• BIST 108.489
 • Altın 151,139
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242
 • Trabzon 19 °C
 • Giresun 22 °C
 • Ordu 19 °C
 • Rize 21 °C
 • Gümüşhane 17 °C
 • Samsun 18 °C
 • Bayburt 17 °C
 • Artvin 16 °C

Düğün Konvoylarının Önüne Kesmek Tarih Olacak

Düğün Konvoylarının Önüne Kesmek Tarih Olacak
Ceza uygulaması geliyor !
Düğün Konvoylarının Önüne Kesmek Tarih Olacak Düğün Konvoylarının Önüne Kesmek Tarih Olacak

Uşak’ta tüm kavşaklar, ana caddeler, parklar ve buna benzer kamuya açık kentsel mekanlarda araç camı silmek, mendil, çiçek, hediyelik eşya satmak, düğün konvoylarının önünü kesmek gibi davranışlara ceza verilecek.

Valilik kararına göre, Uşak ili sınırları içerisinde bulunan ve tüm kavşaklar, ana caddeler, parklar ve buna benzer kamuya açık kentsel mekanlar başta olmak üzere; çocuklarımızın can güvenliğini tehlikeye sokacak fiillerin (düğün konvoylarında para almak, araç camı silmek, kağıt mendil, çiçek, su ve hediyelik eşya satmak için araçların önüne atlamak ya da insanları taciz ederek para vermeye zorlamak gibi) önlenmesi planlanıyor.

Vali Seddar Yavuz, alınan karar ile ilgili yaptığı açıklamada, “Hiçbir ayrım gözetmeksizin çocuklarımızı kendi çocuklarımız gibi görüyorum. Bunun için gerek onların can güvenliklerinin sağlanması gerekse kamu düzeninin muhafazası için böyle bir karar aldık. Geçtiğimiz günlerde de kamu düzeninin sağlanmasına Uşak ilimizin huzurlu ve güvenli bir il olmasına yönelik bir takım kararlar almıştık. Çocuklarımızın yeri okullardır, okul zamanı dışında da park ve bahçeler ve diğer güvenli sosyal alanlardır. Anne ve babalarımızın çeşitli sebeplerden dolayı çocuklarımızı yaşlarından büyük işlere yönlendirmelerini, tedbirsiz ve temkinsiz hareketleriyle çocuklarımızın can güvenliklerini tehlikeye düşürmelerini, suça konu olmalarını arzu etmeyiz. Çocuklarımızın sokaklarda değil eğitim kurumlarında yetiştirilip ailesine, vatanına, milletine hayırlı insanlar olması en büyük temennimizdir” dedi.

CEZASI

Karara göre, reşit olmayan çocukların belirtilen fiilleri işlemelerinin ve söz konusu hadiselerin içinde yer almaları halinde; öncelikle kanuni yakınlarına teslim edilecek, fiilin tekrarı ve devam etmesi halinde Sosyal Hizmet Mevzuatının ön gördüğü prosedürün tamamlanıp koruma altına alınmalarına kadar Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı merkezlerde muhafaza ve kontrol altında bulundurulması öngörülüyor.

Ayrıca, maddi ve manevi özen noksanlığı nedeniyle çocukların ahlak, güvenlik ve sağlığını ağır şekilde tehlikeye sokan bu tür eylemlerine göz yuman, çocuklarını sahiplenmeyen 18 yaş altı çocukları sokaklarda çalıştıran ve/veya çalışmasına göz yuman çocukların veli ve vasisi hakkında 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 32. maddesi gereğince İdari Para Cezası uygulanacağı ifade edildi.

BELEDİYE BAŞKANI DÜĞÜN KONVOYUNUN ÖNÜNÜ KESTİ

Öte yandan, Tekirdağ merkez Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Altınova Mahallesi’nde devam eden yol çalışmalarını incelediği sırada yoldan geçen bir düğün konvoyunun önünü keserek, çifte mutluluklar diledi.

Yolda durdurduğu düğün konvoyunda bulunan yeni evli çifte mutluluklar dileyen Başkan Eşkinat, çiftle sohbet etti. Konvoydan havlu ve bahşiş zarfını da alan Başkan Eşkinat bu hareketiyle yeni evli çifti ve konvoydakileri güldürdü. Bahşiş geleneğinin unutulmaması gerektiğini belirten Eşkinat, ancak bahşiş toplama geleneğinin trafikte tehlikelere yol açtığını ifade etti. Başkan Eşkinat trafikte seyir halindeyken çocuklara bahşiş verilmemesi gerektiğini, geleneklerin faciaya dönüşmemesi gerektiğini belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim