• BIST 105.324
 • Altın 146,596
 • Dolar 3,4727
 • Euro 4,1687
 • Trabzon 25 °C
 • Giresun 23 °C
 • Ordu 23 °C
 • Rize 25 °C
 • Gümüşhane 15 °C
 • Samsun 20 °C
 • Bayburt 17 °C
 • Artvin 24 °C

Gümrükçüoğlu Yaptıklarını Ve Yapamadıklarını Anlattı

Gümrükçüoğlu Yaptıklarını Ve Yapamadıklarını Anlattı
AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon Mimarlar ve Mühendisleri Odası üyeleri ile yemekte bir araya geldi.
Gümrükçüoğlu Yaptıklarını Ve Yapamadıklarını Anlattı Gümrükçüoğlu Yaptıklarını Ve Yapamadıklarını Anlattı

- AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon Mimarlar ve Mühendisleri Odası üyeleri ile yemekte bir araya geldi.

Bir otelde verilen yemekte konuşan Başkan Gümrükçüoğlu, ak belediyecilik ile Türkiye’nin ve Trabzon’un çehresinin değiştiğini söyledi. Gümrükçüoğlu "Şehri ileriye doğru hazırlayan mimarlarımız mühendislerimizdir. Sizler titizlikle, dikkatle hesap vereceğimiz neyi yapabildiğimizi neyi yapamadığımızı neyi ileriye yönelik yapmayı tasarladığımızı anlatacağımız çok önemli bir platformu oluşturuyorsunuz. Şunu ilave etmek istiyorum ki artık dünyada AK belediyeciliğin bir belediyecilik anlayışı gelişmiş durumda. Bugüne kadar belediyeler sadece belediyeyi idare ediyorlardı. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına doğru giderken artık belediyeler sadece belediyeyi idare etmeyecekler. Şehrin tüm geleceğini siz paydaşlarımızla meslek odalarımızla, esnaf odalarımızla, kamu kurum kuruluşlarımızın yöneticileriyle, hukukçularıyla, maliyecileriyle ve bütün vatandaşlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla derneklerimizle şehrin tüm katmanlarını idare edecekler. Ama o paydaşlarla birlikte sadece belediyeyi idare etmeyecekler. Tüm şehri idare edecekler" dedi.

Şeffaf yönetim anlayışı ve halka karşı sorumluluk gereği hesap vermekten hiçbir zaman kaçmadıklarını belirten Başkan Gümrükçüoğlu, “Görevde olduğumuz 5 yıllık dönemde her yıl halkı sevmenin ve ona sorumluluk hissetmenin mesuliyeti ile 61 proje olarak ifade ettiğimiz vaatlerimizden, neyi yaptık, neyi yapamadık diye düzenlediğimizi toplantılarımızı hiç ihmal etmedik. Son olarak beş yıllık görev süremizi değerlendirme toplantısında ifade ettik. Bize göre insanı sevmek ona vaat ettiklerini yerine getirerek onu kandırmadığını göstermekle olur. Bize göre insanı sevmek onun derdiyle dertlenmekle olur. Bize göre insanı sevmek 81 il içinde yaşanılabilirlik açısından en iyi 4. il seçilmekle olur. Bize göre şehri ve insanı benimsemek ve kucaklamakla olur. Belediyecilik hizmetleri kriterleri açısından en iyi ikinci il belediyesi olmakla olur. Bize göre insanı sevmek en temiz şehir seçilmekle olur” şeklinde konuştu.

YAPAMADIKLARINI KONUŞTU

Konuşmasının devamında gerçekleştirilemeyen projelerin sebeplerine de değinen Başkan Gümrükçüoğlu, “Vaat ettiğimiz projelerin hangilerini yapamadık onları ifade etmek istiyorum. HES projelerine mevzuat uygun olmadığı için başlayamadık. Allah lütfetti bundan 2 ay önce mevzuatta bu konuda bir kolaylık çıktı. Önümüzdeki dönem için Trabzon’daki HES projemizin hazırlıklarını tamamlamış bulunmaktayız. Böylece biz kendi enerjimizi üreteceğiz. Toptancılar sitesi bir vaadimizdi. Şehrimiz için önemli bir ihtiyaç. Yer sıkıntısı yüzünden gerçekleştirememiştik. Toptancılar sitesi için Karayolları’na ait Deliklitaş’ta bulunan taş ocağı arazisini almak için girişimlerimizi başlatmış bulunmaktayız. Bir başka başlatamadığımız projemiz modern otogar binası. Otogar asıl olarak güney çevre yolunun civarında bir yere yerleştirilmesi planlanmaktadır. İlerideki gayemiz budur. Akyazı dolgu alanında şehirler arası otobüs terminalimizi geçici olarak yapacağız. Yapamadığımız bir başka projemiz Bilim merkezi. Yenimahalle’de bulunan fuar alanında projesini hazırlamıştık. Belediye Meclisimizin ve meslek odalarımızın buranın fuar alanı olarak kalmasının daha doğru olacağı yönündeki kanaatlerinden sonra orada bu projeyi yapmaktan vazgeçtik. Bilim merkezi için büyük bir alan gerektiğinden şimdi planladığımız sahil dolgu alanı yani tünel ile Beşirli arasındaki alanda yapmayı uygun bulduk. Diğer bir gerçekleştiremediğimiz projemiz ise kadınlar için spor temalı parktır. Bu vaadimizi de maalesef yer temini noktasında yaşadığımız sorun yüzünden gerçekleştiremedik. Bilim merkezimiz gibi bu projemizi de sahilde yapacağımız dolgu alanında yapmayı planlamaktayız. Halkımıza vaat edip gerçekleştiremediğimiz diğer bir projemizde Miniakaradeniz. Şehrin sosyal ve kültürel yaşamına ayrı bir renk katacağını düşündüğümüz bu projemizi de yer bulamadığımız için gerçekleştiremedik. Önümüzdeki dönemde burası içinde uygun bir yer tespit edip halkımızın hizmetine sunmuş olacağız” diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim