• BIST 104.918
 • Altın 146,879
 • Dolar 3,4930
 • Euro 4,1820
 • Trabzon 24 °C
 • Giresun 24 °C
 • Ordu 25 °C
 • Rize 25 °C
 • Gümüşhane 25 °C
 • Samsun 24 °C
 • Bayburt 24 °C
 • Artvin 30 °C

"Ey Benim Kürt Kardeşlerim..."

"Ey Benim Kürt Kardeşlerim..."
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize’den Kürt vatandaşlarına seslenerek “Ey benim Kürt kardeşlerim, hala bunlara dersini vermeyecek misin ? Verseniz de vermeseniz de biz devlet olarak bu vatan topraklarını asla bu teröristlere yar etmeyiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize’den Kürt vatandaşlarına seslenerek “Ey benim Kürt kardeşlerim, hala bunlara dersini vermeyecek misin ? Verseniz de vermeseniz de biz devlet olarak bu vatan topraklarını asla bu teröristlere yar etmeyiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Güneysu ilçe merkezinde babası Ahmet Erdoğan’ın adını taşıyan Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi açılış töreni sonrasında şehir merkezine geçerek Rize Valiliği önünde düzenlenen toplu açılış törenine katıldı. Törende konuşan Erdoğan, “Rize ile iftihar ediyorum. Rizeli olmakla iftihar ediyorum. Sizin itimadınızı, sizin güveninize, sizin ahde vefanıza mazhar olmaktan iftihar ediyor, sizlerle gurur duyuyorum. 10 ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 81 gibi çok yüksek bir oy oranı ile bu kardeşinize Rize’nin bu evladına sahip çıktığınız için her birinize tek tek teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanlığı seçiminde 81 vilayet içinde Rize yüzde 81 oy oranı ile ilk sırayı aldı. Rize ilk kez cumhurbaşkanı çıkardı. Bir evladını cumhurbaşkanlığı makamına yükseltti. Rize halkın seçtiği ilk cumhurbaşkanını kendi evlatları arasından seçti. Sizler tarih yazdınız, sizler tarihe silinmez bir imza attınız. Sizler bu kardeşinizin yüzünü ak çıkardınız. Allah hepinizden razı olsun. İnşallah 12 yıl boyunca başbakanlık görevim boyunca sizleri mahcup etmediğim gibi yine mahcup etmeyeceğiz” diye konuştu.

Halkın doğrudan oyları ile seçilmiş bir cumhurbaşkanının elbette farklı bir cumhurbaşkanı olmak zorunda olduğuna vurgu yapan Erdoğan “Milletin seçtiği bir cumhurbaşkanı milletin her derdi ile ilgilenen bir cumhurbaşkanı olmak zorunda. Siyasi partiler arasındaki tarafsızlığımızı koruyarak hükümetimizle uyum ve koordinasyon içinde koşan, koşturan ve terleyen bir cumhurbaşkanı olarak görevimi yapacağım, yapmaya devam edeceğim. ‘Siyasi parti genel başkanı gibi konuşuyor’ gibi yakıştırmalar kusura bakmasınlar bizim prim vereceğimiz yakıştırmalar değildir. Biz hükümetimizle, iktidarımızla bir cumhurbaşkanı olarak el ele omuz omuza Türkiye’yi daha iyi yerlere taşıyoruz, onun gayreti içinde olacağız. Kardeşlerim, biz kalkıp bu ülkede, hükümetimizle hem fikir olduğum her konuda sonuna kadar cumhurbaşkanı olarak arkasında duracağım, durmaya devam edeceğim. Çünkü hükümet, devleti çalıştıran mekanizmadır. Siyasi mekanizmadan halkın seçtiği bir cumhurbaşkanı olarak bizim ayrı kalmamız düşünülebilir mi ? Farklı cumhurbaşkanı olmak budur. Yola çıkarken öyle dedik, şimdi onun adımlarını atıyoruz. Çankaya’ya kapanıp kalmak yok. Yeni projeleri tamamlamak için ve şuanda çok daha farklı güçlü projeleri başlatmak için milletimizin arasında olmaya, milletimiz arasında ter akıtmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“MUTLULUK, HUZUR, REFAH BU MU SİZİ RAHATSIZ ETTİ?”

Son günlerde Doğu ve Güneydoğu bölgesindeki şehirlerde, Ankara, İstanbul ve İzmir gibi şehirde yaşanan hadiseleri herkesin gördüğünü kaydeden Erdoğan, şunları söyledi:

“Şımarıklık ve nankörlük karşısında sabırla ve metanetle durduğunuzu da görüyorum. Bu sağlam ve sabırlı duruşumuzu asla bozmayacağız. Bu sokağa dökülenler, bu vandallar, bu yağmacılar aslında milletin öfkelenmesini, sabrının taşmasını, milletin karşılarına çıkmasını istiyorlar. Bunların kurduğu tuzağın asıl hedefi bu. Gezi’de, 17-25 aralık olaylarında da Rize’ye de girmek istemediler mi ? Rize ne yaptı ? gereğini yaptı ve geldikleri gibi gittiler. Kim ki öfkesine hakim olamazsa bunların karşına öfke ile nefretle çıkarsa bunların tuzağına düşmüş olur, oyununa gelmiş olur. Askerimiz, polisimiz, istihbarat birimlerimiz bunlarla gerektiği gibi mücadele ediyorlar. Sokaktaki bu teröristlere olduğu kadar onları sokağa iten ve onların arkasına saklanan siyasetçi kılığındaki korkaklardan da bunun hesabı sorulacaktır bunu bilmenizi istiyorum. Bir taraftan ‘sokağa dökülün diyeceksin’, öbür taraftan ‘özgürlük, barış ve demokratik hakkı kullanın’ dedik, ‘şiddete başvurun demedik’ bu nasıl bir siyasi sorumluluktur. Böyle bir şey olabilir mi ? Siz neden rahatsız oldunuz ? Mutluluk, huzur, refah bu mu sizi rahatsız etti. Düne kadar Güneydoğu ve Doğu Anadolu’nun yaşam koşulları ortadaydı. 12 yıldır bu ülkede ayrım yapmaksızın 780 bin kilometrekareyi muhasır medeniyetler seviyesine çıkarma gayreti ortada dururken, buradan sesleniyorum, eğer bugün bölgeye yatırımcı gelmiyorsa sizin adınıza konuşanlar yüzünden yatırımcı gelmiyor. Ne olacak adam gelip yatırım yapıp da ondan sonra fabrikasının yanmasını mı bekleyecek. Devletin bankalarını yakacak yıkacaksın ondan sonra utanmadan sıkılmadan burada niye banka yok mu ? diyeceksin. Okulları ,hastaneleri yakıyorsunuz, huzurevlerini yakıyorsunuz, çocukların kaldığı pansiyonları yakıyorsunuz. Siz nasıl siyasetçisiniz ? nasıl bir insansınız ? Kobani ile bunların ne alakası var ? Dert başka. Ağrı Patnos’un ne alakası var ? Patnos’ta belediye binasını yaktılar, belediye binası senin neyini rahatsız etti ya.”

“EY BENİM KÜRT KARDEŞLERİM, HALA BUNLARA DERSİNİ VERMEYECEK MİSİN ?”

Erdoğan, konuşmasında Kürt vatandaşlara da seslenerek “Ey benim Kürt kardeşlerim, hala bunlara dersini vermeyecek misin ? Verseniz de vermeseniz de biz devlet olarak bu vatan topraklarını asla bu teröristlere yar etmeyiz. Bunu bilmenizi istiyorum. Gereken neyse onu yaparız. Asla bundan taviz vermeyiz, bedeli ne olursa yaparız. Bu sokağa çıkanlar da bu piyonları sokağa itenler de bir şeyin farkında değiller. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bundan 15 yıl önceki şartlarda değil. Türk Silahlı Kuvvetleri artık daha donanımlı, emniyet teşkilatımız son derece dikkatli ve olaylara karşı son derece hazırlıklı. İstihbarat birimlerimiz hiç olmadığı kadar aktif. Hem güvenlik noktasında çok iyi durumdayız hem de özgürlük-güvelik dengesini çok iyi muhafaza ediyoruz. Bunlar Türkiye’nin 90’lı yıllarla dönmesini istiyor ve bunun için yakıp yıkıyor. Türkiye 90’lara dönmeyecek. Hem bunlarla mücadele edeceğiz hem de inadına demokrasi inadına barış ve kardeşlik diyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim