• BIST 104.123
 • Altın 145,971
 • Dolar 3,4910
 • Euro 4,1702
 • Trabzon 24 °C
 • Giresun 23 °C
 • Ordu 20 °C
 • Rize 23 °C
 • Gümüşhane 23 °C
 • Samsun 23 °C
 • Bayburt 22 °C
 • Artvin 21 °C

Emre'ye Şok Dava! Her Tarakta Bezi Var

Emre'ye Şok Dava! Her Tarakta Bezi Var
Milli Takım ve Fenerbahçe'nin hırçın futbolcusu Emre Belözoğlu, kayınpederinin iddiaya göre hileli olarak sattığı otomobilleri satın aldığı suçlamasıyla mahkemelik oldu.
Emre'ye Şok Dava! Her Tarakta Bezi Var Emre'ye Şok Dava! Her Tarakta Bezi Var

Emre Belözoğlu’nun kayınpederi Şaban Gürevin, 21 Kasım 2009 tarihinde aile şirketindeki hisselerini kardeşi Ramazan Gürevin’e devretti. Ancak devir işleminden üç gün sonra iddaya göre Şaban Gürevin, şirketin yönetim kurulu başkanı iken kullandığı, şirket adına kayıtlı Mercedes marka otomobilin satışı için, yetkisi olmadığı halde usulsüz olarak damadı Emre Belözoğlu’nun kuzeni Volkan Bahçekapılı’ya vekalet verdi. Bahçekapılı da bu otomobillerden birini 25 Kasım 2009 tarihinde Emre Belözoğlu adına Tolga Tarhu’ya, diğerini ide 21 Nisan 2010 tarihinde Emre Belözoğlu’nun eşi Tuğba Belözoğlu’na sattı.


’HİLELİ MAL KAÇIRMA’ SUÇLAMASI


Şirkete ait araçların yetkisi dışında olmasına rağmen Şaban Gürevin’in verdiği vekaletle satıldığını öğrenen Ramazan Gürevin’in avukatları, ’hileli mal kaçırmak’ iddasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Ramazan Gürevin’in avukatları dava dilekçesinde, iki otomobilin satışından elde edilen gelirin şirket hesaplarına aktarılmadığını, Şaban Gürevin’in usulsüz vekaleti ile yapıldığını öne sürdükleri bu satışların, şirketten mal kaçırmak amaçlı olduğu ve gerçek bir satış olmadığı için, araçları satın alan kızı Tuğba Belözoğlu ve damadı Emre Belözoğlu’ndan para tahsil ettiğini düşünmediklerine yer verdi. Ayrıca, bu olaylardan dolayı dolandırıcılık ve güveni kötüye kullanma suçlarının oluştuğunu savunan avukatlar, şikayetçi oldukları Şaban Gürevin, kızı Tuğba Belözoğlu, damadı Emre Belözoğlu, kızı Nurgül Çetinkaya, Volkan Bahçekapılı ve vekaletname işlemlerini yapan Beşiktaş 15’inci Noteri Ramazan Tükenmez ve Emine Işıklar Rişvanoğlu hakkında yapılacak soruşturma sonrasında, dava açılmasını da talep etti.


SAVCILIK ’TAKİPSİZLİK’ VERDİ


Olayı soruşturan Cumhuriyet Savcısı Ali Osman Kaynak, araçların satış işlemleri İstanbul’da yapıldığından yetkisizlik kararı vererek, dosyayı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da, takipsizlik kararı verip, dosyayı kapattı.


ŞİRKET AVUKATI PEŞİNİ BIRAKMLADI


Şirketin avukatı olayın peşini bırakmadı. Gürteknik Pompa Armatür ve İklimlendirme Sistemleri A.Ş.’nin avukatı, 35 BNT 47 plakalı Mercedes marka aracın değeri olan 80 bin liranın taraflarına ödenmesi için Emre Belözoğlu, kayınpederi Şaban Gürevin, işlemi yapan noter Ramazan Tükenmez, Volkan Bahçekapılı, Tolga Tarhu ve Emine Işıklar Rişvanoğlu’na karşı önce İzmir 1’iinci Asliye Hukuk Mahkemesi’nde ihtiyati tedbir istemli alacak davası açtı.

Avukat, davalıların aracın değeri olan 80 bin liranın kendilerine ödenmesini talep etti.


’MADDİ DURUMU İYİ, DOLANDIRAMAZ’


Emre Belözoğlu’nun avukatı Mahir Işıkay ve Sevgi Ünsal, mahkemeye dilekçe ile başvurup davanın reddini ve araç üzerindeki ihtiyati tedbirin kaldırılmasını istedi. Avukatlar mahkemeye verdikleri dilekçede şöyle dedi:


"Emre Belözoğlu herkes tarafından bilinen, ülkemizin tanınmış yetenekli futbolculardan biridir. Gerek ulusal, gerekse uluslarası alanda elde etmiş olduğu başarılarla Türk spor tarihine geçmiş değerli bir futbolcumuzdur. Müvekkilimizin herhangi bir kimseyi ya da şirketi dolandırma saikinin olduğunun düşünülmesi hayatın olağan akışına aykırıdır. Mahkemenin de takdir edeceği gibi, müvekkilimizin maddi durumunun ortalamanın üzerinde olduğu aşikardır, muvazaalı bir işlem ile araç satın almaya ihtiyacı yoktur.


Dava konusu aracın satışının muvazaalı olduğuna dair somut herhangi bir delil mevcut değildir. Salt alıcı ve satıcının akrabalık ilişkisinin mevcut olması muvazaanın kabulü için yeterli ve hukuki bir delil niteliği taşımamaktadır. Her sıradan vatandaş gibi Emre Belözoğlu da, resmi kurumlar nezdinde ve noter kanalıyla yapılan ve yine noter tarafından düzenlemiş bir vekaletnameye güvenerek dava konusu aracı almıştır. İyi niyetli olduğu konusunda herhangi bir şüphe yoktur. Müvekkilimiz Emre Belözoğlu, resmi evrak ve belgelere inanarak ve güvenerek satın almış olduğu araç sebebiyle asıl mağdur ve zarar gören taraftır. Davanın reddini ve müvekkilimizin daha fazla mağdur olmasının engellenmesi amacıyla araç üzerindeki tedbirin kaldırılmasını talep ediyoruz."


DOSYA TİCARET MAHKEMESİNE GÖNDERİLDİ


İlk duruşmada dilekçeyi değerlendiren 1’inci Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimi Semra Turan, 2004 model Mercedes marka otomobil üzerindeki ihtiyati tedbir karının kaldırılması talebini reddetti. Davalı tarafın avukatları ikinci celsede, mahkemenin davaya bakmaya yetkili olmadığı, asliye ticaret mahkemesinin bakması gerektiğini ve görevsizlik kararı verilmesi taleplerini yineledi. Davacı şirketin avukatı ise, "Biz mahkemenin görevli olduğunu düşünüyoruz, dava konusu işlemler ticari nitelikte değildir" dedi.


Hakim Semra Turan, dosyanın 1’inci İzmir Asliye Ticaret Mahkemesi’ne gönderilmesine karar verdi. Davaya bakacak olan İzmir 1’inci Asliye Ticaret Mahkemesi, dosya üzerinden tensip yapıp, duruşmayı ocak ayına bıraktı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Trabzonspor Transfer Sezonunu Erken Açtı!23 Eylül 2017 Cumartesi 19:07
 • Hami Mandıralı'nın Ersun Yanal Yorumu!23 Eylül 2017 Cumartesi 19:05
 • Trabzonspor,Alanyaspor Maçında Ne Kadar Kazandı?23 Eylül 2017 Cumartesi 18:59
 • Fatih Terim'in Yapamadığını Lucescu Yaptı!23 Eylül 2017 Cumartesi 18:54
 • Beşiktaş Maçı Öncesi Trabzonspor'a Müjde!23 Eylül 2017 Cumartesi 18:46
 • Trabzonspor'un Ersun Yanal Kararı!23 Eylül 2017 Cumartesi 15:10
 • AHMET ÇAKAR'IN TRABZONSPOR YORUMU!23 Eylül 2017 Cumartesi 08:57
 • TRABZONSPOR TARAFTARI İSTİFA İSTİYOR!23 Eylül 2017 Cumartesi 08:54
 • ERSUN YANAL'IN TRABZONSPOR ESERİ!23 Eylül 2017 Cumartesi 08:53
 • TRABZON'DA HEP AYNI SENARYO OLUYOR!23 Eylül 2017 Cumartesi 08:52
 • Tayfa Haber - ÖZEL-
  Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim