• BIST 104.123
 • Altın 145,971
 • Dolar 3,4910
 • Euro 4,1702
 • Trabzon 24 °C
 • Giresun 23 °C
 • Ordu 20 °C
 • Rize 23 °C
 • Gümüşhane 23 °C
 • Samsun 23 °C
 • Bayburt 22 °C
 • Artvin 21 °C

CHP Trabzon'da Sular Durulmuyor! Başkan Salonu Terk Etti..

CHP Trabzon'da Sular Durulmuyor! Başkan Salonu Terk Etti..
CHP İl Başkanlığı seçimi için artan aday sayısı kriz yaratıyor
CHP Trabzon'da Sular Durulmuyor! Başkan Salonu Terk Etti.. CHP Trabzon'da Sular Durulmuyor! Başkan Salonu Terk Etti..

İL BAŞKANI SALONU TERK ETTİ
CHP’DE 26 Aralık’ta yapılacak olan İl Kongresi için 4. aday da basın açıklamasıyla ortaya çıktı. İş adamı Turgay Güngör’ün adaylığını açıkladığı sırada bir partilinin mevcut yönetimi eleştiren sorusu kriz çıkardı. İl Başkanı Güzide Uzun, soru üzerine salonu terk ederken, “Bu parti ne zaman sahipsiz kaldı? Senin benimle bir problemin var. Seninle görüşeceğiz.” şeklinde konuştu.


“SENİNLE GÖRÜŞECEĞİM” DEDİ
GÜNGÖR’ÜN basın toplantısında CHP üyesi Mustafa Karaosmanoğlu, “Daha önceki il başkanları kademe atlamak için il başkanlığına aday oldu. Siz de kademe atlayıp milletvekili adayı olacak mısınız? Ondan sonra parti sahipsiz kalıyor.” şeklinde taraflı bir soru sorunca salon gerildi. Güngör ise milletvekilliğine aday olmayacağını söyledi.


GÜNGÖR, TABANDAN DESTEK ALDI
GÜNGÖR’E en önemli desteği Ali Türen Öztürk verirken, milletvekili adayları Ahmet Kaya, Yavuz Karan, Murat Özçilingir ile Düzköy İlçe Başkanı Abidin Çelik de toplantıya katılanlar arasında yer aldı. Toplantıya ayrıca Eski Başkan Necip Yıldız ile belediye meclis üyeleri Cahit Erdem, Turgay Şahin ve Nurcan Göç de katıldı.


CHP’DE 26 Aralık’ta yapılacak olan il kongresi için adaylığını açıklayan Ferda Kudunoğlu’ndan sonra dün de Turgay Güngör, CHP Trabzon il binasında basın açıklamasıyla adaylığını duyurdu. Güngör’ün basın toplantısının sonunda bir partilinin eleştirileri ve sorduğu soru kriz çıkardı. Basın toplantısının sonunda söz alan CHP üyesi olan Mustafa Karaosmanoğlu, “Daha önceki il başkanları kademe atlamak için il başkanlığına aday oldu. Siz de bu şekilde il başkanlığını milletvekilliğine aday olmak, daha üst bir makama talip olmak için mi kullanacaksınız? Ondan sonra parti sahipsiz kalıyor.” dedi.


Bu soru üzerine Güngör, “Ben bir üst kademeye atlamak için il başkanı adayı olmadım. Öyle bir düşüncem olmadı. Ben Trabzon’da partiyi nasıl etkin hâle getiririm düşüncesindeyim.” dedi. Karaosmanoğlu’nun sorusuna CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun daha sert bir tepki verdi.  Yerinden kalkarak CHP üyesi Karaosmanoğlu’nun yanına giden Uzun, “Bu parti ne zaman sahipsiz kaldı?  Senin benimle bir problemin var anlaşılan. Seninle görüşeceğiz.” diyerek basın toplantısını terk etti. Basın toplantısında Güngör vaatlerini de sıraladı. Güngör, "Partimizde, birlik ve bütünlük, barış, sevgi, hoşgörü ve dinamizm tesis edilerek, güçlü bir örgüt yapısı oluşturacağız. Oluşturulacak bu örgüt yapısı ile başarılara ulaşmak için deneyimlerimizi de ortaya koyarak gece-gündüz çalışmaya sizlere söz veriyoruz. Bu çalışmalarımızda tüm gücümüzü sizlerden alacağız." dedi.
Milletvekili ya da bir üst kademe atlamak için il başkanı olmayacağını, CHP’nin Trabzon’daki oylarını arttırmayı hedeflediğini ve partiyi sahipsiz bırakmayacağını belirten Güngör, "Trabzon'da, ülkemiz ortalamasının 9 puan altında oy almamız, ilimizde bizler adına önemli bir başarısızlık sonucunu ortaya çıkarmıştır. Ülkede bu kadar sorun varken partimizin ilimizdeki başarısızlığı bizleri çok üzmektedir. Artık sürekli üzülen değil, Trabzon'da atağa kalkan bir CHP ortaya çıkarabilmek için aday oldum.” şeklinde konuştu.


ÖRGÜTSEL YAPIMIZI GÜÇLENDİRECEĞİZ
Son yerel seçimlerde kaybetmiş olduğumuz Maçka, Beşikdüzü gibi ilçe belediyelerimizin geri kazanılması ve yeni belediyelerin bu ilçelere eklenmesi ile yerel yönetimlerde güçlü olunması gerektiğini söyleyen Güngör, sözlerine şöyle devam etti: “Ortahisar başta olmak üzere tüm belediyelerde iddialı konuma gelmek için aday oldum. Hedef düşüncemiz, 2019 seçimleri öncesinde, ilimiz yerelinde partimizin restorasyon sürecini tamamlayarak, seçimlere eksiksiz kadrolarla start verebilmektir.


Gerek parti içinde, gerekse tüm ilişkilerimizde barışçı bir dil kullanmak, içimizdeki kimseyi küstürmemek, üzmemek, kırgınlıkları gidermek, kadrolarımıza yeni kadrolar eklemek için aday oldum. Yaklaşık 50 bin üniversite öğrencisinin yaşadığı Trabzon'umuzda gençlerimizden şimdikinden daha güçlü ve dinamik bir gençlik kolları oluşturabilmek için aday oldum. Kadın kollarımızı ilimizde daha güçlü kılmak, daha etkin hâle getirmek için aday oldum. Bu çalışmalarımızı sürdürebilmek için güçlü yönetimlere ihtiyaç bulunmaktadır. Bu yönetimlerin oluşturulabilmesi için aday oldum. Oluşturacağımız il yönetimi ile istisnasız tüm ilçe yönetimlerimiz arasında saygı, sevgi çerçevesinde, barış içinde omuz omuza nasıl çalışılıp başarıya ulaşılacağını herkese ispatlamak için aday oldum. Milletvekilliği genel seçimleri, yerel yönetim başkan ve meclis üyelikleri seçimleri dâhil tüm seçimlerde mutlak suretle hâkim gözetiminde aday yoklaması yapılarak seçimlere gidilmesini temin edeceğiz.”
 
İnşaat mühendisi olan Güngör, daha önce kamuda 25 yıl çalıştı ve emekli olduktan sonra meslek yaşamını özel sektörde yürütmektedir. Trabzon'da iki dönem Belediye Meclis Üyeliği, Trabzon Merkez İlçe Başkanlığı görevlerinde bulunan Güngör’e parti içinde de desteğin fazla olduğu görüldü. Basın toplantısına,  1 Kasım Genel Seçimlerinde 5. sıraya kaydırıldığı için adaylıktan çekildiğini açıklayan Ali Türen Öztürk de katılarak Güngör'e destek verirken, yine Milletvekili Adayı Ahmet Kaya, Düzköy Belediye Başkanı Abidin Çelik, eski il başkanları Necip Yıldız, Yavuz Karan, belediye meclis üyeleri Cahit Erdem, Nurcan Göç,  Turgay Şahin, Eski Merkez İlçe Başkanı Murat Özçilingir ve bazı mevcut ilçe başkanları ile çok sayıda partili toplantıya katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim