• BIST 104.123
 • Altın 145,814
 • Dolar 3,4910
 • Euro 4,1702
 • Trabzon 21 °C
 • Giresun 19 °C
 • Ordu 20 °C
 • Rize 22 °C
 • Gümüşhane 17 °C
 • Samsun 23 °C
 • Bayburt 16 °C
 • Artvin 19 °C

Erdoğan: Trabzon deyince akla İstanbul geliyor

Erdoğan: Trabzon deyince akla İstanbul geliyor
Başbakan Erdoğan Trabzon'da Konuştu.
Erdoğan: Trabzon deyince akla İstanbul geliyor Erdoğan: Trabzon deyince akla İstanbul geliyor

AK Parti Genel Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, "Trabzon, oy Trabzon. Uşaklar sizleri yakından selamlıyorum.

Sen yağmur ol ben bulut Maçka'da buluşalım. Maçka seni selamlıyorum, Caykara, Dernekpazarı, Düzköy, Köprübaşı sizleri selamlıyorum. Oy benim sevdiceğum olur mu böyle keder. Of-Sürmene yaylası 15 doktora bedel. Of-Sürmene sizleri selamlıyorum. Ağasar dereleri aksa yukari aksa vermem seni ellere Tonya yukari kalksa. Fatih Sultan Mehmet, valisini yavuz sultan selim olan. Nice gönül insanın, sanatçının, siyasetçinin şehri Trabzon. Bugün çok farklısın Trabzon" dedi.

Bugün Karadeniz gibi çoşmuşsun. Allah senden razı olsun. Çok hayır göresin Trabzon. Rabbim Trabzon'u korusun, rabbim huzurumuzu yol arkadaşlığımızı daim etsin. İnşallah büyükşehirimiz de hayırlı olur.

Kocaeli başka, İstanbul'a geldik. İstanbul başka. 2 milyon insan. türkiye'nin neresinden istersen İstanbul'da var. Trabzon deyince akla İstanbul geliyor.

Geçen seçimlerde Bayburt'a, Gümüşhane'ye gitmiştim bu seçimde malesef yol programı Gümüşhane ve Bayburt'a gidemedim. Bayburt ve Gümüşhane'ye Trabzon'dan saygı ve selamlıyorum. Giresun'u da buradan selamlıyorum. Muhteşem bir mitingimiz oldu orada da.

Ali Şükrü Bey Trabzon'un meclisteki ilk mebusuydu. Trabzon'u temsil etmek üzere oradaydı. Osmanlının kahraman bir subayı olduğu zaman ilk meclisinde en yüreklilerindendi. Ankara'da alçakça şehit ettiler. Ali Şükrü beyin katledilmesinin çok önemli bir sebebi vardı. Meclisteki herkese korku salıyordu aslında. Sonunuz Ali Şükrü Bey gibi oluyor diyorlardı meclistekilere. İşte 1950'de Menderes bu korkuya karşı geldi. Korkmadı, sinmedi milletin sevgisini kazandı. Tek başına iktidara geldi ancak Menderesi milletinden koparmak istediler. Ve 2 bakan ile astılar. Onlar şehit oldular.

Orada da başbakanlara mesaj veriyorlardı. Eğer bizim istikatimizde yürümezsiniz sizin de sonunuz Menderes gibi olur diyorlardı. Merhum Trabzonlu Ali Şükrü Beye, merhum Menderes'e yapılmak istenen neyse işte bugün bize de yapılmak istenen aynı. Yahu adam anamuhalefetin başkanı bana küfrediyor. Kardeşlerim bunlar anarşist. Bunların heryeri terörle ortaklaşa yürüyor.

İnşallah Trabzon bir başka vursun. Kardeşlerim statüko istikametinde değil milletin istikametinde yürütdüğümüz için bize saldırıyorlar. Sen SSK'nın başındayken zaten helali haramı gösterdin bize Kılıçdaroğlu sen ne anlarsın haramdan helalden" dedi.

Erdoğan, "İstediğin eczaneden ilacını alıyormusun. Kim sizin dertliniz kim sizin sevdalınız. Biz biz. Biz sizi Allah için seviyoruz. Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Pensilvanya, CHP ve MHP'yi kiraladı. BDP'yi de ve bir kısım medyayı da kiraladı. Şimdi bizi yıpratmak için gayret içindeler. Sen abdestinden şüphesi olanlarla uğraş. Abdestimden şüphem yok benim, namazımdan da şüphem yok. Hiçbir hakim bununla ilgili karar veremez ama bunlar casusluk örgütü olduğu için dinliyorlar. İninize gireceğiz ininize. Er veya geç. Bu ülkeyi biz sokakta bulmadık gereği neyse onun hesabını soracağız.

Biz bizden sonrakilere şantajı, korkuyu miras olarak bırakmak istemiyoruz. Montajlarla yıpratılmalarını istemiyoruz. Gelecek nesillerin vesaet altında kalmasını istemiyoruz. Biz bu ülkede enerji kaybedilmesin istiyoruz. 

Biz oyumuzu küfredenlere mi vereceğiz. İftira atanlara mı vereceğiz, yalan söyleyenlere mi vereceğiz, yoksa bu milletin hizmetkarı olanlara mı vereceğiz. Bunların ablaları varmış. Kovdunuz mu bunları. Bir daha kapıya gelmesinler ha aman. Bunları şunu diyin kurun partinizi öyle çıkın meydana. Yahu benim kızımın örtüsünü senin hocan açtı be. Başınızı açın da öyle gidin dedi ya senin hocan. 28 Şubatçılara ödül verdi senin hocan. Aklınızı iradenizi kiraya vermeyin deyin bunlara.

Bunların okullarından da paralarını alın. Devletin okulları bize yeter. Bunlar sülük gibi emdiler. Sülük zararlı kanı emiyor bunlar faydalı kanı emiyor.

Trabzonlu kardeşlerim böyle hoca olur mu. Böyle alim olur mu. Bunları dinleyip şantaj yapanlar da, insanların yatak odalarına girenlerden olur mu. İlim ilim bilmektir ilim kendini bilmektir sen kendini bilmezsen bu nice okumaktır"

Dün Mustafa Kemal'in askerleriyiz diye ortaya çıktı şimdi Pensilvanya'nın askerleriyiz diyor. Üniversitelerde ikna odalarında benim başörtülü kardeşlerimi zorlayan milletvekillerini de alsınlar.

Dün Bediüzzaman'ın vefat yıldönümüydü CHP'den çok çekti. Kuran'ı yasaklayanlar, ezanı Türkçe okutanlar bunlar değil mi. Ezanı Muhammedi aslına döndüğü zaman Türkiye yeniden bir uyanış yaşadı. Aynı şekilde MHP'de bu Pensilvanya'dan çok çekti. Milletvekili adaylarının kasetlerini o ortaya koydu. Demokrasi mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Rabia işaretiyle tek millet diyoruz, Türkü, Kürdü aklınıza ne gelirse. Ben Türk'ü Türk olduğu için sevmiyorum. Kürdü Kürt olduğu için sevmiyorum birbimizi üzmek yok. Üstünlük hakka daha yakın olanda. İki tek bayrak. Bizim bayrağımızın şehidimizin rengi hilal bağımsızlığımızın ifadesi. Yıldız şehitlerimizin simgesi. Bayrakları bayrak yapan kandır eğer uğrunda ölen varsa o vatandır. Hakkari'de milletvekilimiz yok ama oraya havalimanı yapıyoruz. ayrım yok. 4. tek devlet paralel devlet asla. Tek millet tek bayrak tek vatan tek milletmiş demekki Rabia. 

Trabzon'a bir stadyum sözümüz vardı. 230 trilyona mal olacak. Engelli soyunma odalarından revire kadar, basın toplantısı salonlarına kadar burası sadece stad değil kompleks 7 futbol sahası kapalı açık otoparlar. Trabzon'da böyle yerler yapmak zordur. İnşaallah iki yıl sonra bu statta Trabzon'un maçlarını birlikte seyredeceğiz. İlk müjdeyi açıklıyorum Karadeniz'i doğu anadoluya bağlayan tarihi zigana dağına doğu karadenizin anadoluya açılan kapısı olacak 12 km uzunluğunda bir tünel yapıyoruz. Zigana Doğu Karadeniz Limanlarını İran'a bağlayan güzergahların önemlisi. Burada yapacağımız iki tüplü tünelle dağa 500 metre daha az tırmanılacak. Yakıttan zamandan tasarruf sağlanacak. Kar-sis ulaşıma engel olmayacak. Tünelin hizmete girmesiyle bu güzergah lojistik hali getirecek bu tünel sayesinde daha iyi olacak.

Geliyorum Kanuni Bulvarına 600 trilyonluk yatırım. Muhteşem 1 proje. Akyazı'dan başlıyor Maçka'nın orada son buluyor. 3 şerit gidiş, 3 şerit geliş.

CHP, pisliktir ya. Ben İstanbul'u hava kirliliğiyle, susuzlukla aldım. 

Orhan Fevzi kardeşim buraya hizmet vermeyecek sadece. Çünkü kuracakları Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüyle her yere hizmet edecek. Bunun görevi o. Trabzon büyükşehir haline geliyor" ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim