• BIST 102.568
 • Altın 146,418
 • Dolar 3,5251
 • Euro 4,1865
 • Trabzon 25 °C
 • Giresun 24 °C
 • Ordu 23 °C
 • Rize 26 °C
 • Gümüşhane 26 °C
 • Samsun 24 °C
 • Bayburt 21 °C
 • Artvin 23 °C

Daha Yaşanabilir Bir Giresun İçin Aday Oldu

Daha Yaşanabilir Bir Giresun İçin Aday Oldu
Giresun Bağımsız Belediye Başkan Adayı Avukat Serkan Özdemir düzenlediği basın toplantısıyla neden aday olduğunu ve projelerini açıkladı.
Daha Yaşanabilir Bir Giresun İçin Aday Oldu Daha Yaşanabilir Bir Giresun İçin Aday Oldu

- Giresun Bağımsız Belediye Başkan Adayı Avukat Serkan Özdemir düzenlediği basın toplantısıyla neden aday olduğunu ve projelerini açıkladı.

30 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Giresun Bağımsız Belediye Başkan Adaylığını açıklayan Av. Serkan Özdemir, şehrin kalkınmasında ümit verici bir tablonun bulunmaması sonucu aday olduğunu açıkladı.

Bağımsız Belediye Başkan Adayı Özdemir, “Muhtelif partilerden adaylar belirlendi.Bu süreci yakinen takip ederken,yaşadığım şehrin sorunlarının çokluğu, bu problemlerin çözümü ve şehrimizin kalkınması noktasında ümit verici bir tablonun bulunmaması sebebiyle bağımsız aday olmanın sağlıklı bir tercih olduğu kanaatiyle yola çıkıp bu demokratik yarışta yer almak istedim.”

Giresun’un son 10 yılında yerelde ve genelde hak ettiği hizmeti alamadığını da ifade eden Bağımsız Aday Ödemir; “Şehrimizin özellikle son on yılını değerlendirdiğimizde 2004-2009 yılları arasında tek başına iktidar olan partinin mensubu belediye başkanı ve son beş yıl içinde ana muhalefet partisi mensubu belediye başkanının döneminde hakiki manada hizmet alamamıştır. Verilen sözlerin birçoğu hayata geçirilememiştir.Zaten 2004-2009 yılları arasında yapılan hizmetler halkımız nezdinde kabul görmemiş ki Giresun tercihini farklı şekilde ve değişimden yana kullanmıştır.Son beş yılda yapılanlar ise yüzeysel mahiyette hizmetler olarak gözlemlenmektedir.Bu süreçte prestijli projeler hayata geçirilememiştir.Şehrimizin sorunları da artarak devam etmiştir. Bu kez de bir manada 2009-2014 yılları arasında mevcut belediye başkanı tarafından yapılan hizmetler oylanacak halkımız tercihini kullanacaktır.Ben bu tercihin halkımız tarafından sağlıklı ve doğru kullanılacağı inancındayım.Seçimde oy kullanacak değerli hemşerilerimin her birinin oyunu değerli görüyorum,önemsiyorum ve herkesimin oyuna talibim.”

Giresun’un sorunlarını bildiğini ve çözümüne talip olduğunu da kaydeden Bağımsız Belediye Başkanı Av. Serkan Özdemir, “Giresunluyum, Giresun’da yaşıyorum, Giresun’un sorunlarını biliyorum ve bu sorunları iyi bir çalışma ve organizasyonla çözeceğime inanıyorum.Seçime kadar kalan bu süreçte Giresunlu hemşerilerimize ulaşarak,dertlerini dinleyerek,tespitlerini yaptığımız bu sorunları projelerle çözmeye talip olduğumuzu ifade edeceğiz. Toplumumuza bağımsızlığın önemini anlatacağız.Teveccüh gösterildiği takdirde yetkilerimizi halk için dürüstçe çalışıp, dürüstçe kullanacağız”

Başkan seçilmesi halinde nasıl bir yönetim anlayışı içerisinde olacağını da anlatan Özdemir; “Başkan olursam Giresun’u son yıllarda kendisini geride bırakan komşu illerimizle yarıştıracağız. İnsana hizmete siyasi bakış farklılıklarını,menfaati önceleyen anlayışı kaldıracağız. Siyasi tarafsızlık,halka hizmet çizgisini yukarılara taşıyacaktır.Doğayı seven birisi olarak şehrimizin çöple reklamının yapılmasını önleyeceğiz.Yine şehrimizin kültürel, doğal, tarihsel kimliğine zarar verecek imar planı değişikliklerini yapmayacağız. Giresun’un markası olan Giresunspor kulübümüzün gelirlerini kalıcı hale getirmenin yollarını arayacağız. Dolayısıyla daha yaşanabilir bir Giresun için bağımsız adaylığımı açıklıyorum.”dedi.

Yapılan açıklamanın ardından Bağımsız belediye başkan adayı Özdemir, imar, sosyal donatı alanları ve trafik sorunlarıyla ilgili hazırladığı projeleri görsel olarak basına tanıttı.

Daha Yaşanabilir Bir Giresun İçin Aday Oldu

Daha Yaşanabilir Bir Giresun İçin Aday Oldu

Daha Yaşanabilir Bir Giresun İçin Aday Oldu

Daha Yaşanabilir Bir Giresun İçin Aday Oldu

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim