• BIST 108.489
 • Altın 152,547
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242
 • Trabzon 16 °C
 • Giresun 12 °C
 • Ordu 15 °C
 • Rize 11 °C
 • Gümüşhane 7 °C
 • Samsun 15 °C
 • Bayburt 4 °C
 • Artvin 10 °C

Eski Bbp’li İsimden Şok Açıklamalar

Eski Bbp’li İsimden Şok Açıklamalar
BBP’nin eski Genel Başkan Yardımcısı ve MKYK Üyesi Metin Gündoğdu, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Ekmeleddin İhsanoğlu’nu destek kararına karşı çıkıp Recep Tayyip Erdoğan’a destek olduğu için partiden ihraç edildiğini açıkladı.
Eski Bbp’li İsimden Şok Açıklamalar Eski Bbp’li İsimden Şok Açıklamalar

BBP’nin eski Genel Başkan Yardımcısı ve MKYK Üyesi Metin Gündoğdu, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Ekmeleddin İhsanoğlu’nu destek kararına karşı çıkıp Recep Tayyip Erdoğan’a destek olduğu için partiden ihraç edildiğini açıkladı.

Gündoğdu, yaptığı yazılı açıklamada, ihraç kararının tarafına ulaştığını belirterek, ihraç kararının BBP adına utanç verici bir karar olduğunu kaydetti. Gündoğdu açıklamasında, "Büyük Birlik Partisi kuruluş felsefesi ve 21 yıllık toplumsal imajına aykırı bir gerekçe ile yani CHP ve bilumum sol partilerin Cumhurbaşkanı adayı olan Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek olmadığımı açıkladığım için partimden ihraç edildim. Bu BBP tarihi açısından utanç verici bir karardır. Bu kararın gerekçesinde ileri sürülen düşünceler partinin merhum Muhsin Yazıcıoğlu siyasi çizgisinden nasıl saptığını net bir şekilde ortaya koymuştur. Parti içi demokrasi işlemediği, parti yönetimi tarafından baskıcı ve dayatmacı bir anlayışla hareket edildiği için MÇP’den ayrılmak zorunda kalan merhum Yazıcıoğlu’nun başına gelenler ne yazık ki onun kurucusu olduğu bir partide bizim başımıza gelmiştir. O zaman SHP’nin de içinde olduğu hükümete destek vermediği için merhum Yazıcıoğlu, parti içi disiplinsiz davranmakla suçlanmıştı. Bugün de ben ve benim gibi arkadaşlarımız CHP’nin adayına destek olmadığımız için tıpkı onun gibi suçlanıyoruz. Hatta bugün BBP’nin yönetimi CHP sevdasını o kadar ilerletmiş ki genel başkanları CHP’li belediyelerin açılışlarında boy gösteriyor, CHP’li belediyelerle iş tutuyor. Şimdi böyle bir partiye Muhsin Yazıcıoğlu’nun partisi nasıl diyebileceğiz? Onun koltuğunda oturan şahsı onun siyasi mirasının temsilcisi olarak nasıl göreceğiz? Ben eski BBP’yi özlüyorum. Yeni BBP’nin yönetimi CHP olsun, başka partiler olsun, nerde olursa olsun herhangi bir siyasi partiyle ittifak-iltihak hesapları yaparak ikbal arayışı içindedir. Böyle bir parti yönetimiyle aynı yolda yürümemiz zaten söz konusu olamazdı. Dolayısıyla ihraç kararı benim için bir şereftir. Kendi siyasi değerlerim açısından gurur vesikasıdır. Çok kıymetli hatıralarla gençliğimi verdiğim, inanç ve mücadeleyle dolu 21 yıllık emeklerim ve umutlarımın geçtiği bir partiden bu şekilde ayrılacağım hiç aklıma gelmezdi. Üzüldüğüm nokta sadece burasıdır” dedi.

"EKMELLEDDİN İHSANOĞLU BİR SİYASİ PROJE"

Ekmelleddin İhsanoğlu’nun bir siyasi proje olduğunu ifade eden Gündoğdu şunları kaydetti:

“Hiçbir şekilde bizim adayımız olamazdı. Ben de gönül rahatlığıyla ona değil Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a destek oldum. Çok şükür milletimizin ekseriyeti de bu kararı verdi ve küresel güçlerin değil milletin adayı Çankaya Köşkü’ne çıktı. Bugün Büyük Birlik Partisi artık siyasi olarak ne yaptığını bilemez lümpen bir anlayış içindedir. Ne yazık ki BBP, bugünkü yönetim anlayışıyla nereye hizmet ettiği belli olmayan bir cemaatin kuyruğuna yapışmış, bu bağlantı marifetiyle siyasi ikbal arayan kifayetsiz muhterislerin elinde bir sıçrama tahtası halinde kullanılmaktadır. Birkaç kişinin siyasi geleceği için 21 yıllık tertemiz mazi yerle bir edilmiş, kendi tarihine ve misyonuna ihanet edilmiştir. Zaten geleneksel milliyetçi-muhafazakar tabandan uzaklaşmıştır. Bizim de BBP ile organik veya inorganik hiçbir bağımız kalmamıştır. BBP’nin kendi tabanı da partinin mevcut yönetim anlayışına isyan etmiş ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de net bir şekilde bunu göstermiştir. Ben ve benim gibi düşünen çok sayıda arkadaşla istişare içindeyiz. Memleketimize kendi değerlerimiz çerçevesinde hizmet etmeye devam edeceğiz. Siyasi olarak nasıl hareket edeceğimizi de yakın bir zamanda kamuoyuna açıklayacağız."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim