• BIST 106.474
 • Altın 151,840
 • Dolar 3,6440
 • Euro 4,3033
 • Trabzon 14 °C
 • Giresun 15 °C
 • Ordu 14 °C
 • Rize 14 °C
 • Gümüşhane 5 °C
 • Samsun 14 °C
 • Bayburt 3 °C
 • Artvin 8 °C

Dağ’dan Kendisini Yuhalatan Kent Konseyi'ne Tepki

Dağ’dan Kendisini Yuhalatan Kent Konseyi'ne Tepki
Çanakkale Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, hafta sonu düzenlenen kır şenliğinde, kendisinin kalabalığa ‘altın şirketleri tarafından satın alınmış bürokrat’ gibi takdim edilerek yuhalattırıldığını söyleyerek, organizasyon komitesini kınadı.
Dağ’dan Kendisini Yuhalatan Kent Konseyi'ne Tepki Dağ’dan Kendisini Yuhalatan Kent Konseyi'ne Tepki

- Çanakkale Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, hafta sonu düzenlenen kır şenliğinde, kendisinin kalabalığa ‘altın şirketleri tarafından satın alınmış bürokrat’ gibi takdim edilerek yuhalattırıldığını söyleyerek, organizasyon komitesini kınadı.

Yazılı bir açıklama yapan Vali Yardımcısı Dağ, “Kocadere Köyü Atikhisar Barajı mevkiinde Çanakkale Kent Konseyi tarafından 4 Mayıs 2014 tarihinde düzenlenen, Atikhisar Barajını koruma amaçlı 4. Atikhisar Kır Şenliğine, çevre ve şehircilikten sorumlu vali yardımcısı olmam dolayısıyla bisikletimle katıldım. 25 yıllık mülki idare amirliği hayatım boyunca pek çok şehirde görev yaptım ve çok sayıda etkinliğe katıldım. Lakin bu derece rencide edici ve onur kırıcı bir muameleye tabi tutulmadım” dedi.

Vali Yardımcısı Dağ, yaşanan olayları şöyle anlattı:

“Şenlik kendi insicamı içinde devam ederken, orta yerde kurulu bulunan platforma konuşmacı olarak Cumhuriyet Halk Partisi'nden İl Genel Meclisi üyesi seçilen Hicri Nalbant davet edildi. Sayın Nalbant, ‘Aramızda bisikletli gruplar görüyorum. Bunlar Şehitlere Saygı Turu adı altında karşı tarafta bisiklet turu düzenlediler. Bisikletleriyle şehitlerimizin kemiklerini çiğnediler. Atalarımızın kemiklerini sızlattılar. Altın şirketlerinin reklamını taşıyorlar tişörtlerinde’ demiş ve devamında, alanda bulunan halkı, bisikletleriyle şenliği renklendiren gruplara karşı kışkırtmıştır. Bunun üzerine platformun önüne gelerek, ‘Hicri Bey, çok ayıp oluyor, insanları yanlış bilgilendiriyorsun, müsaade ederseniz ben de iki çift laf etmek istiyorum’ dedim. Ancak, organizasyonda görevli oldukları kıyafetlerinden anlaşılan bazı kişiler bir anda etrafımı çevirdiler ve üzerime yürüdüler. Vali yardımcısı olduğumu ve konuşmak istediğimi söylediğim halde önce kendileri sloganlar eşliğinde yuhaladılar, bilahare de kalabalığa yuhalatıp, sanki çevre düşmanıymışım gibi göstererek aleyhimde sloganlar attırdılar. Olayların daha fazla büyümemesi ve gerginliğin artmaması için bisikletimi alarak alandan çıkmaya başladım. Ben alandan çıkarken dahi yuhalamalar ve aleyhimde tezahüratlar devam ediyordu. Hatta organizasyonda görevli kişilerden bir kaçı yanıma gelerek, ‘Sizi burada istemiyoruz, defolup gidin buradan’ dediler. Ben de ‘Misafirlerinize bu şekil mi davranırsınız hep? Sizi esefle kınıyorum’ dedim ve alandan ayrıldım.”

Katılımcı sayısı ile Türkiye’nin en büyük bisiklet organizasyonu olma özelliğine sahip olan Şehitlere Saygı Bisiklet Turunun ve bu turu yapan valiliğin, bir çevre şenliği kapsamında yapılan konuşma sırasında, nasıl bir zihniyet ve kafa yapısıyla olumsuz eleştirilere tabi tutulduğunu, bu yanlışı düzeltmek için söz isteyen vali yardımcısının, kalabalıklar kışkırtılarak ve yuh çektirilerek aşağılandığını anlamakta zorluk çektiğini söyleyen Dağ, “Ancak benim kabullenmekte zorlandığım asıl konu, çevreden sorumlu bir vali yardımcısının, Kent Konseyi Çevre Platformu tarafından düzenlenen bir etkinlikte, özellikle organizasyon komitesi tarafından linç girişimine maruz bırakılmasıdır. Bırakın unvanları, sıradan katılımcılara bile böyle bir muamele yapılması kabul edilebilir bir durum değildir. Açıklanan sebebiyle Çanakkale Kent Konseyi'ni, şahsıma karşı yapılan bu çirkin saldırıyı gerçekleştiren ve gerçekleşmesine sebep olan kişileri kınamadığı ve sessiz kaldığı sürece, ‘onur konuğu olması gereken bir vali yardımcısını yaka paça ve yuhalayarak etkinlikten kovma’ ayıbıyla baş başa bırakıyorum” dedi.

Dağ’dan Kendisini Yuhalatan Kent Konseyi'ne Tepki

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim