• BIST 108.489
 • Altın 151,139
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242
 • Trabzon 19 °C
 • Giresun 22 °C
 • Ordu 19 °C
 • Rize 21 °C
 • Gümüşhane 17 °C
 • Samsun 18 °C
 • Bayburt 17 °C
 • Artvin 16 °C

Güney Çevre Yolu Hayalimdir

Güney Çevre Yolu Hayalimdir
Koray Aydın basın toplantısında projeleri değerlendirdi
Güney Çevre Yolu Hayalimdir Güney Çevre Yolu Hayalimdir

Aydın: “Yeni havaalanı gereksizdir. Şehir Hastanesi ise Trabzon için acil değildir.”


MHP Trabzon Milletvekili Adayı Koray Aydın, MHP’nin Trabzon’da birinci parti çıkabilmesi için farklı partilerin seçmenlerine seslendi. MHP’nin Trabzon’da birinci parti olma ihtimalinin güçlü olduğunu kaydeden Aydın projelere değindi. Güney Çevre Yolu’nun yapılmasının hayali olduğunu söyleyen Aydın, “Yeni havaalanının gereksiz olduğunu, Şehir Hastanesi’nin acil olmadığını” söyledi. 
MHP Trabzon Milletvekili Adayı Koray Aydın, MHP’nin Trabzon’da birinci parti çıkabilmesi için farklı partilerin seçmenlerine seslendi. MHP’nin Trabzon’da birinci parti olma ihtimalinin güçlü olduğunu söyleyen Aydın, “Bu konuda bizi teyit eden verilerimiz de var. AKP, CHP, Saadet ve seçime katılan bütün partilerden MHP’nin Trabzon’da birinci parti olması için onlardan bir defaya mahsus ödünç oy istiyoruz. Buna ihtiyacımız var. Verilecek bu ödünç oyların Trabzon’da birinci partiyi tayin edeceğine yürekten inanıyorum.” dedi. Trabzon’da MHP lehine müthiş bir hava oluştuğunu kaydeden Aydın, “Birincilik mücadelesi MHP ile AKP arasında. Bize AKP’den müthiş bir yönelme var. Bunu sahada tespit ediyoruz. Daha önceki seçim sonuçları da bunu teyit ediyor. 15 gündür bütün AKP sözcülerinin CHP’yi bırakıp sadece bize sataşmaları, söylemlerinin bizim üzerinde durmaları onların da yaptıkları anketlerde bu gerçeği ortaya koyuyor. Bazen çabalar da bir sonuç doğurmuyor. Trabzon’da ayranı kabarmış, AKP’ye ders vermeye hazırlanan çok büyük geniş kitle var.” diye konuştu. MHP mitinginin yapılacağı gün Araklı ve Maçka Belediyeleri başta olmak üzere kimi AK Partili belediyelerin hoparlörlerden sel ve yoğun yağış uyarısı yaparak vatandaşın mitinge gitmemesi için engel olmaya çalıştığını savunan Aydın, “Farklı yolları denemelerine rağmen MHP mitingi bir patlamaya dönüştü. Mitinge köylerden yaşlı insanlar toplanarak getirilmedi. Türkiye’ye göre sürpriz bir sonuç çıkarak MHP’nin birinci parti olduğunu düşünüyoruz.” dedi.


HORMONSUZ MİTİNG YAPTIK
Aydın, “Mitingimizin hakkını verdik. Biz bu dönemde yapılan en büyük miting olduğunu düşünüyoruz. Zaten elimizde çok sayıda fotoğraf var. Katılımcıların tamamının içinde olması, coşku ve heyecanın bir bütünlük içinde değerlendirildiğinde çok kaliteli miting oldu. Ben bile uzun yıllardan beri katılımın ve heyecanın dorukta olduğu başka bir miting olduğunu görmedim. Bu miting hormonsuz miting. Dışarıdan tek bir kişi bile yok. Rize’de, Gümüşhane ve Bayburt’ta miting vardı. İl başkanlarının bile katılmadığı hormonsuz, bir miting oldu.” ifadelerini kullandı.


PEMBE TABLO YIKILDI
AK Parti döneminde Türkiye’nin büyümesinde düşüş yaşandığını ifade eden Aydın, şöyle devam etti: “AKP’nin bir sloganı oldu. ‘İstikrar sürsün, Türkiye büyüsün.’  Hakikaten Türkiye büyüdü mü? Çok partili demokratik hayata geçtiğimiz 1946 ve 2002 yılları arasında 5,1 gibi büyüme yakalamış. Bunların iktidarı döneminde 4,9 yakalamış. Konan hedeflere göre ileri gitmek yerine geri gittiğimizin ortaya konulan rakamları bunlar. Şunu da söylemekte fayda var. AKP döneminde pembe tablo oluşturulmuş. Her şey güllük gülistanlık. Her şey iyi gidiyor algısı topluma kabul ettirilmiş. Bugün bu algı yerle bir olmuştur. Bu pembe tablo yalanı halkın gözünün önünde kafalarına yıkıldı.”


HAYALİM: GÜNEY ÇEVRE YOLU
Trabzon ile ilgili önem verdiği projelere de değinen Aydın, hayalinin güney çevre yolunu yapmak olduğunu kaydetti. Aydın, “Bu dönemde güney çevre yolu bir kazanımdır. Onları da sahaya çekmiş olduk. Trabzon’a güney çevre yolunu yapabilmek en büyük hayalimdir. Nasıl Karadeniz Sahil Yolu’nu yapıp hayata geçirdiysem, önümüzdeki dönemde güney çevre yolu birinci işimiz olacaktır. Bu işin proje ihalesini 2000 yılında yaptım. 2002 yılında projesi bitti. Bir sonraki dönemde hayata geçirmeyi planlıyorduk. Onların gündeminde yoktu. Bu iş unutulup gitti. Şu anda Ordu ve Rize’de çevre yolları yapılıyor. Giresun’da da yapım aşamasında. Trabzon’un ne halde olduğu anlaşılıyor. Bu arkadaşlar laf salatası yapacağına bugün yapımı aşamasında olan bir güney çevre yolumuz olurdu.” ifadelerini dile getirdi.


İKİNCİ HAVALİMANI GEREKSİZDİR
MHP’nin bu dönem en çok önem verdiği ikinci projenin Demir İpek Yolu Projesi olduğunu vurgulayan Aydın, şunları kaydetti: “İktidar olmamız halinde öne alacağımız, önem vereceğimiz kapsamlı proje olarak değerlendiriyoruz. Erzincan üzerinden Türkiye’ye indirilecek demiryolu için hiçbir problem yok, yapılabilir. Ama biz bu projeyi daha önemsiyoruz. Trabzon’a ikinci havalimanı bizim bu dönem için düşündüğümüz proje değildir. Gereksizdir, anlamsızdır. Bu dönem için Trabzon’un var olan şu anki trafiğine yeterli havalimanı vardır. İkinci havalimanı yapacağız demek, ne yaptığını bilmemek, boş ve anlamsız sözlerdir.” 


ŞEHİR HASTANESİ ACİL DEĞİL
Şehir hastanesi ile ilgili olarak konuşan Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şehir hastanelerini acil olarak görmüyoruz. Trabzon’daki mevcut hastanelerin iyileştirilmesi yeterli olacaktır. Şehir hastanesi şimdi değil daha sonra düşünülecek konudur. Türkiye’nin imkânları dikkate alındığında halkın kulağına hoş gelsin diye söylenen sözdür.  Bu arkadaşlar vadetmek, algı oluşturmak, kuru vaatlerle halkları unutarak siyaset yapma döneminin kapandığını anlasınlar. Ayakları yere daha sağlam bassınlar. Biz daha realist davranıyoruz. Trabzon’un geleceğini ilgilendiren önemli konularda vaatlerimizi ortaya koyuyoruz.”  

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim