• BIST 108.489
 • Altın 151,139
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242
 • Trabzon 16 °C
 • Giresun 14 °C
 • Ordu 14 °C
 • Rize 13 °C
 • Gümüşhane 7 °C
 • Samsun 14 °C
 • Bayburt 3 °C
 • Artvin 10 °C

En Çok Hangi Partinin Vekili Darp Edildi ?

En Çok Hangi Partinin Vekili Darp Edildi ?
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, "Meclisin 3 yıllık aritmetiğine bakın, 3 yıl içerisinde en çok darp edilenler Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleridir" dedi.
En Çok Hangi Partinin Vekili Darp Edildi ? En Çok Hangi Partinin Vekili Darp Edildi ?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, "Meclisin 3 yıllık aritmetiğine bakın, 3 yıl içerisinde en çok darp edilenler Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleridir" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde Zonguldak’a gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundu. İlk önce CHP Zonguldak İl Başkanlığına ziyarette bulunan ve burada açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, son üç yıl içinde en çok CHP’li vekillerin darp edildiğini söyledi. Hukuksuzluğa karşı olduklarını ifade eden Akkaya, “İşte meclisin 3 yıllık aritmetiğine bakın, 3 yıl içerisinde en çok darp edilenler Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleridir. İşte bir tanesi de yanımızda buradadır. Niçin çıkıp doğruları söylediği için. Biz yapılan operasyonların niye operasyon yapıyorsunuz demiyoruz. Biz hukuksuzluğa karşıyız. Biz cezaevi komisyon raporlarımıza baktığınız zaman parti olarak dünya görüşü olarak karşı olduğumuz birçok insan cezaevinde haksız şekilde davranıldığı zaman biz onlara tepki gösteriyoruz. Çünkü ne diyoruz, bizim kıblemiz insandır diyoruz. Burada bir hukuk yoluyla insanlar ancak yargılanabilir diyoruz ve hukukun da adaletli olması gerektiğini söylüyoruz. Yani bizim buradaki çeteyi destekliyoruz diye bir anlayışımız yok. Biz hukuksuzluğa karşıyız. Kim olursa olsun adam suç işlemişse hukuk önünde herkesle eşit şekilde muamele görmelidir. Ayrımcı olmamalıdır. Benim kardeşim de olsa, benim düşmanımda olsa eğer o bir suç işlemişse, tutuklanmışsa bunun kuralları olmalıdır. Biz o zamanda diyorduk, sabahın üçünde dördünde insanların evine baskın yaparak, bu şekilde insanlık dışı bir davranış gösterilmesine karşı olduğumuzu söylüyorduk. Şimdi de bunu yapanlar aynı o zaman bizim savunduğumuz değerlere karşı bunları yapan insanlardı. Diyoruz ki şimdi sıra onlara geldi ama eğer bir suçları varsa gene hukuk içinde olsun diyoruz, adalet bir biçimde olsun diyoruz. Yoksa onların yanında durduğumuzu göstermez" dedi.

"SON 1 YIL DİNLENDİM"

Son 1 yıldır dinlendiğini kaydeden Akkaya, Ergenekoncularla aynı kefeye konulmasını içine sindiremediğini söyledi. Akkaya, "Gazetelerde çıktı. 1 yıldır beni dinlemişler ve ağrıma giden bir şey var. Hakim soruyor, niye dinledin bu tutuklanan polislere Yakup Akkaya CHP Genel Başkan Yardımcısını, Ergenekon terör örgütüyle acaba bir ilişkisi var mı diye ve en çok da ağrıma giden de bu. Beni Veli Küçük’le aynı safhaya koymaya ben lanetliyorum. Beni bir başka şeyle yap ona alınmam ama beni Veli Küçük’le, faili meçhul cinayetlerle ile ilgili ne olduğu belli olmayan birtakım kişilerle aynı safhaya konulmayı da biz içimize sindiremiyoruz” dedi.

Akkaya, partinin ardından Zonguldak Karaelmas Gazeteciler Derneğini ziyaret ederek, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim