• BIST 106.065
 • Altın 161,619
 • Dolar 3,8915
 • Euro 4,5923
 • Trabzon 23 °C
 • Giresun 18 °C
 • Ordu 18 °C
 • Rize 18 °C
 • Gümüşhane 8 °C
 • Samsun 17 °C
 • Bayburt 8 °C
 • Artvin 11 °C

"Bu Emaneti Hiçbir Namerde Çiğnetmeyeceğiz"

"Bu Emaneti Hiçbir Namerde Çiğnetmeyeceğiz"
Başbakan Ahmet Davutoğlu, ziyaret ettiği Konya’nın Hadim ilçesinde halka hitap etti. Davutoğlu, Hadimlilerden dua isteyerek, halkın verdiği emaneti hiçbir namerde çiğnetmeyeceklerini söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, ziyaret ettiği Konya’nın Hadim ilçesinde halka hitap etti. Davutoğlu, Hadimlilerden dua isteyerek, halkın verdiği emaneti hiçbir namerde çiğnetmeyeceklerini söyledi.

Davutoğlu’nun ziyaretine Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti Milletvekilleri, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, belediye başkanları ve partililer katıldı. Burada vatandaşlara hitap eden Başbakan Davutoğlu, “Maneviyatını, muhabbetini Hadimi Hazretlerinden, yiğitliğini Toros Dağlarından alan Hadimliler size muhabbetle selamlıyorum” şeklinde konuşarak, “Çok daha coşkuyla karşılamak isterdiniz ancak İstanbul’da 10 işçi kardeşimizi kaybettik. Onların ruhuna bir Fatiha bağışlayın. Babam ve dedem rahmetliden aldığım talimat gereği bu topraklardan hiçbir zaman Hz. Hadimi’nin huzuruna gitmeden geçmedim. Buraya size, bu dağların çocuklarına, ninelerine, amcalarına, kardeşlerine geldim. Selam etmeye, teşekkür etmeye, sığınmaya, sizleri şahit kılmaya geldim. Yolumuz uzun, omzumuzda ağır sorumluluklar var. Bu sorumluluklar ancak Hz. Hadimi’den feyz alan Hadimlilerin, Hz. Mevlana’dan feyz alan Konyalıların duasıyla taşınabilir. Allah Hadimlilerden razı olsun. Buraya gelen 2009 yılında ilk Dışişleri Bakanı olduğum gibi, Allah nasip etti, ilk Başbakan olarak buralara, bu dağların çocukları olarak gelmek de nasip oldu. Benim için en büyük onur, doğduğum bu topraklara, bu dağlara ağır bir sorumluluk üstlenerek geri dönmektir. Yeni bir yola çıkıyoruz. Dün TBMM’de Türkiye Cumhuriyeti’nin 62. hükümetin Başbakanı olarak güvenoyu aldıktan sonra yaptığım ilk iş Konya’ya, sizin huzurunuza gelmek oldu. Her zaman desteğini, duanızı bekliyorum. Bize bir emanet verdiniz. Kalbiniz mutmain olsun, hiçbir namerde bu emaneti çiğnetmeyeceğim. Bu emanet bu al bayrakta tecessüm eden istiklaldir. Dünya alem bilsin ki, bu can bu tendeyken ve bu beden nefes alıp verirken bu emanetin hakkını vermek için dua edeceğiz. Türkiye’nin kaderi değişiyor. Yeni Türkiye derken başı dik, onurlu insanların, müreffeh bir şekilde yaşadığı Türkiye’yi kastediyoruz. Bizden yurt, kiraz alım tesisleri istemiştiniz, dün açılışını yaptık. Buradan bir başka müjde vermek istiyorum. Ulaştırma Bakanımız Lütfi beyle helikopterle gelirken, Eyiste’ye yapılacak viyadüğü anlattı. Konya Alanya arasındaki yol Taşkent’ten sonraki yol ayrımına kadar çift yönlü bölünmüş yol olacak. Daha sonra da Alanya’ya kadar. Şimdi Konya Alanya arası 2 saate inecek. Konya ile Alanya’yı birleştireceğiz. Bu ne demek Alanya’ya gelen her turist bu yalçın ve güzel dağları, bu dağların arasındaki güzel insanları göreyim dediğinde yolu Toroslar’a çıkacak. Hz. Mevlana’yı ziyaret etmek isteyenler Hadim üzerinden Konya’ya inecekler. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin” şeklinde konuştu.

Başbakan Davutoğlu, konuşmasının ardından memleketi Taşkent ilçesindeki açılış programına katılmak üzere Hadim’den ayrıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim