• BIST 107.196
 • Altın 151,513
 • Dolar 3,6807
 • Euro 4,3300
 • Trabzon 19 °C
 • Giresun 18 °C
 • Ordu 18 °C
 • Rize 21 °C
 • Gümüşhane 17 °C
 • Samsun 20 °C
 • Bayburt 15 °C
 • Artvin 18 °C

'Dedikodu Değil Proje Ürettik"

'Dedikodu Değil Proje Ürettik"
TRABZON Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. O Fevzi Gümrükçüoğlu, dün Habertürk’ün konuğu oldu.
'Dedikodu Değil Proje Ürettik 'Dedikodu Değil Proje Ürettik

Çalışma stratejisini ve başarısını anlatan Gümrükçüoğlu, “Bu onu dedi, öteki böyle dedi’ biçimindeki dedikodulara bulaşmadık. Projelerimizi ve ne yapacağımızı anlattık. Vatandaş bize inandı. Şimdi çalışma zamanı” dedi.

TRABZON Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, seçim kampanyası boyunca hiçbir zaman hadlerini aşacak söylemlerde bulunmadıklarını söyledi. Seçim sonrası Habertürk’ün canlı yayın konuğu olan Başkan Gümrükçüoğlu, “Ancak bütün seçim kampanyası boyunca AK Parti’miz ve AK Parti adayları olarak bizler daima mütevazı ve diğer siyasi partilerle ve adayları ile medeni ilişkiler içerisinde, barış kardeşlik içinde yarışmayı tercih ettik. Hiçbir zaman, ‘o onu dedi, şu şunu, bu bunu dedi’ şeklinde bir takım dedikodulara bulaşmadık. Ne yapacaklarımızı, şehrimize, halkımıza neleri getirebileceklerimizi, çalışarak ve vaat ederek bir seçim kampanyası yürütmeyi tercih ettik. Bunu 2009’da da aynı yapmıştık. 2009-2014 arasındaki o zamanki dersimizi çok iyi çalışmamızda ortaya koyduğumuz projelerimizi gerçekleştirdiklerimizden ve bunların Trabzon hayatına kazandırılmasından sonra, ‘yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır’ diyerek ‘Trabzon Vizyon 19’ başlığı altında bunların alt basamaklarında bir çok projelerle birlikte yine Trabzon halkının karşısına çıkarak büyükşehir olan Trabzon’un bir dünya kenti olmasında nasıl bir yol izleyeceğimizi bütün paydaşlarımızla, stö’lerle, meslek kuruluşlarıyla, kent konseyiyle ve vatandaşlarımızla paylaşma cihetine gittik, seçim kampanyamız buydu” dedi. 

TRABZON’UN HER METRERAKESİNE HİZMET GÖTÜRECEĞİZ
Trabzon’u bundan sonra nelerin beklediği yönündeki soruya da Başkan Gümrükçüoğlu şu yanıtı verdi: “Trabzon’u en başta tüm il sınarlarıyla metrekaresine hizmet götürülmemiş bir Trabzon’dan kurtaracağız. Yani her metrekaresine hizmet getireceğiz. Malum o kanunun gereği olarak Su Kanalizasyon Genel Müdürlüğü’nün, Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin kurulmasını, itfaiye hizmetlerinin, mezarlık hizmetlerinin büyükşehir  belediyesince yapılmasını, imar planlarının tamamen 1/5’binlikler, 1/25 binlikler olmak üzere düzenlenmesini ve gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir şehri teslim etmenin esaslarının oluşturulmasını yürütüyor. Bu yürütmenin yanı sıra Trabzon’umuzun bir dünya kenti olmakla büyük projelerle buluşturmaya gayret edeceğimizi planladık, çalıştık. Bu çalışmaların içerisinde altyapıda bugüne kadar yağmur sularıyla atık suların ayrıştırılması, atık sularla ilgili yine biyolojik arıtma tesislerinin yapılması ve yine tüm şehrin içme suyu şebekesinin yenilenmesin gibi hazırlıklarımızı proje çerçevesinde projelerini ihale  ederek tamamladık. Altyapıda bu dev adımları imar düzenlemeleri ile birlikte mesela Trabzon’umuzu bir Zigana Tüneli ile buluşturacağız. Mesela Trabzon’umuzu yine dünyanın en yaşanılabilir kentleri haline getirebilmek için yürütmekte olduğumuz Kanuni Bulvarı’nın tamamlanması ile buluşturacağız. Yine köprüler, kavşaklar, katlı otoparklar ile trafik tıkanıklığının ortadan kaldırılmasına gayret edeceğiz.

Büyük adımlar olarak Yatırım Adası’nı paydaşlarımızla Trabzon’umuza kazandırma gayretini sürdüreceğiz. Bütün bu büyük adımların yanı sıra yarım kalan işlerimizi tamamlayarak Trabzon’umuzu daha yaşanılabilir kent yapacağız. Daha yaşanılabilir bir kent yaparken bundan önceki 5 yıllık dönemde 2013 yılında Trabzon’un Türkiye’nin en temiz ili seçilmesini, belediye hizmetleri en öndeki illeri arasında 2. sıraya oturmasını ve 81 il içerisinde çeşitli yaşanılabilirlilik kriterleri yönünden 4. sırada yer almasını sağlayan AK Belediyecilik aynı hizmet aşkı, aynı motivasyonla Trabzon’u bir dünya kenti haline büyükşehir adımları ile birlikte getirecektir.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim