• BIST 106.239
 • Altın 161,321
 • Dolar 3,8713
 • Euro 4,5671
 • Trabzon 21 °C
 • Giresun 22 °C
 • Ordu 18 °C
 • Rize 19 °C
 • Gümüşhane 8 °C
 • Samsun 25 °C
 • Bayburt 8 °C
 • Artvin 16 °C

Fenerbahçe'nin Büyük İsrail Yalanı

Fenerbahçe'nin Büyük İsrail Yalanı
Şike davasının önemli isimlerinden Atilla Dilaver Gündem İle Alakalı önemli değerlendirmeler ve önemli açıklamalar yaptı.-Tayfa Haber - ÖZEL-
Fenerbahçe'nin Büyük İsrail Yalanı Fenerbahçe'nin Büyük İsrail Yalanı

-Tayfa Haber - ÖZEL-

Fenerbahçe'nin Büyük İsrail Yalanı

Aziz Yıldırım ve İlhan Ekşioğlu'nun mahkumiyet kararları kesinleşti. İnfazın da yakın tarihte gerçekleşmesini bekliyoruz. Aziz Yıldırım tabiki Yargıtay’ın kararını açıkladığı gün futbol kulübü yöneticiliği sona ermiştir. Ancak tebligat yapılmadı gibi mazeret sunuyorlardı. Dün itibariyle 18. ağır ceza mahkemesine avukatları infazın durdurulması için başvuruda bulundular. Bu onların Yargıtay kararını tebellüğ ettiklerinin bir delilidir. Dün itibariyle Aziz Yıldırım ve İlhan Ekşioğlu'nun Fenerbahçe Kulübü yönetim kurulu üyelikleri tartışmasız bir şekilde sona ermiş oldu.

Özellikle bir başka iddia da Fenerbahçeli avukatlar derneğinden bir avukatın CAS'ın kararını oy birliğiyle almadığı, İsrail asıllı hakemin karara şerh koyduğu ve bu şerh nedeniyle de bu yıl Fenerbahçe'nin avrupa kupalarına katılabileceğiydi. Öncelikle tabi ki bu dezenformasyon, bu yanlış bilgilendirme 3 Temmuz'dan beri yapılan bir şey. CAS oy birliğiyle karar alabilir. Oy çokluğuyla da alabilir. Şimdi diyorlar ki CAS'ta Fenerbahçe davasına bakan İsrail asıllı bir hakem şerh koydu. Verilen karara katılmadı.

CAS’ta İsrailli Bir Hakem Yok

CAS'ta İsrail kökenli bir hakem görev almadı. Böyle bir hakem yok.Bu Aşamada CAS heyetinin nasıl kurulduğunu izah etmek gerekiyor. CAS heyeti şu şekilde oluşur. Yani Fenerbahçe kendisine CAS hakemlerinden birini temsilci olarak seçer. Karşı taraftan biri de kendisine CAS hakemlerinden birini temsilci olarak seçer. Seçilen bu iki temsilci CAS hakemi ortaklaşa 3. bir CAS hakemini seçerler. CAS yönetimi gerek duyarsa isterse 3 kişinin yanına başka hakemler de yerleştirir.

Biz bu Fenerbahçe davasına baktığımız zaman şunu görüyoruz. Fenerbahçe kendisine Alman hakem seçmiş temsilci olarak. İsrail asıllı birini seçmemiş yani. UEFA ise Portekizli bir hakem seçmiş. Bunlar baş hakem olarak Hollandalı hakemi seçmişler.

Yani bu 3 hakemin hiçbiri İsrail asıllı değil. Fenerbahçe de kaldı ki İsrailli hakem seçmemiş kendine yani söylenen yalanın büyüklüğünü ortaya çıkarmak için bunu söyledim. Bu yıl Fenerbahçe şampiyonlar ligine gidemeyecek ve diğer sezon da. Niye yasaklanmıştır yalan beyanda bulundu şike yapmadım diyerek.

UEFA da dedi ki ben kovuşturdum ve soruşturdum sen şike yaptın. Ve bu yüzden katılamazsın. Burada UEFA'nın baktığı yalan beyandır.

Fakat yalan beyana bakınca UEFA şikenin de yapıldığını ortaya çıkardı. Tespit etti. CAS'ta bu kararı doğru buldu, onayladı.

“Trabzonspor Hukuk Bürosu İle Anlaştı”

Trabzonspor İsviçre'de iki hukuk bürosuyla anlaştı. Bu hukuk bürosuyla Erdem Egemen İsviçre'ye giderek yine Burak Gürdal bey (Trabzonspor ceo'su) birçok hukuk bürosuna gittiler görüştüler. Biz değerlendirmelerini yaptık ve Trabzonspor yönetimine uygun olan firmaları bildirdik. Son nihai aşama için görüşmelerini tavsiye ettik. Bu hukuk firmaları ekonomik olacak. Haklı olanız biz. Lojistik olarak Trabzonspor hukuk kurulu destekleyecek zaten. Birinci önceliğimiz ekonomik olmaları idi. Bütün bunların hepsi dikkate alındı ve yönetime sunuldu pazarlıklar yapıldı ve iki firmayla nihai anlaşmayı gerçekleştirdik. İki firma çalışmalara başladı. İsviçre'deki gerek adli gerek sportif yargılamayla ilgili idari makamlarla ilgili çalışmaları sürdürüyorlar. Gayet uygun ücretlerle bu anlaşma yapılmıştır.

Neden Açıklama Yapılmıyor?

Sadri Şener zamanında da yapılabilirdi ama yapılmadı. Bir zaman kaybı var bu davada. Bir kere karşımızda büyük bir güç var. Hem ekonomik hem siyasi hem de uluslararası olarak. Biz bu güce rağmen adaletin tecelli ettiğini göreceğiz. İnancımız da hiçbir sarsılma yok ve çok da iyi gidiyoruz. Taraftar niçin açıklama yapılmıyor diye haklı olabilir ama karşı tarafa hamlelerimizi önceden bildirmek istemiyoruz, bu yüzden sessiz duruyor kulüp.

1461 TRABZON

1461 Trabzon ile Trabzonspor'un oyun sistemi farklı. İç içe olması gerekirken. 1461, Trabzonspor'daki sistematik bozuklukları aynen taklit etti bir derebeylik gibi...Taktiksel oyun planları Trabzonspor'un yarınıyla ilgili değil. Sanki bağımsız bir ilçe takımı gibi semt takımı gibi oldu. Başarı veya başarısızlığının Trabzonspor'a hiçbir katkısı yok. Ha bir kaç futbolcu çıkar tamam. Sistematik bir kaybı olmuyor küme düşme. İçimizi yakar tabi taraftarlar olarak.Trabzonspor'u kopya etmek yerine yarın Trabzonspor'u güzelleştirmek için 1461 Trabzon kullanabilir. 1461 Trabzon şuan için Trabzonspor'un geleceğinin test edileceği kulüp olmalı. İdari açıdan futbol oyun planları açısından ileride nasıl düşünülüyorsa bunların 1461 Trabzon içinde olgunlaştırılması ve test edilmesi gerekiyordu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim