimle şampiyonlukta yarışan takımlara bakın bu büyük başarı."  

HESAP YAPMANIN KİMSEYE ANLAMI YOK 
Basın kuruluşlarında bordo-mavililer aleyhinde yapılan haberlere de sert çıkan Hacıosmanoğlu, "Ama bunun dışında sanki burada hakikaten sorun varmış gibi kamuoyuna yansıtmak takıma katkı sağlamıyor ki.. Takıma zarar veriyor. İyi giden işleri nasıl bozarım diye hesap yapmanın kimseye faydası yok. Trabzonspor bizim tapulu malımız değil. Siz bu takım başarısız olsun da Hacıosmanoğlu gitsin düşüncesinde olmanızın anlamı yok ki. Evet takım başarılı olsun, daha başarılı bir takımı alın yukarı taşıyın. Düşmüş bir takımı alıp ne yapacaksınız. Bu anlayışın Trabzonspor'a faydası yok. Biz de teslim ederiz.  Bizden iyi yapacağına inandığmıız insanlar varsa aday olmayıp onlara teslim ederiz. 

3. LİG TAKIMI BİZDEN DAHA FAZLA KOMBİNE SATTI 
Takımın tarihini en iyi kadrolarından biri var sahada önemli oyuncular aldık 3. ligde ki takım bizden daha fazla kombine sattı. Takıma sahip çıkmak sadece eleştiri yapmak değil. Ben bakıyorum bugün Trabzonspor zarar görsün diye yapan unsunlar öyle bir kampanya başlatmadılar. Lige iyi girdik, 3. hafta 4. hafta acaba bir kombine kampanyası başlatalım da Trabzonsporlular, Trabzonspor'a maddi olarak destek olsun diye bir kampanya duydunuz mu ben duymadım? Geçen sene takımın kaptanı Onur, "ben 7 senedir buradayım böyle ödeme düzeni görmedim diye oyunculara söylüyordu"  Gençlerbirliği maçını nasıl aldığımızı da biliyorsunuz. Bizim ödemelerde 1,5 ay gecikme oluyor ama primlerinin her kazandığım maçın ertesi günü veya bir sonra ki gün yatırdık. Kulüpte sorun olmaz mı elbette ki olur. Tekrar söylüyorum bizden önce ki dönemler Bizden önce ki dönemler gibi bizim ödeme yaptığımız gibi bir ödeme şekli yok" dedi. 

DENİZ ÇOBAN İLE İLGİLİ DİKKAT ÇEKEN YORUM 
Dün akşam 1-1 berabere biten ve ardından maçta yaptığı hatalar nedeniyle canlı yayına çıkarak özür dileyen Hakem Deniz Çoban ile ilgili gelen soruya da cevap veren Başkan Hacıosmanoğlu, "Hata yapmamaları lazım. Adil olmak çok zor bir şey değil. Düdüğünüzü adil çalmak, bayrağınızı adil kaldırmak çok zor bir şey değil. Ahlak ile alakalı bir şey. Korkmanın etki altında kalmanın verdiğiniz kararlara müsaade etmeyeceksiniz. Güçlü sandığınız insanları yaptığınız hatalarla memnun edebilirsiniz ama milyonlarca insanın ahını alıyorsunuz. Bunu bilmek lazım ona göre davranmak lazım. Makul hataları elbette ki hoş göreceğiz ama sonucu etki eden hataları insan bünyesi kabul etmiyor. Onun için dikkatli olsunlar. Akşam hakem arkadaşımız hata yaptı ama maçtan sonra günah çıkardı. Bunu diğer hakem arkadaşlarımızın örnek alıp maçta hata yapmamaları için daha dikkatli olmaları onların yararına olur. Ondan sonra günah çıkarmaya gerek kalmaz" dedi.   

AZİZ YILDIRIM'IN KUPAYI TESLİM EDERİZ AÇIKLAMALARI 
Aziz Yıldırım'ın "Mahkeme bizi haksız bulursa kupayı Trabzon'a teslim ederiz" şeklinde ki söylemine de cevap veren Başkan Hacıosmanoğlu, burada çarpıcı açıklamalara imza attı. Başkan Hacıosmanoğlu, "O konuyla ilgili biliyorsunuz baskı altındayız. Talimat veriyorlar. Şike konusu ile ilgili konuşmayın diye. Her zaman ki gibi konuşmuyoruz o konuyla ilgili. Baskı altında olduğumuz için onla mücadele edemiyorum, konuşamıyorum da.. Öyle istiyor Trabzon'un gerçek sahibi kendini sanan insanlar. Veya rantları kesilen insanlar. Biz ilk andan itibaren bu konunun Trabzon'un namus meseli olduğunu ve hiç bir makam mevki tanımadığımız ve sınırsız mücadele vereceğimizi söyledik. Avrupa'da istediğimiz gibi gidiyor. Buradan teşekkür ediyorum Erdem Egemen'e ve avukat arkadaşlara.  Bütün konunu muhatabı odur. Bizimle ilgili pasif kaldığımızı bu işle mücadele etmediğimizi söyleyen ahlak yoksunları bu arkadaşımızı tanıyor açıp sorarlar biz ne yetki verdik. Sınırları nereye giderse, nasıl özgürlük verdiğimizi onlardan teyit edebilirsiniz. Bunu kimse seçim malzemesi veya hutta başarısızlığa farklı şeylere kullanılacak olay değildir. Trabzon insanı namusuna düşkün insandır Türk insanı gibi. Bu konuyu başka konularla karıştırmasınlar. O konuda bizim yapmamız gereken neyse hatta daha fazlasını yapmak asli görevlerimizden birisidir" dedi. 

ADALET DIŞI KARARLA GERİYE DÖNÜK İŞLETEBİLİRSİN 
Aziz Yıldırım'ın o açıklamalarını dikkate almadığını kaydeden Başkan Hacıosmanoğlu, "Tabi ki o soruya cevap vermedim cevapta vermeyeceğim zaten. Dikkate almıyorum. Bilmiyorum, bir garanti mi aldılar? Beraat edeceklerine dair. Yargı süreci devam ediyor. etki altında bırakmak istemem kimseyi.. Herkese ahlaklı adaletli verme tavsiyesi bulunabilirim bir Türk vatandaşı gibi. Kaldı ki o mahkemeden beraat etse dahi şikeyi ortadan kaldıramazsın. Yani o takipler yapıldığında tek hakimle yapılıyorsa o gün ki yasalar oydu, sonra çıkan torba yasada değiştiyse geriye dönük işleyecek bir şey değildir o . Ancak adalet dışı bir kararla onu geriye dönük işletebilirsin. Kurtarsan dahi sportif olarak şike yapılmıştır. Mahkemede hakimin huzurunda inkar ettikleri konuşmaları dahil tapelerden dinletip okeyleştirmiştir. 

MAHKEMEDEN ÇIKAN SONUÇ ŞİKE SÜRECİNİ ETKİLEMEZ  
Oradan çıkacak sonuç şike sürecini hiç bir şekilde etkilemeyecek.   Paralel kumpastan kimse bahsetmesin. Türkiye'de paralel örgüt var. Ama o örgütün spor sahalarına inmek derdi değil.  Onların derdi çok daha farklı. Bu ülkenin büyümesini engellemek için kullanılan bir örgüt. Bir kulüp başkanına kumpas kuracak kadar basit değil. Onun için kimse onu kullanmasın. Orada bizim söyleyeceğimiz çok şey var ama biz söylemiyoruz. Bu söylemler kimseyi kullanmayacak. Sportif olarak Avrupa'da nasıl ceza aldılarsa, orada ki sürecin bittikten sonra önümüzde ki günlerde farklı girişimler olacak. Hukukçu arkadaşlarımız çalışıyor.  Sadece CAS ve FİFA değil. Farklı yerlerde de olacak." dedi. 

AZİZ YILDIRIM, CENNETE DAVET ETSE CEHENNEME GİDERLER 
Bu söylemin bir garanti alınarak yapıldığını kaydeden Başkan Hacıosmanoğlu, şu şekilde sözlerini bitirdi: "Garanti alındığı için öyle söyleniyor ama Biz ceza alırsak haklıdır söylemi.. Ben şunu söylüyorum: Trabzonspor'un sevdalıları değil, sadece Trabzonspor'un ismini benimseyen bir insan dahi, böyle bir şampiyonluğu Trabzonspor'dan Türk futbolunu kirleten bir insan tarafından verilmesini asla kabul etmez. Kaldı ki şampiyonluğu değil, Trabzonspor sevdalılarına buyrun gelin cennete gidelim deseler dahi onun söylediği yere değil Trabzonspor sevdalıları Cehenneme gider. Biz inanıyoruz ilahi adalet eninde sonunda tecelli edecek. Trabzonspor haklı olduğu davasında hak ettiğini alacak."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fenerbahçe'den Trabzonspor'a!12 Ekim 2017 Perşembe 10:58
 • Trabzonspor'un Kendisini İstediğini Açıkladı!12 Ekim 2017 Perşembe 10:56
 • Yusuf Yazıcı İçin Karar Verildi!12 Ekim 2017 Perşembe 10:52
 • Menajerinden Trabzonspor Sürprizi!12 Ekim 2017 Perşembe 10:45
 • Onur Kıvrak'tan Heyecanlandıran Açıklama!11 Ekim 2017 Çarşamba 13:18
 • Trabzonspor Çok İstemişti Ama Takımında Kaldı!11 Ekim 2017 Çarşamba 13:15
 • Akhisar Maçında Burak Yılmaz Sahada Olacak Mı?11 Ekim 2017 Çarşamba 13:11
 • Ampute Milli Takımına Müjde!11 Ekim 2017 Çarşamba 13:08
 • UEFA'dan Trabzonlu Hakeme Görev!11 Ekim 2017 Çarşamba 08:54
 • Ersun Yanal Kendinden Çok Emin!11 Ekim 2017 Çarşamba 08:51
 • Tayfa Haber - ÖZEL-
  Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim