• BIST 106.404
 • Altın 146,968
 • Dolar 3,4891
 • Euro 4,1811
 • Trabzon 25 °C
 • Giresun 25 °C
 • Ordu 27 °C
 • Rize 27 °C
 • Gümüşhane 31 °C
 • Samsun 27 °C
 • Bayburt 30 °C
 • Artvin 32 °C

"Hacıosmanoğlu'na Başkanlık Yetmez"

"Hacıosmanoğlu'na Başkanlık Yetmez"
Trabzonspor'un 26 Mayıs'ta yapılan Genel Kurulu'nda yarışa giren Dr. Hakan Kulaçoğlu Bordo-Mavili Kulübün gündemine dair çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Trabzon'da yayın yapan Radyo Aktif'in konuğu olan Hakan Kulaçoğlu, Trabzonspor'un çok derin bir kriz içinde bulunduğunu söyledi.

Kulaçoğlu, "Geçen sene Trabzonspor'un durumu zordu. Şimdi çok, çok, çok daha zor. Bu sıkıntıların hemen aşılması kolay değil. Trabzonspor tarihinin en derin, en uzun duraklama dönemlerinden birine girdi. Bundan çıkması da çok kolay olmayacak. Trabzonspor'la ilgili herkesin kayısı var ama bu kaygıya müdahale etmek bir çok insanı aşıyor. Kiminin vakti yok, kiminin cesareti. Geçen sene Trabzonspor belli bir yerdeydi. O zaman maddi sorunlarını çözse yukarı doğru ilerleyebilirdi ama şu an öyle bir yozlaşma, öyle bir kültür kaybı, öyle bir çatışma var ki birinin bir anda çıkıp buradan kurtarması mümkün değil. Bir uzlaşmaya ihtiyaç var ama bu uzlaşmanın kolay kolay yapılacağını zannetmiyorum. 1 Olur, 2 olur, şehirdeki insanlar bir araya gelip kulübü toparlar ama sürekli yapılanı bozarsanız bu camianın insanları da bunu kabul edemez.'' dedi.

ZENGİN BAŞKAN SAÇMALIĞI
Trabzonspor'un kaynaklarını yönetmede büyük sorunları olduğunu belirten Kulaçoğlu, ''Trabzonspor'da çok büyük paraları kullanmakta sorunlar var. Bu kadar büyük paraları olan bir kulübün ''zengin başkan arıyoruz'' diye ortalığa çıkması çok saçma. Trabzonspor'un yıllık 70 milyon TL geliri var. 70 - 100 milyon lira 'en zengin dediğin başkanı bulsan bile vermez. En fazla 20 milyon lira verir. Uzun zamandır birileri geliyor. Kendileri zengin ama sadece paraları var. Toplumda kendini başka yerlerde de ispat etmeye çalışıyor. Son seçilen başkan bunun en uç örneğidir'' diye konuştu.

"HACIOSMANOĞLU'NA BAŞKANLIK YETMEZ"
İbrahim Hacıosmanoğlu'nun Trabzonspor Başkanlığından çok daha büyük koltuklara ihtiyacı olduğunu söyleyen Kulaçoğlu şöyle devam etti: ''İbrahim bey gibi bir insanın toplumda yer edinebilmesi için Trabzonspor başkanlığı yetmez.

İbrahim Bey'in saygınlık kazanabilmesi için kendisine 10 koltuk lazım. 5 Cumhurbaşkanlığı, 3 Başbakanlık koltuğuna otursa ancak saygı duyar insanlar kendisine. Ama buna rağmen İbrahim Bey'in bugün şöyle bir niyeti var. 'İsim olarak yok olacağım, silinip gideceğim. O yüzden kalabileceğim kadar kalayım, zorlayabildiğim kadar zorlayayım. Para bulmaya çalışayım, böyle gitmeyeyim' istiyor. Bu yüzden bugünleri yaşıyoruz''.

BURAK GÜRDAL'A MESAJ
Kendisiyle birlikte yürüyen insanlara da şaşırdığını belirten Kulaçoğlu, ''Baktığınız zaman bugün bizim karşı çıktığımız bir durumu Burak Bey'le İbrahim Bey birlikte uyguluyor.

Biz 'Trabzonspor Trabzon dışından yönetilmesin' dedik, şimdi Burak Bey ile İbrahim Bey İstanbul'dan yönetiyor. Beraber yola çıktığımız arkadaşlarımız da bizi şaşırtıyor. Trabzonspor'da kulüpte, camiada, takımda çok ciddi bir hastalık var.

Bu hastalıkları yukarıdan çöze çöze gelmezseniz, bitiremezsiniz. Trabzonspor sorunlarını sahada çözmeye çalışıyor. 5 - 6 milyonluk camia önce kendi sorununu çözecek, daha sonra yöneticiler, ardından teknik heyet çözecek. Trabzonspor'un sorunu en son sahada çözülür'' ifadelerini kullandı..

TRANSFER POLİTİKASI YANLIŞLIĞI
Trabzonspor'un transfer politikasının başlı başına yanlış olduğunu belirten Kulaçoğlu, ''Malouda'nın alınması çok yanlıştı.

Bosingwa iyi çıktı ama Akhisar'da oynayan Emrah Eren var. Aşağı yukarı Bosingwa kadar performans gösteriyor. Bosingwa'dan yaşlı. Bosingwa'yı çok beğeniyorum, ayrı bir konu. Elinde cetvel, pergel olmadan, sahada geometri yapabilen bir oyuncu. Trabzonspor'un en iyi üç isminden biri.

Öte yandan Aykut Demir'i 2.9 milyon bonservis bedeliyle almak akıl işi değil. Zaten parayla alındığı için oynatılıyor. 1461'den gelse oynamazdı. Caner Osmanpaşa, Gençlerbirliği'nden parayla alınmış olsaydı o oynardı. Aykut bunun için forma şansı buluyor. Bu bağlamda Puyol'un alınacağını da pek sanmıyorum. Burak Gürdal'ın bir yetkisi olursa Puyol transferine izin vermez. Böyle şeylere çok karşıdır. Puyol çok iyi bir oyuncu, kariyerli ama futbol hayatı bitmiş. Futbol oynamaz. Trabzonspor'da değil, Dünyanın hiçbir yerinde artık futbol oynamaz '' yorumunu yaptı.

SPONSORLUK KONUSUNA YAKLAŞIM
Sponsorluk görüşmelerine ılımlı baktığını ifade eden Kulaçoğlu, ''Fadıl Bey Trabzonspor Urfa'da Türkiye Kupası'nı aldığında çok yardımları olmuştu. Destek vermişti. Geçtiğimiz günlerde 'isim hakkınızı verin' diye bir teklifi oldu.

Önce sponsorluk bu şekilde görüşülmesine rağmen, sonradan tepki gelince geri çekildi. 'Stadyum ismi olacak' denildi. Baktılar ki stadyum bizde değil; sonra iş forma reklamına döndü. En son hepsinden vazgeçildi. Bu işler siyasette de böyle oluyor. Önce ortaya atılıyor sonra geri çekiliyor. Bugün belki hiç tepki olmasaydı  Genel Kurul kararıyla Trabzonspor'un ismi değiştirilecekti.

Capris Gold Trabzonspor'a forma reklamı veriyorsa verebilir. Ama Trabzonspor gibi büyük bir kulübün adına isim alacaksa çok büyük, dünya devi markalardan belki geçici bir süre alınabilir. Sony Trabzonspor, Mercedes Trabzonspor, Samsung Trabzonspor olabilir. Prestijli bir markayla bu düşünülebilir'' görüşünü seslendirdi.

"YAMALI BOHÇA GİBİ DAĞILDILAR"
Trabzonspor yönetiminin yamalı bohça gibi dağıldığını belirten Kulaçoğlu, ''Bizim de aday olduğumuz kongrede Muharrem Bey kardeşimiz AK Parti'nin adayı gibi çıkınca, ki büyük ölçüde öyleydi. Karşı tarafta, bu seçimi 30 Mart yerel seçimlerinin provası olarak gören bir grup oluştu. Siyasetten uzaklaşmış, dönmek isteyen veya daha yukarıyı hedefleyen isimler 'AK Parti'ye karşı Trabzonspor'da bir seçim kazanırsak belediyede de yeneriz' diye düşündüler.

Bir koalisyon oluştu. Eyüp bey, Avni Bey, İbrahim Usta hepsi İbrahim Hacıosmanoğlu'nun peşinden gitti. Hacıosmanoğlu da onlara mavi boncuk dağıttı. Ardından 1 hafta sonra koalisyon ayrıştı. Şu an Trabzonspor'da yamalı bohça dağıldı. Yönetim içindekiler de, yönetim dışındakiler de İbrahim Bey'i eleştiriyor'' görüşünü savundu.

"ŞAMPİYONLUK UMUDUM YOK OLMADI"
2010 - 2011 Şampiyonluk kupası için umutlarının asla yok olmadığını belirten Kulaçoğlu şunları söyledi: ''Ben kongre konuşmamada da söyledim, her yerde de. Trabzonspor'un kupası Fenerbahçe'nin müzesinde, Sayın Başbakan'ın himayesindedir.

Kupa gelebilir ama Trabzonspor'un kupanın gelmesine karar verecek iradeye hiçbir başvurusu yok. İbrahim Bey hakikatten Başbakan tarafından çok sevilen bir isim. Gezi olaylarından beri O'nun büyük sevgisini ve sadakatini kazandı. İbrahim Bey bugün Sayın Başbakan'a bir telefonla doğrudan ulaşabiliyor. Defalarca görüşüp defalarca farklı talepleri olmuştur.

Bir kere bile kupanın tek kelimesini ettiğini düşünmüyorum. Buna kimsenin şahit olduğunu sanmıyorum. Bir kişi çıkıp da 'Ben gördüm, Başbakan Erdoğan'la görüştü ve kupayı talep etti' diyemez. Şike sürecinde şehir genelinde büyük yanlışlar yapıldı. Bu süreçte şehirde çok açık söyleyeyim 'Sadri Bey, Nevzat Bey ceza alsa da onları tarihe gömsek'' diye düşünenler, 'Ne olacak sanki, şike her zaman var'' diyenler vardı.

Kimileri de '9 puan geriden vermeseydiniz' diyordu. Sadri Şener'in çok büyük hataları oldu. Trabzonspor'un bugün içinde bulunduğu maddi durum büyük ölçüde Sadri Bey'in eseridir. Ama Fenerbahçe'nin Aykut Kocaman'a, Aziz Yıldırım'a sahip çıktığı yerde bizim Sadri Bey'e, Şenol Güneş'e sahip çıkmamız lazımdı.

TRABZON'UN KİMLİK DEFORMASYONU
Trabzon'un bir kimlik deformasyonu içinde bulunduğunu da belirten Kulaçoğlu, bu konudaki görüşlerini de şöyle sıraladı: ''Hiçbir yer artık benim çocukluğumdaki yer değil ama Trabzon şehri de, Trabzonspor camiası da 70'lerdeki gibi, o efsane zamanlarındaki gibi değil. Trabzon ve Trabzonspor yozlaştı.

Betonlaştı, samimiyetini, kültürünü yitirdi, özgüvenini kaybetti. Herkesin kendini sorgulaması, samimiyetini düşünmesi gerekiyor. Trabzonspor'un sorunu bir imaj sorunudur. Şike sürecinin başında, 'Bu kupa Trabzonspor'un hakkıdır, bu davada Trabzonspor haklıdır' dendiğinde Trabzonspor'un imajı çok yükseldi. 3 Yıl boyunca zirve imaja sahip oldu ama camianın bu imajı özellikle son bir senedir çok düştü, dibe vurdu. Artık Türkiye genelinde derin bir Trabzonspor antipatisi var. Bugün şike sürecine hiçbir katkısı olmayanlar başkan bile seçildi. İbrahim Bey'in de taktir edildiği bir kitle var.

'Ne olursa olsun para buluyor' diyenler söz konusu. Şöyle düşünelim, ailede babanın ameliyat olması lazım ve evin çocukları her yolu deniyor, iyi veya kötü yollardan para buluyor. Ama İbrahim Bey'in bundan sonra Trabzonspor'a en iyi hizmet vereceği yer tribündür. Tezahürat ederek Trabzonspor'a katkı sağlamalıdır''.

YENİDEN ADAY OLMAYACAK
Bir daha seçimlerde aday olmayacağını belirten Kulaçoğlu, sözlerini, ''Biz bir siyasi parti değiliz ki her seçime girelim, oyumuz yükseldi mi diye bakalım. Trabzonspor'da seçimi denedik, baktık, bizim harcımız olmadığını gördük.'' ifadeleriyle tamamladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Flaş Tartışma!18 Mart 2016 Cuma 20:06
 • Cardozo Gidiyor Mu? Resmi Açıklama Geldi...11 Şubat 2016 Perşembe 12:42
 • Usta: 'Türk Futbolunda Yeni Bir Dönem Başlıyor'09 Aralık 2015 Çarşamba 10:20
 • Erman Toroğlu: ''Bu Trabzonspor Hesap Bozar''23 Ağustos 2015 Pazar 03:29
 • Çalımbay İmzayı Attı16 Haziran 2015 Salı 12:13
 • Galatasaray’a Mı Gidiyor?16 Haziran 2015 Salı 12:13
 • Şampiyon Yurda Döndü16 Haziran 2015 Salı 12:13
 • Akhisar Belediyespor Artık Ona Emanet16 Haziran 2015 Salı 12:13
 • Demirören’den Fatih Terim’e Yöneticilik Teklifi16 Haziran 2015 Salı 12:13
 • Milliler İtalya’yı Yenerek Turu Garantiledi16 Haziran 2015 Salı 12:13
 • Tayfa Haber - ÖZEL-
  Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim