• BIST 104.123
 • Altın 145,971
 • Dolar 3,4910
 • Euro 4,1702
 • Trabzon 21 °C
 • Giresun 19 °C
 • Ordu 20 °C
 • Rize 20 °C
 • Gümüşhane 11 °C
 • Samsun 20 °C
 • Bayburt 9 °C
 • Artvin 18 °C

Erdoğan’dan Sonra Hangi İsim Gelecek ?

Erdoğan’dan Sonra Hangi İsim Gelecek ?
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasında AK Parti’nin başına gelecek isim ile ilgili olarak açıklama yaptı.
Erdoğan’dan Sonra Hangi İsim Gelecek ? Erdoğan’dan Sonra Hangi İsim Gelecek ?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasında AK Parti’nin başına gelecek isim ile ilgili olarak açıklama yaptı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Kayseri yarın tarihi günlerinden birini daha yaşacak. Cumhurbaşkanı adayımızı karşılayacağız. 10 Ağustos akşamı inşallah gayretlerimiz ve çabalarımız boşa gitmeyecek ve Türkiye 12. Cumhurbaşkanını seçmiş olacak. Kayseri’nin farkı var. 11. Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül Kayseri Milletvekili olarak seçilmişti. Şimdi yeni bir dönem başlıyor. Yeni bir Türkiye’nin kapıları aralanıyor. Halkımızın kendi oyları ile birlikte seçtiği bir cumhurbaşkanı olacak. Kayseri kendi üzerine düşeni yapacaktır” dedi.

Bakan Yıldız, “Türkiye’de çok ciddi ve önemli bir mücadele başlatıldı. AK Parti göreve geldiği günden bu yana bizleri sevmeyenler, sevmekte zorlananlar bizi istemediklerini söylediler. İsteyip istememeyi belirleyecek olan halkımızın oları. 3 genel ve 3 yerel seçim Pazar günü ile birlikte referandum olarak görürsek AK Parti güçlenerek çıkacak. Bunu kabullenmeleri gerekiyor. Biz Kayseri olarak Türkiye’nin istikrarına büyük bir katkıda bulunacağız. Temmuz ayı içinde Türkiye’de irili ufaklı santraller devreye alındı. 800 megavatlık bir güç demektir. Hemen hemen 2 milyar TL’lik bir yatırım demektir. Bütün bu kazanımların yok edilmesini istedikleri bir hava oluşturmak istiyorlar. Farklı aralıklarla sürekli demokrasinin kesintiye uğratılması ile alakalı dönemeçlerden geçti Türkiye siyaseti. O yüzden biz geleceğimize farklı şeyler bırakmalıyız. O yüzden bizim teşkilat mensuplarımızın ve en son geldiğimiz bu yapının Kayseri’yi daha da yukarılara çekeceğine inanıyoruz. Kendi aramızdaki arkadaşlarımızın niyetlerinin bozulduğunu gördük. Bunu üzüntü ile karşıladık. Herkes Kayseri’nin gelişmesini istiyorsa farklı endişelerden kurtulacak. Türkiye’de yeni bir öyküden bahsediyoruz, paralel olmayan bir yapıdan bahsediyoruz. Bu güçlü irademizden bizi alıkoyamayacaklar. Biz gücünü daima karşısındakine kullanmakla biliniriz. Ama gücümüzü yanımızdakine kullanmakla alakalı bir alışkanlığımız yok. Bize bu yapıldı. Biz hatalara açığız ama bunun daha ötesine açık değiliz” diye konuştu.

"BOŞUNA HEVESLENMESİNLER"

Başbakan ile yapılan telefon görüşmesinin dinlenmesi, Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasında AK Parti’nin başına geçecek olan isim ve Zekeriya Beyaz’ın Başbakan’a beddua etmesi konusunda ise Bakan Yıldız, “Başbakanımız ile görevim gereği birçok defalar mobil telefonla, sabit telefonla ve kriptolu telefonla görüşmeler yaptım. Görevimiz gereği çok sık görüşme durumlarında da oluyoruz. Dinlenen bakanlıklardan biri de benim bakanlığım ve telefonumuz. İki buçuk yıl bir terör örgütüne üye olma gerekçesiyle dinlendik. Bunu şiddetle reddediyorum. Yaptıklarını hukuk sınırları içinde yapan bir kişiyiz. O açıdan Başbakanımız ile yaptığımız görüşmeleri kapı komşularınıza vermek için dinlemediniz. 26 ülkenin devlet başkanı ve hükümet başkanıyla ve bakan arkadaşlarımla farklı görüşmeler yaptım. Bunların içinde gizli, çok gizli ibareler olanlar var. Devletten devlete iş yapıyoruz, niçin haddinizi aşarsınız. Bunların tarafımıza açıklanması gerekiyor. Eğer ben bir sanatçı ile birlikte aynı gerekçeyle dinleniyorsam bunda bir yanlışlık var demektir. O yüzden biz bunların casusluğa verecek kadar önemli gerekçelerle yapılacağını biliyoruz. Kamu davaları da devam edecek. Bizim mücadelemiz devam edecek. Başbakanımız ile yaptığımız görüşmelerin önemli bir kısmının tapelerde ve ellerinde olduğunu gördük. Bu kabul edilemez biz devlet yönetiyoruz. Önümüzdeki süreç içinde cezalandırılmalarını bekliyoruz. Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasında AK Parti’nin bölünmesini bekleyenler var. Boşuna heveslenmesinler. AK Parti bütün kurucuları ile birlikte yoluna devam edecek. Bizim ayrılığımızdan medet umanlar kendi yararlarına ve ülke yararlarına çalışsınlar. Bizler hangi isim olursa olsun, bizim kongrede seçilecek olan başbakan yanında kenetleneceğiz. Bunun bilinmesi lazım. Bu disiplin ile yetiştik. İsim ikinci plandadır. Birçok değerli arkadaşımız ve kıymetlimiz var. Onlar bu süre içinde istişarelerde değerlendirilecek ve başbakan olarak görev alacaktır. Dini hassasiyetlerimizi topluma kazandıran önemli şahsiyetler var. Ama bu hassasiyetleri kaybeden insanlar var. Bizim beddua ile işimiz yok, bizim dua ile ülkenin ilerlemesi yönünde işimiz var. Din adamlarımızın saygınlığını azaltan bu tür davranışlardan kaçınması lazım. Bu manada bizim hassasiyetlerimize saygı gösterilmesi lazım” şeklinde konuştu.

Erdoğan’dan Sonra Hangi İsim Gelecek ?

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim