• BIST 107.212
 • Altın 151,535
 • Dolar 3,6828
 • Euro 4,3280
 • Trabzon 18 °C
 • Giresun 17 °C
 • Ordu 18 °C
 • Rize 20 °C
 • Gümüşhane 10 °C
 • Samsun 19 °C
 • Bayburt 9 °C
 • Artvin 12 °C

Gökhan Saral "Taraftarımızdan Destek Bekliyoruz"

Gökhan Saral "Taraftarımızdan Destek Bekliyoruz"
Trabzonspor Medical Park Başkan Yardımcısı Gökhan Saral ve Genel Sayman Hasan Aktaş, Trabzon TV'ye konuk olup gazetecilerin sorularını cevapladılar
Gökhan Saral Gökhan Saral
Trabzonspor Medical Park Başkan Yardımcısı Gökhan Saral ile Genel Sayman Hasan Aktaş, Trabzon TV’de yayınlanan 90+3 programının konuğu oldu. Başkan Yardımcısı Saral ve Genel Saymanı Aktaş, Günebakış gazetesi muhabiri Nurgül Günaydın ve İhlas Haber Ajansı Trabzonspor Muhabiri Gökmen Şahin’in sorularını cevaplandırdı. 
 
YOLUMUZA, BEKO BASKETBOL LİGİNDE DEVAM EDİYORUZ
Programda konuşan Başkan Yardımcısı Gökhan Saral’ın açıklamaları şu şekilde: “Sponsorumuz Medical Park ve yönetim kurulumuzla beraber bazı hedefler koyarak yola çıktık. Daha önce kamuoyundan da hatırlanacağı üzere Genel Saymanımız Sayın Hasan Aktaş ile Trabzonspor kongresinde Muharrem Usta Bey’in listesinde Trabzonspor’a aday yöneticiler arasındaydık. Sevdamız da amacımız da Trabzonspor’du. Kongrede bir yarışa girdik ve kaybeden taraf olduk. Amaç olarak Trabzonspor’a hizmet etme noktasında birleştiğimiz için, Beko Basketbol liginde faaliyet gösteren basketbol kulübümüzde bizler yönetici olarak yolumuza devam ettik. 
 
ESKİ BAŞKAN MEHMET YİĞİT ALP VE EKİBİNE TEŞEKKÜR EDERİZ
Trabzonspor’a ve Trabzon şehrine nasıl hizmet edebiliriz noktasında başkanımız, yönetim kurulumuz ve sponsorumuz Medical Park’ın desteği ile Beko Basketbol ligine şampiyon olarak çıkan bir kulüp teslim aldık. Burada Mehmet Yiğit Alp Bey ile yönetim kuruluna teşekkür ediyoruz. Biz de bu çıtayı daha yükseğe nasıl çıkarabiliriz, Trabzonspor Beko Basketbol liginde nasıl daha kalıcı olur, hedeflerimiz nedir, anlamında bazı ilkeli hesaplarla yola çıktık. Altyapıya önem verip, daha sonra Beko Basketbol liginde inişli-çıkışlı bir grafik çizmeden, kalıcı bir şekilde Trabzonspor ismine ve armasına yakışır bir takım oluşturup, yönetimimizle, şehrimizle kenetlenip, bu olguyla Beko Basketbol liginde yolumuza ilerleyen sezonlarda devam etmeyi planladık.
 
SEZONA GEÇ BAŞLADIK. SAKATLIKLAR TAKIMI OLUMSUZ ETKİLEDİ
Şampiyon olan bir basketbol kulübü derneği... Bu süreçte yönetimin devam edip etmeyeceği, yeni yönetimin kim olacağı, sponsor sorununun ne şekilde çözüleceği soruları nedeni ile sezon başında kongre süreci biraz geç oldu. Bizler Trabzonlular olarak vefalı insanlarız. Yönetim kurulu olarak şöyle bir karar verdik: Kulübümüzü şampiyon yapan Hasan Özmeriç hocamız ile yola devam edeceğiz. Ettik de. Elimizde, El-Amin gibi kaliteli bir oyuncumuz vardı ve daha sonra bir çok takviyelerle flaş transferler yaptık. Tabi ki antrenman eksikliği, yerli ve yabancı oyuncuların sonradan takıma adaptasyonu, yönetim ve teknik kadro olarak çok fazla zamanda lige hazırlanamayışımız ve lig öncesi TSYD Ankara Turnuvası, Gaziantep’te kupa elemeleri, Edirne’de hazırlık turnuvalarında mücadele etmemiz, takımımızda biraz da sakatlıklara yol açtı. Beklemediğimiz şekilde oyuncumuz El Amin sakatlandı. Bu sakatlıkların olması ve ardından ilk üç maçta mağlup olmamızın ardından hocamızla yollarımızı ayırdık. Hasan Özmeriç hocamız, takımımızı şampiyon yapmıştır. El Amin de bizim için kıymetli bir oyuncudur, Trabzonspor’a hizmet etmişlerdir, onların da gönüllerini kırmadan ortak noktada buluşarak her ikisiyle de yollarımızı ayırdık. 
 
GENEL MENAJERİMİZ NİHAT MALA’NIN ÇOK BÜYÜK EMEĞİ VAR
Hakan Demir hocamızla, 3. haftanın ardından hızlı bir şekilde anlaştık. Bu süreçte Menajerimiz Nihat Mala Bey’in de çok büyük gayret ve çabaları olmuştur. Sakatlanan oyuncularımızın yerine yeni oyuncular transfer ettik. Tabi bunlar belirli bir bütçeye mal oluyor. Eski borçlarımız da vardı bir yandan onları yapılandırma ve ödeme yoluna girdik. Tabi ki takım olgusunu yakalamanın peşindeydik ama bir yandan da lig devam ediyordu. Karşınızda oturmuş bir lig, kulüpler, hazır takımlar var. Transferlerini yapmış, ciddi bütçeler ayırmış takımlar var. Sonuçta bu iş bir yönetim tarzıdır ve ayrıca bir bütçedir. Hem idari hem teknik ve finans yönetimidir. Yani bu komplike bir yönetimdir. Sadece parayla da, sadece yönetimle de ve sadece iyi bir takım kurmakla da olmaz. Bu üçünü koordine etmek ve bunu sahaya yansıtmak çok önemli. Taraftarla ve şehirle, deplasmanlarda ve Trabzon’da buluşabilmek çok önemli. Bu olguyu oturtabilmektir asıl amaçtır. Biz yola çıkarken bunları hedefledik.
 
SAYIN MUHARREM USTA HER ZAMAN YANIMIZDA OLDU
Biz bir yönetim modeli sergilemeye çalıştık. Hepimiz kendi iş alanında iş yöneten insanlarız. Başkanımız Trabzonlu değil ama bir Trabzon ve Trabzonspor sevdalısı. İstanbul’dan, Ankara’dan ve Trabzon’dan yöneticilerimiz var. Sonuçta biz Trabzon şehrinin sevdalısıyız, futbola olduğu kadar basketbola da sevdalıyız. Bu renklerin bu armanın sevdalısıyız. Amacımız bu armaya değer katmak, saygı katmak, bu armayı yüceltmek. Ortak sevdamız olan Trabzonspor’u ilk sıralara taşımak için neler yapabilirizin hesabındayız. Bu konuda sponsorumuz Medical Park Hastaneler Grup Başkanı Sayın Muharrem Usta Bey’in bize çok destekleri oldu. Muharrem Bey’den yöneticilik anlamında çok destek aldık. Olumlu, yapıcı destekler… Kötü günde nasıl davranmamız gerektiği yönünde bize ağabeylik yaptı. Sadece bütçe için katkı sağlamadı; bize her konuda telkinlerde bulundu. Başkanımızla birlikte bütün deplasmanlarda yanımızda oldu. 
 
DEPLASMANLARDA EN FAZLA YÖNETİCİ VE TARAFTAR BİZDE
Deplasmanlara gittiğimizde Trabzonspor Medical Park Kulübü kadar, yöneticisi ve taraftarı ile protokolü ve salonu dolduran bir kulüp bugüne kadar görmedik. En son Ankara’daki Türk Telekom maçında çok mutlu olduk. Zira Türk Telekom Türkiye’nin köklü kulüplerinden. Baktığınız zaman; Türk Telekom’un taraftar sayısını 3 kat geçen taraftarımız vardı. Biz başkan ve yönetim kurulu olarak bu maça tam olarak hazırdık. Türk Telekom ekibi bizi çok iyi karşıladı. Buradan kendilerine de teşekkür ediyorum. Ama biz 15 kişi iken onlar sadece 2 kişiydi. Bunu bütün maçlarda da arkadaşlarla da konuşuyoruz. Biz artık olaya şöyle bakıyoruz; hafta içinde işimizle gücümüzle meşgul oluyoruz, hafta sonunda maçlara geldiğimizde hem kafamızı dağıtıyoruz, hem takımımıza sahip çıkıyoruz, hem oyuncularımıza ve teknik heyetimize motivasyon sağlıyoruz hem de yönetici arkadaşlarımızla deplasmanlarda buluşarak istişare yapıyoruz. Dolayısıyla iyi niyetle yola çıktığımız için bu sinerji de olumlu yönde gelişti. 
 
PLAY-OFF POTASINDAYIZ. TARİHİMİZDE BÖYLE BİR HEDEF YOKTU
Beko Basketbol Ligi’nde, başlangıçtan bugüne baktığımızda kaybettiğimiz maçları çok az skorlarla kaybettik. Sezon öncesi TSYD ve Olin Kupası’nı kazandık. Ancak beraberinde sakatlıkların süregelmesi,  hoca değişikliğimiz, yeni oyuncularımızın adaptasyonu ve yine bunlara rağmen defans anlamında biraz eksikliğimiz vardı. Onu da Hakan Demir hocamız giderdi. Sert oyun ve iyi savunma ile bunları da aşmış olduk. Takım da oturdu. Galibiyetler de gelmeye başladıkça yönetimimizde, teknik heyetimizde ve seyircimizde güven olgusu oluştu. İkinci yarının başlamasıyla da seri galibiyetler aldık ve en son Türk Telekom galibiyeti ile bizi arzuladığımız noktaya; yani Play-Off potasına girdik. Bugüne kadar Trabzonspor Basketbol Kulübü’nün böyle bir hedefi olmamıştı, ilk defa böyle bir hedef koyduk. 
 
TRABZON CAMİASI, CUMARTESİ GÜNÜ HAYRİ GÜR’DE OLMALI
Önümüzde,cumartesi günü saat 17:30’da oynayacağımız çok önemli bir Banvit maçımız var. Maç Trabzon’da. Banvit lider. Banvit, basketbol liginin klasiklerinden. Biz de artık Trabzonspor Medical Park olarak bu ligde kalıcıyız. Bu takım için, bugüne kadar emeği geçen bütün başkan ve yönetimlere teşekkür ediyoruz. Herkesin emeği var. Bizler de gelip geçiciyiz. Eğer bir şeyler yapabilirsek kalıcı oluruz. Arkamızdan bize de teşekkür edilirse mutlu oluruz. Hedefimiz budur. Trabzonspor’a hizmet etme noktasında, iş hayatımızdaki deneyimlerimizi, sosyal çevremizi, Trabzon şehrine ve Trabzonspor Medical Park Basketbol Kulübüne katmakla şu an mükellefiz. Banvit maçına; taraftarımızı, Trabzon’un dinamiklerini, sivil toplum örgütlerini, basını, belediyemizi, valiliğimizi ve Trabzon camiasını davet ediyoruz. 
 
GENEL SAYMANIMIZ HASAN AKTAŞ: AİLE ORTAMI OLUŞTURDUK
Tabi ki zor bir süreç yaşadık kulüp olarak. İstifa eden ağabeylerimiz de basketbolu iyi tanıyan, bayağı tecrübeli insanlardı. Bir istifa süreci yaşadık ama yönetim kurulu olarak biz o süreci kısa sürede toparlamasını bildik. Abiş Başkanımızın ve Muharrem Bey’in bize orada verdiği destek çok önemli. Ve yine Gökhan Bey’in bize verdiği destek çok önemliydi. Ben de o süreçte, şahsım adına yapılması gerekeni yaptım. Takımımızın her zaman yanında olmaya çalıştım. Öncelikle ‘kulübü nasıl bir yerlere taşıyabiliriz’ onu tartıştık başkan yardımcılarımızla. İstişarelerimiz sonucunda kulübü bir yerlere taşıma adına neler yapabilirizi tartışarak ve her zaman durumu masaya yatırarak, güzel sonuçlar çıkarıp buralara geldik. Ve tabi burada Trabzon’daki yöneticiler olarak elimizi taşın altına koymamız gerekiyordu. Başkan yardımcımızın da desteği ile sorumluluğu üzerimize aldık. Bunu en güzel şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Takımla, kulübümüzle beraber olmaya çalıştık. Teknik heyetimiz ve yönetimimizle bir aile ortamı kurduk. Ve başarılar yavaş yavaş gelmeye başladı. Önemli olan taşın altına elimizi koymaktı. Trabzonspor sevdalıları olarak o arma, o renkler bizim için çok şey ifade ediyor. Biz de kulübümüze elimizden gelen desteği verdik ve kulübümüzü bu güzel yere taşımasını da bildik. Allah’a çok şükrediyoruz. Bu yönetim kurulunun yaptığı güzel hamlelerden dolayı kulübümüz belli yerlere gelmeye başladı. 
 
GENEL SAYMANIMIZ HASAN AKTAŞ: ÖDEMELERİ DÜZENLİ YAPIYORUZ
Biz işe ilk soyunduğumuzda 12 milyon TL’lik bir bütçeyle yola çıktık. Bu bütçenin 4 milyonu borçtu, 8 milyonu bizim gerçek bütçemizdi. Bunun bir kısmını yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte karşıladık. Başkanımız burada iyi bir meblağı karşıladı. En büyük desteği Muharrem Bey verdi, ona da buradan teşekkür ediyoruz. Geri kalanını başkanımız ve yönetim kurulu arkadaşlarımızla paylaştık. Bir bütçe oluşturduk ve bu bütçeyi düzenli bir şekilde harcamaya çalışıyoruz. Eski borçlarımızın bir kısmını verdik, çok az bir kısmı vardı. Sporcularımıza düzenli ödeme yapıyoruz. Kulübü tam bir kurumsal yapıya getirdik ve devam ettiriyoruz. 
 
BAŞKAN YARDIMCIMIZ GÖKHAN SARAL: KREDİ KULLANMAYAN KULÜBÜZ
Gönül ister ki Trabzonspor sponsora ihtiyaç duymadan bütün faaliyet göstersin, ama sponsorluk dünyanın sonu değildir. Sonuçta Trabzon’dan doğan bir işadamımız bugün sponsorumuzdur. Muharrem Usta Bey Trabzonspor armasına destek olsun diye bu işte elini taşın altına fazlasıyla koymuş bizi de onure etmiş, sahipsiz bırakmamıştır. Trabzonspor Kulübü’nden manevi destek haricinde bir destek almadık, böyle bir şey de bize teklif edilmemiştir. Kendi yağımızla kavrulmaya çalışıyoruz. Bu arada dövizin yükselmesiyle bütçemizde biraz şaşmalar oluyor. Çünkü yabancı transferlerimize dövizle ödeme yapıyoruz. Bu konuda yönetim kurulumuz üzerine düşeni yapacaktır, sponsorumuz zaten yapmaktadır. Ekstra bir destek ihtiyaç duymadan kendi ayakları üzerinde duran, bugün kredi kullanmayan bir kulübüz. Ödemelerini geciktirmeden gününde yapan, planlı, ne söz vermişse, primlerini zamanında gerçekleştiren bir kulübüz. Trabzonspor armasına bu şekilde hizmet vermeye çalışıyoruz. 
 
SARAL: OLMAZSA OLMAZIMIZ ALT YAPIDIR
Sponsorumuzun, başlangıç noktasındaki olmazsa olmazı altyapı desteği idi. ‘Altyapı yoksa ben yokum, altyapıda oyuncu yetişmezse ben yokum’ idi. Bugün İstanbul’da oynayan çok önemli Trabzonlu oyuncularımız var. Bu çok önemli bir şey. Bütün kulüplerde futbol branşında olduğu gibi basketbolda da oyuncular Trabzon’da yetişip boy göstermeye başladı. Bu anlamda biz altyapıya da çok büyük yatırım yaptık. Tabi bu bir yönetim şekli. Biz bugün burada bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Belki biz yarın olmayız, yeni gelen yönetim de bu şekilde devam ederse Trabzonspor basketbol kulübü kalıcı olur.
 
KURUMSAL YAPIYI OTURTMAYA ÇALIŞIYORUZ
Trabzonspor Medical Park Kulübü’nde kurumsal yapıyı oluşturmaya çalışıyoruz. Bizim de burada her şeyi doğru yapıyoruz diye bir iddiamız yok. İnsanız. Ama biz tek akıl hareket etmiyoruz. Ortak akıl olarak yönetim ve icra kurulu olarak tartışıyor, ona göre kararımızı veriyoruz. Olaylara zamanında müdahale etmeye çalışıyoruz. Ama bugün yeni şampiyon olmuş ve elinde oyuncu olmayan, bütün transferleri yeni yapan ve yaptığı transferlerde sakatlık yaşayan bir kulübün, Play-Off iddiasında olması zordur. Yine de söz konusu Trabzonspor ise bu zorlar da başarılmak zorundadır. Ama şehir insanı olarak Trabzonluyuz ve tez canlıyız. Başarıya açız, her şey çabuk olsun istiyoruz. İşimizde de hayatımızda da böyleyiz. Her yere yetmeye çalışıyoruz. Şehir futbolunda da basketbolunda da hentbolunda da başarıyı hemen istiyor. Buna layık olabilmek için biz de gayret gösteriyoruz. 
 
ÜNİVERSİTELERDEN DESTEK BEKLİYORUZ
Basketbol, her ne kadar Trabzonspor arması altında devam ediyorsa da, buradaki devlet üniversitesi olan KTÜ ve özel üniversitelerdeki gençliğin Trabzonspor Basketbol Kulübü’ne destek vermesi ve bir şekilde basketbolun bu kitleyle artık tanışması lazım. Zaman zaman bunları maçlarda görüyoruz. Trabzonspor’un aile seyircisi kaliteli. Gurbette, deplasmandaki o aile seyircisinin gösterdiği destek, genç taraftarımız çok önemli ve bu sürece yavaş yavaş üniversiteli gençleri davet ediyoruz. Üniversitelerdeki sayın rektörlerimizden, hocalarımızdan, spor bölümlerinden destek bekliyoruz. 
 
BAZEN ANTRENMANLARI ÜNİVERSİTEDE YAPABİLİRİZ
Ligde kötü gidişlerden bugünlere geldik. Yavaş yavaş projelerimizi konuşmaya başladık. Mesela bazı antrenmanlarımızı üniversitede yapabiliriz. Üniversite öğrencilerimizle oyuncularımızı tanıştırıp söyleşi düzenleyebiliriz. Burada sadece bizimle de olmuyor… Spor branşlarının başındaki hocalarımıza da iş düşüyor ve bu yolda bölüm bölüm onları ağırlayabiliriz. Bizden bir talepleri olduğunda yönetim olarak onları destekleriz. Bu konuda gerekirse forma desteği de verebiliriz. İnsan başarı ile daha mutlu oluyor, başarı biraz daha proje geliştirmenizi sağlıyor. Avrasya Üniversitesi’nden de aynı şekilde Mütevelli Heyeti yönetim kurulundan öyle bir destek ve talep gelirse biz seve seve karşılarız. Burada Trabzon şehrinin bize sahip çıkmasını istiyoruz. Biz olayı buraya kadar getirdik, bu noktadan sonra tek yürek hareket edebilmeliyiz. Trabzonspor seyircisi, şehrin sahipleri, işadamları evet bizi destekliyorlar ama daha çok desteklemeliler. Onlardan bunu rica ediyoruz.  Mesela Banvit maçı bizim kırılma maçımız. Biz burada takım olarak, olgu olarak, teknik heyet olarak, menajerimiz, sponsorumuz, başkanımız, yöneticilerimiz olarak Banvit’i yenmeye kilitlenmiş durumdayız. Biz o salonu doldurabilirsek Banvit’i yeneriz.
 
SADECE ÜNİVERSİTELER DEĞİL. İLKOKULLARA DA YÖNELMELİYİZ
Trabzonspor Kulübü’ne biz aday olduğumuzda benim şöyle bir önerim vardı; isim kullanmadan söyleyeyim, ben kendi adıma ‘10 bin forma yaptırıp köylerdeki ilkokullara dağıtacağım’ demiştim.  Diğer üç büyük kulüp gidiyor Türkiye’nin dört bir tarafında ücretsiz forma dağıtıyor, top hediye ediyor. O çocuk o formayı ve topu aldığında en büyük ideali yerine geliyor. Mutlu oluyor ve kulüple bağı başlıyor. Benim öyle bir projem vardı. Tabi şimdi biz basketbol kulübünde yöneticiyiz. Elimizde ciddi uğraşımız, camiaya karşı beklentilere karşı sorumluluğumuz var. Buna bir faaliyet ayıramadık ama bu anlamda çalışmalarımız devam edecek. 
Trabzonspor sevdası aslında sadece formayla da olmuyor. Yöresel yemeklerimize yönelmemiz ve çocuklarımızı Trabzon şehrine getirmemiz lazım. Çocuklarımızın, kültürümüzü, folklörümüzü bilmeleri lazım. Bu güzel doğayı çocuklarımız, gençlerimiz koklamalı. 
 
TARAFTARIMIZ HER YERDE BİZE DESTEK OLUYOR
19 Mayıs’ın fiziki şartları Hayri Gür’e göre daha düşüktü. Bu tesisleri de yaşatmak lazım. Bunlar Trabzon’a yapılmış. Sayın Faruk Özak’ın bakanlığı döneminde büyük gayretleriyle şehrimize kazandırılmış ve bu tesislere sahip çıkmak lazım. Kullanılmadığı zaman da atıl hale gelir. İsraftır, günahtır. Biz de bu amaçla Hayri Gür’ü kullanıyoruz. Deplasmanlara gidiyoruz diğer kulüplerin salonlarını gördüğümüzde bizim de böyle salonlarda oynamamız gerektiğini düşünüyoruz. Hayri Gür’de ulaşım konusunda da sıkıntı yaşanmıyor. Trabzonspor sevdası da öyle yol sorunu dinlemez. Taraftar gruplarımız her tarafa geliyorlar. Onlarla da orada hasbihal oluyoruz. Gurbette yalnız kalmıyoruz. Trabzonspor Medical Park Basketbol Kulübü olarak deplasmanlarda hiçbir şekilde deplasman duygusunu yaşamadık. Az da olsa çok da olsa taraftar geliyor ve baskıyı kuruyoruz, dik ve onurlu duruyoruz. Bugüne kadar gerek hakemlerle gerek federasyonla hiçbir sürtüşmemiz, tartışmamız olmadı. Ilımlı, düzgün, saygın bir yönetim tarzı sergiledik. Bu camiada sevildiğimize inanıyoruz. Ama Trabzon’daki maçlar bir final havasında geçiyor. Basketbol çok akıcı bir spor. Trabzon’da insanlarımız, büyüklerimiz, kardeşlerimiz, üniversiteli kardeşlerimiz, doktor, mühendis herkes orada. Bunu görünce de mutlu oluyoruz. Biz üniversite camialarını ve şehri daha çok kazanmak istiyoruz. 
 
GENEL SAYMANIMIZ HASAN AKTAŞ: HER MAÇA OTOBÜS KALDIRIYORUZ
Biz her maça toplam 9 otobüs kaldırıyoruz. KTÜ’ye otobüs gönderiyoruz ve 200 taraftarımızı maça götürebiliyoruz. Taraftar organizasyonu da yapıyoruz. Trabzon’dan 6 ayrı noktadan otobüs kaldırıyoruz ve taraftarlarımızı ücretsiz Hayri Gür’e getiriyoruz. Bu imkanları taraftarımıza sağladık. Geçtiğimiz yıllarda 300 kişiye oynayan takım şu anda en az 1500 kişiye oynuyor. Fenerbahçe maçına yaklaşık 5 bin kişi geldi. Şu anda takıma aşırı bir güven ve bir sahiplenme var. Kaliteli oyuncularımız var. İnşallah play-off hedefimizi gerçekleştireceğiz. 7 tane final havasında geçecek maçlarımız var. Onlara odaklanmış durumdayız. 
 
BAŞKAN YARDIMCIMIZ SARAL: SAYIN USTA İLE KADER BİRLİĞİ YAPTIK
Ben Trabzon Vakfıkebir Büyüklimanspor’da amatör olarak iki yıl futbol oynadım. Ofspor Kulübü’nde de iki dönem başkan yardımcılığı ve yöneticilik yaptım. Trabzon derneklerinin Ankara, İstanbul, Yalova, Samsun’daki merkezlerinde yöneticilik yaptım. Biz Trabzon aşığıyız. Tabi futbolla başladık. Bizi de eleştirdiler, ‘Muharrem Bey’in asıl listesinden seçime girdiniz, basketbolda niye varsınız?’ diye yakın çevremizden ve kamuoyundan eleştiriler geldi. Sonuçta ben şehir dışında yaşıyorum. Yoğun da bir iş hayatım var. Şantiyelerimizle beraber yanımızda yaklaşık 300 kişi çalışıyor. Trabzonlu işadamı olarak gurbette uğraş veriyoruz. Ama Trabzon sevdamız ağır basıyor. Bugün futboldur, basketboldur, yarın hentboldur. Hentboldaki arkadaşlarımız bizi bilirler her zaman destek vermişizdir, basketbola da vermişizdir. Sonuç olarak,  'burada bir yere aday olacağız, ancak ‘Trabzonspor basketbol yönetimi kendini Trabzonspor’a hazırlıyor’ diye bir şey yok. Ama tabiî ki bir sponsorumuz var, bize göre kader birliği yaptığımız, beraber hareket ettiğimiz, Muharrem Usta Bey var. Biz Trabzonspor’a hizmet edebilme noktasında kendimizi nerede görürsek orada oluruz. Hizmet etme adına buradayız başka bir beklentimiz yok. Bugün burada mutluyuz. Trabzonspor armasının olduğu her yerde oluruz.
 
GENEL SAYMANIMIZ HASAN AKTAŞ: ALT YAPIDA İYİ İŞLER OLUYOR
Alt yapımızda iyi işler oluyor. Yıldız takımımız Trabzon birincisi oldu ardından Sivas’ta bölge şampiyonu oldu. Genç takımımız Trabzon şampiyonu oldu ve Erzincan’da bölge şampiyonasına katılacak. Altyapıda da çok ses getireceğimize inanıyorum.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Flaş Tartışma!18 Mart 2016 Cuma 20:06
 • Cardozo Gidiyor Mu? Resmi Açıklama Geldi...11 Şubat 2016 Perşembe 12:42
 • Usta: 'Türk Futbolunda Yeni Bir Dönem Başlıyor'09 Aralık 2015 Çarşamba 10:20
 • Erman Toroğlu: ''Bu Trabzonspor Hesap Bozar''23 Ağustos 2015 Pazar 03:29
 • Çalımbay İmzayı Attı16 Haziran 2015 Salı 12:13
 • Galatasaray’a Mı Gidiyor?16 Haziran 2015 Salı 12:13
 • Şampiyon Yurda Döndü16 Haziran 2015 Salı 12:13
 • Akhisar Belediyespor Artık Ona Emanet16 Haziran 2015 Salı 12:13
 • Demirören’den Fatih Terim’e Yöneticilik Teklifi16 Haziran 2015 Salı 12:13
 • Milliler İtalya’yı Yenerek Turu Garantiledi16 Haziran 2015 Salı 12:13
 • Tayfa Haber - ÖZEL-
  Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim