• BIST 108.489
 • Altın 151,185
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242
 • Trabzon 14 °C
 • Giresun 11 °C
 • Ordu 12 °C
 • Rize 11 °C
 • Gümüşhane 5 °C
 • Samsun 13 °C
 • Bayburt 4 °C
 • Artvin 10 °C

Hacıosmanoğlu, İsim Vermeden Aziz Yıldırım'ı Ve Tff'yi Eleştirdi

Hacıosmanoğlu, İsim Vermeden Aziz Yıldırım'ı Ve Tff'yi Eleştirdi
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, adaletsizlikten beslenenlerin kendi yaptıkları yanlışın karşısında hangi cezayı alacaklarının paniğini yaşadıklarını söyledi.
Hacıosmanoğlu, İsim Vermeden Aziz Yıldırım'ı Ve Tff'yi Eleştirdi Hacıosmanoğlu, İsim Vermeden Aziz Yıldırım'ı Ve Tff'yi Eleştirdi

- Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, adaletsizlikten beslenenlerin kendi yaptıkları yanlışın karşısında hangi cezayı alacaklarının paniğini yaşadıklarını söyledi.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde bir basın toplantısı düzenledi. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve kurulları ile Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ı isim vermeden eleştiren Hacıosmanoğlu, soru almadığı açıklamasına Juventus maçını değerlendirerek başladı. Avrupa’da iyi futbol oynamadan elendiklerini belirten Hacıosmanoğlu "Avrupa'dan böyle iyi futbol oynamadan elenerek karşınıza çıkmayı arzu etmezdim. Trabzonspor sevdalıların bizleri bağışlamışını istiyoruz. Ama dün bu basın toplantısını anons ettiğimiz için çıktık, belki bunu yanlış değerlendirebilirler, elenmeden sonra mı basın toplantısı yapıyorlar diye. Dün ki programdı bu. Malumumuz kendi yalanları ile Türk futbolunu kirleten insanların, o kirlilikten o pislikten nasıl kurtuluruz diye yeni yalanlar üreterek kamuoyunda algı oluşturmaya çalışmaları, kendilerinin senelerden beri yaptığı uygulamaları acaba başkaları da yapıyor mu endişesine düşüp, şahıs olarak muhatap almadığımız ama kurumsal olarak cevap verme zorunluluğu taşıdığımız için buradayız. Yoksa adı geçen şahsı cevap vermeye değer bulmadığımızı kamuoyu ile paylaşmak istiyorum" dedi.

"KENDİ PİSLİKLERİNİ ÖRTEMEYE ÇALIŞIYORLAR"

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın "Trabzonspor 80 Milyon TL'yi kasasına nasıl soktu?" iddialarına yanıt veren Hacıosmanoğlu, "Şike sürecindeki pislikleri nasıl örteriz?" diye kamuoyunda farklı algılar oluşturulmak istediğini kaydederek "Şike sürecindeki pisliklerini nasıl örteriz diye kendi uydurdukları yalanlara önce kendileri inandıran ve sonra da algı yaratıp kamuoyunu inandırmaya çalışanlar, Trabzonspor’un temiz tarihine acaba nasıl gölge düşürürüz, endişesini yaşıyorlar. Malumunuz şahıs Trabzonspor’un mali yapısıyla ilgili kamuoyuna önce kendi inandıkları yalanları kamuoyuna inandırmaya çalışıyorlar. Bizim görev yaptığımız sürece içirişinde 80 Milyon TL para bulduğumuzu ve bu paranın nereden bulunduğunu, hangi siyasiler tarafından Trabzonspor’a aktarıldığından bahsediyorlar. Şimdi kamuoyu böylesine önemli bir kulübün yalancı başkanının yalanını bir kez daha görecek burada. Ben rakamları vereceğim burada, bu kulüpler borsaya açık bir şirket, girdisinin çıktısının her şeyin belli olduğu kulüp. 80 Milyon TL nereden buldu açıklasınlar denen rakam var. 80 Milyon TL para bulsaydık kulübün faizli borcu biterdi ve şu anda ekonomik olarak çok daha rahat yönetilen bir kulüp olurduk. Geldiğimiz günden beri sabit gelirlerimizin dışında Trabzonspor’a bulmuş olduğumuz kaynaklar vardır. Bunların 9 milyon 800 Bin TL Trabzonspor sevdalıların ve bizlerin, kulüple geçmişte ilişkisi olmuş insanlardan aldığımız bağışlardır. Sponsorluklardan elde ettiğimiz gelirler 8 Milyon 870 Bin TL'dir Bizim dönemimizde Trabzonspor sevdalıları ve bizim dostlarımızdan geri ödemek şartıyla faizsiz aldığımız miktarda 9 Milyon 500 bin liradır. Yani bunların toplamı 28 Milyon 200 Bin TL yapıyor. Şimdi düşünün 80 Milyon TL nerede, 28 Milyon TL nerede” diye konuştu.

“TRABZONSPOR HİÇBİR ZAMAN İLLEGAL İLİŞKİ İÇERİSİNDE OLMAMIŞTIR”

İsim vermeden Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın yalan konuştuğunu da iddia eden Hacıosmanoğlu, şöyle konuştu:

"Yanı düşünün ki ülkemizin çok önemli bir kulübünün başkanının bu konuda nasıl yalan söylediğini kamuoyuyla paylaşmak için bu toplantıyı yaptık. Şimdi burada ulusal basında bir ahlak sınavındalar. Bu yalancıların yalan ifadelerini manşet yapanlar bu gerçekleri ne kadar manşet yapacak onu da göreceğiz. Trabzonspor tarihinde hiçbir zaman illegal ilişki içerisinde olmamış, illegal kazanç peşinde koşmamıştır. Her zaman hem maddi, hem de manevi olarak tertemiz olarak bugünlere gelmiştir. Bundan sonra böyle olacak. Bu muhterem zatın yalanları yine devam ediyor.”

“HIRSIZ HERKESİ KENDİSİ GİBİ SANIR”

Hacıosmanoğlu, kulübün borsaya açık bir şirket olduğunu ve tüm ekonomik girdi çıktıların orada yazıldığını da belirterek, “Trabzonspor’un hiçbir başarısı yokken oyuncuları nasıl transfer etti. Traensferlerin devlet tarafından yapıldı deniyor. Hırsız herkesi kendisi gibi sanır. Bu işleri çok iyi becerdikleri için bizi de aynı şekilde düşünüyorlar. Biz devletten de siyasetten de hiç kimseden yardım görmedik. Sadece Trabzonspor’un kendi ismi, markası ile bizim de girişimlerimizle onu sevenlerinden yardım topluyoruz. Transferler devlet tarafından yapıldı deniliyor. Bunların hepsi zaten açık olarak borsa da bilgiler bulunuyor. Ama art niyetli olursanız bunları söylerseniz. Bizim dönemimizde transfer edilen iki tane oyuncuya bonservis bedeli ödemedik. Sadece aylıklarını ödüyoruz. Aykut Demir’i Gençlerbirliği’nden 2 Milyon 900 Bin Euro’ya aldık. 1 Milyon 900 Bin'i ödedik. Süresi geçmesine rağmen İlhan başkan bize anlayış gösteriyor. 1 Milyon da borcumuz var. Boucreanu’ya da 600 Bin Euro’sunu ödedik. Trabzonspor’un da bu paraları ödeyecek gücü var” şeklinde konuştu.

“ONLARIN TRANSFERLERİNİN PARALARINI HANGİ İŞ ADAMLARI ÖDEDİ VE NEYİN KARŞILIĞINDA ALDILAR”

Trabzonspor’un her zaman temiz olduğunu da belirten Hacıosmanoğlu, "Bizim elimizden şampiyonlukları çaldıkları sene oyuncuları kaçıp gittikten sonra ekonomik sıkıntı içerisindeyken aldıkları oyunculara hangi iş adamları kaç milyon eurolar ödediler ve karşılığında neler aldılar, bunları da kamuoyuna açıklamalarını istiyoruz. Bizim yaptığımız transferlerin paralarının toplamı 5 Milyonu bulmaz ama onlar bu paraları nereden ve nasıl buldular onlarda açıklasınlar. Bize bu atıfta bulunanlar bu süreci kendileri böyle yürüttükleri için acaba bunlarda bizim gibi yapıyorlar diye düşünüyorlar. Biz sizin gibi olamayız. Biz tarihinde nasıl temiz yaşamışsa Trabzonspor bugünde öyle olacak yarında.”

Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe’nin bir anda Futbol Federasyonu ile ters düştüğünü belirterek, " Biz şampiyonluk yarışında değiliz ama bu insanlar şampiyonluk yarışında ne zaman puan kaybetmeye başladılar o zaman şikayet etmeye başladılar. Bugüne kadar onların lehine olan hakem hatalarını hiç gündeme getirmediler ama son zamanlarda bir iki ufak hata olduktan sonra bugün federasyon ve kurullarından şikayet etmeye başladılar. Ama baktığınızda bizim maçlarımızda sezon başından beri yapılan hatalar onların 10 katıdır. Ama her halde UEFA ve FIFA’dan onlara gelecek olan yaptırımın endişesi, Federasyon’u da, dolayısıyla onlar kanka oldukları için kendilerini de sardı ki bugün farklı farklı açıklama yapma gereği hissediyorlar. Bugün Federasyona da güvenmiyorlar, bu kurullar da paralel yapının kurulları diyorlar, bu kurullarda değişmesi lazım, Federasyonun da değişmesi lazım” diye konuştu.

"YILLARDIR HİZMET ETTİRDİKLERİ KURUMLARI ŞİMDİ DEĞİŞMEK İSTİYORLAR"

Kurulların yıllardan beri Fenerbahçe’ye hizmet ettiğini de belirten Hacıosmanoğlu, “Bu kurullar size hizmet ediyordu yıllardan beri. Bizim şampiyonluğumuz çalındığı zaman çalınan şampiyonluğu tescilleyip size veren de bu kurullar. Tapelerde yediye beş, altıya dört sözlerini söyleyen sizlersiniz. Dün size hizmet edenler bugün ne oldu da size hizmet etmez duruma geldi. Yoksa ağır cezaların geleceği bilgisini aldınız da ligden çekiliriz diyorsunuz. Zaten, Türkiye Futbol Federasyonu’nu kurullarıyla beraber ayarladınız size ceza verilmedi ama sonuçta bağlı olduğunuz kurullar size layık olduğunuz cezayı verip layık olduğu yere gönderecektir. Bundan hiçbir endişeniz olmasın. Burada basın ve medyanın ahlak ve adalet sınavı verdiğini belirtmek istiyorum. Çünkü adaletsizlikten beslenenlerin kendi lobi güçlerini arkalarındaki holdinglerini ve medya patronlarını kullanıp hem kendi kulüplerini hem de Türk futbolunu çıkılmaz bir batağın içerisine sürüklediklerini kamuoyu ile paylaşmak istiyorum. O yüzdendir ki bu federasyonunun başkanı ve yöneticilerine de kurullarına da adaletsiz düzenin temsilcileri oldukları için yıllardan beri karşıyız. Ama sizin federasyona karşı gelme gibi bir şansınız yok. Çünkü siz paralelden bahsediyorsanız bu federasyonun başkanı, yöneticileri ve kurulları ile paralel hareket ettiniz, kendi çıkarlarınıza hizmet ettirdiniz. Futbolun bağlı olduğu yurt dışındaki kurullardan her halde tehlikelinin işaretini aldınız ki bugün farklı konulara, farklı mecraları konuları çekmeye çalışıyorsunuz. Biz hep adalettin bahsettik. Temiz tarihimizi temiz olarak sürdürmektir derdimiz. Ama siz bu pisliğin içerisinde hangi mücadeleyi verirseniz verin, size yardım edenlerle beraber o pisliğin içerisinde gömülüp gideceksiniz” ifadelerini kullandı.

"TRABZONSPOR'UN SİYASETLE HİÇ BİR ZAMAN İŞİ OLMAMIŞTIR"

Hacıosmanoğlu, Trabzonspor’un siyasetle hiçbir zaman işinin olmadığını da belirterek, "Trabzonspor’u siyaset ile paralel göstermeye çalışan bu zatı muhterem unutmasın ki Trabzonspor den bizim dönemimizde ne de bizden önce bir siyasi yardım görmemiştir. Bundan sonra da siyasi yardıma ihtiyacı yoktur. Ama sizlerin siyaseti nasıl kullandığınızı yanındaki sahte melekler ve şeytanlarla Trabzonspor’un şampiyonluğu çalındığı zaman bütün güçlerinizi kullanarak nasıl menfaat elde ettiğinizi bütün kamuoyu çok iyi biliyor. Siz burada da profesyonelsiniz ve bunu kullanan biri varsa oda sizsiniz. Biz hiçbir zaman kendi gücümüzün haricinde temiz ve adaletli Türk futbolu adına her zaman doğruları istedik bundan sonra da doğruları istemeye devam edeceğiz. Türk kamuoyunu yanlış yönlendirmeye çalışan, algı yaratmaya çalışan bu insanları namuslu Türk futbol paydaşları hiçbir zaman kabul etmedi bundan sonra da kabul etmeyecek” diye konuştu.

“TÜRK FUTBOLUNU UÇURUMA GETİRDİKLERİNİ YAVAŞ YAVAŞ ANLIYORLAR”

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Türk futbolunu yönetenlerin böylesine bir pisliği örtbas ederek nereye kadar gideceklerini anlamadan Türk futbolunu uçuruma götürdüklerini herhalde yavaş yavaş anlıyorlar ki onlarda yandaşlarıyla panik haldeler. Trabzonspor'un haklı olduğu bu davasında hem yurt içi hemde yurt dışı girişimlerimizle çok yakın zamanda Trabzonspor sevdalılarının beklediği sonucu namuslu Türk futbolu paydaşlarımızla beraber alacağımızdan kimsenin endişesi olmasın.”

Hacıosmanoğlu, taraftarın istifa söylemleri hakkında ise "İyi oynamazsanız taraftar sizi istifaya çağırır" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Flaş Tartışma!18 Mart 2016 Cuma 20:06
 • Cardozo Gidiyor Mu? Resmi Açıklama Geldi...11 Şubat 2016 Perşembe 12:42
 • Usta: 'Türk Futbolunda Yeni Bir Dönem Başlıyor'09 Aralık 2015 Çarşamba 10:20
 • Erman Toroğlu: ''Bu Trabzonspor Hesap Bozar''23 Ağustos 2015 Pazar 03:29
 • Çalımbay İmzayı Attı16 Haziran 2015 Salı 12:13
 • Galatasaray’a Mı Gidiyor?16 Haziran 2015 Salı 12:13
 • Şampiyon Yurda Döndü16 Haziran 2015 Salı 12:13
 • Akhisar Belediyespor Artık Ona Emanet16 Haziran 2015 Salı 12:13
 • Demirören’den Fatih Terim’e Yöneticilik Teklifi16 Haziran 2015 Salı 12:13
 • Milliler İtalya’yı Yenerek Turu Garantiledi16 Haziran 2015 Salı 12:13
 • Tayfa Haber - ÖZEL-
  Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim