• BIST 107.901
 • Altın 151,680
 • Dolar 3,6982
 • Euro 4,3411
 • Trabzon 19 °C
 • Giresun 20 °C
 • Ordu 19 °C
 • Rize 21 °C
 • Gümüşhane 19 °C
 • Samsun 19 °C
 • Bayburt 17 °C
 • Artvin 20 °C

Hacıosmanoğlu'na Suç Duyurusu Geliyor!

Hacıosmanoğlu'na Suç Duyurusu Geliyor!
Günebakış Gazetesi, muhabir Mehmet Karagöz'e koyulan kamp yasağı nedeniyle İbrahim Hacıosmanoğlu hakkında suç duyurusunda bulunacak.
Hacıosmanoğlu'na Suç Duyurusu Geliyor! Hacıosmanoğlu'na Suç Duyurusu Geliyor!

Gazete, konuyla ilgili haberinde, Günebakış’ı maddi ve manevi zarara uğrattığı için hukuk davası açılacağının da altını çizdi. Gazetenin İmtiyaz Sahibi ve Başyazarı Ali Öztürk ise köşe yazısında yapılan bu uygulamaya rağmen "Boyun eğmeyeceğiz" yorumunu kullandı.

Öztürk yazısında şu görüşlere yer verdi: "Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun başkanlığı kimine göre yok hükmünde, kimine göre ise işgal niteliğinde… Şike ile mücadele iddiasıyla başkan seçilen ve 3 yılın sonunda şike kayırıcılarıyla kol kola girip şikeyi bitiren (!) Hacıosmanoğlu o koltukta yavaş işleyen hukukun sayesinde oturabiliyor.

Şikeci Aziz Yıldırım’a sövme iddiasıyla (tabiri caizse) Hacıosmanoğlu ve ekibi (İbrahim Usta ve zevahiri) 3 yıl sonra hedefini değiştirdi. Hacıosmanoğlu şimdi kendi camiasının ve üstelik şikecilerle mücadele eden isimlerine sövüyor.

Şike kayırıcılarıyla kol kola giren Hacıosmanoğlu, kendi camiasına karşı amansız bir savaşa girişti. Eskiden ‘Hodri’leri TFF Başkanlarına çeken Hacıosmanoğlu, şimdi kendi camiasına ‘Hodri’ çekiyor.  Kongrelerde 1’in 3’ten büyük olduğunu kabul ettirince ve hukuk da geçiştirince, ‘Aralıkta görüşürüz.” diyor.

Hacıosmanoğlu’nun şikecilerle mücadeleyi terk edip, içeride ‘Trabzonspor’u sattın… Kulübe ihanet ettin.’ diyenlere savaş açmasının ilginç bir tezahürü Hollanda’da ortaya çıktı. Almanya’da kendi gücüyle ve yettiği kadar şike ile mücadele eden İbrahim Ertürk’e hakaret ve küfür yağdırmasını kastetmiyoruz. Günebakış’a koyduğu kamp yasağından bahsediyoruz. Trabzonspor’un Hollanda kampına iki yerel gazete muhabir gönderdi. Karadeniz ve Günebakış…  Hacıosmanoğlu, Günebakış’a koyduğu yasağı tekrar raftan indirerek hayata geçirdi. Günebakış’ın Trabzonspor’un kampından haber alma özgürlüğüne yasak getirdi. Kampın işlenmesi ve basın toplantılarına girilmesi yasaklandı.

Yasakçı tavır bizim için yeni değil. Hacıosmanoğlu daha önce de kendince  bize yasak getirdi. Ya para yöntemiyle ya yasaklarla yerel medyayı tesirsiz hale getirmek isteyen Hacıosmanoğlu’nun terbiye yöntemlerinin hamdolsun ki uzağındayız. Trabzonspor’a, Trabzon’a ve camiaya verdiği zarar karşısında susmayı zillet sayanlardanız.  Gerçekleri dillendirmek ve toplumun hukukunu aramak bizim asli sorumluluğumuz. 15 yıldır bu ilke ve esaslar üzerinden yürüyen Günebakış, Trabzonspor Başkanlığı’nı adeta esaret altına almış olan Hacıosmanoğlu’nun terbiye çemberine itibar etmeyecektir. Biz yine en sağlıklı haberlere ulaşıp size taşıyacağız.

Haber alma özgürlüğümüzü engellediği için ve Günebakış’ı zarara uğrattığı için şahsı hakkında suç duyurusunda bulunup, maddi ve manevi tazminat hakkımızı arayacağız. Yasakçı anlayışın baskılarına asla aldırmayacağız.

*        *        *

Trabzonspor bugün gerek maddi olarak gerekse manevi olarak tarihinin en kötü günlerini yaşıyor. Trabzonspor’da başkan ve yönetimler başarısız olup kulübü zarara uğratabilir. Hatta beklenmedik sonuçlarla karşılaşıp küme bile düşürebilir. Böylesi tablolar dahi bugünkü durumumuzdan daha ağır ve vahim değildir. Bugün Trabzonspor şike mücadelesinin ne yazık ki utanan tarafı haline getirilmiştir. Şike yaptığı için değil, şike davası satıldığı için. Mesele, şike davasının savunulmasında başarısız olmanın çok ötesindedir. Mağduriyet hazmedilebilirdi ama tablo utanç verici boyuttadır. Mesele şike mücadelesinde başarısız olma meselesi değildir. Dolaylı olarak şikeyi inkar etmesidir. Marka değerine büyük yara verilmesidir.

Trabzonspor bugün maddi olarak 400 milyon lira borç batağında ve batma noktasındadır ve kulübü bu noktaya getirenler kasıtlıdır. Hâlâ devam edebilen 10 kişi asla masum değildir. Devam kararı bir ihtirasın ve camiayla savaşın bilinçli tezahürüdür. 23 milyon lira borç almak için Yıldırım Demirören ile pazarlık yapan bir zihniyetin bu utancın üzerine gittiği için Günebakış’ı Hollanda’daki kampa sokmaması gerçekte onlar adına utanç, bizim için olsa olsa gurur vesilesidir. Ne kadar doğru çizgide olduğumuzun göstergesidir.

Bir gün bunların hepsi bitecek. Trabzonspor bu güruhun elinden elbet kurtulacak. Biz inanıyoruz ki bu tarihi ihanetin bedeli çok ağır olacak. Belki onların Trabzonspor üyelikleri bile sorgulanacak.  İşte onlar o gün nedametlerini anlatacak medya arayacaklar. Merak etmesinler…

Uğrayacakları sonuç mağduriyet olursa Günebakış o gün onları da savunacak. İlkeleriyle yaşayanlar ilkesizlerin her zaman fevkinde olacak. Bizi ilkesizlik çukuruna düşürmeyen ve ilkesizlere muhtaç yapmayan Rabbimize şükürler olsun.

Bizi kendinden başkasına boyun eğdirmeyen Rabbimize şükürler olsun. Boyun eğmeyeceğiz. "

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim