• BIST 104.918
 • Altın 146,889
 • Dolar 3,4930
 • Euro 4,1825
 • Trabzon 24 °C
 • Giresun 24 °C
 • Ordu 25 °C
 • Rize 25 °C
 • Gümüşhane 25 °C
 • Samsun 24 °C
 • Bayburt 24 °C
 • Artvin 30 °C

"Bir Manyak Bulmuşlar Ailemi Tedirgin Ediyor"

"Bir Manyak Bulmuşlar Ailemi Tedirgin Ediyor"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonunda kızı Sümeyye Erdoğan ile ilgili çıkan haberlere sert tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "MHP'den Sayın Tuğrul Türkeş'in katılımı renk getirdi. Tuğrul Beyin MHP içindeki yeri malum. Bir siyasetçi olarak değerlendirecek olursam; merhum Alparslan Türkeş'in kurmuş olduğu bir parti. Anayasa'nın kurduğu kural nedir; 'partiye sorulur' demiyor, 'milletvekiline teklif yapılır' diyor" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan kızı Sümeyye Erdoğan ile ilgili son dönemde çıkan haberlerle ilgili sert çıktı. Erdoğan, "Başta şahsım olmak üzere bütün ailemi tabiiki bu yaralıyor, tedirgin ediyor, üzüyor. Bir tane manyağı bulmuşlar ailemi tedirgin ediyor." dedi.

"MHP'DEN TUĞRUL TÜRKEŞ'İN KATILIMI BİR RENK GETİRDİ"

Erdoğan yeni kabine ile ilgili soruya "Geçici hükümetle ilgili olarak sayın Başbakan, kabinesini inanıyorum ki bu süreci en iyi şekilde değerlendirmeye yönelik bir çalışmayla gerek 11 bakanı gerekse daha önce belirlenmiş olan 3 bağımsız 25 kişilik geçici kabineyi bize takdim etti. Kendisiyle yaptığımız değerlendirmeler sonucunda bende kabineyi onayladım. Kaybedecek zamanımız yok. Türkiye'nin bir an önce bu kabine ile hükümeti yürütürken bir diğer taraftan da YSK seçim takvimi açıkladı. Bu takvimin de en güzel şekilde devam etmesi lazım. Türkiye'nin özellikle siyasetinde virgülden öte başında da söylediğim gibi egoları bir kenara koymak suretiyle aslında burada bir dayanışma içerisinde, birlik ve beraberlik içerisinde bir kabine oluşabilirdi. Koalisyon görüşmeleri neticesinde sadece benim dediğim olsun değil, ülkenin menfaatlerinin de göz önüne alarak bu kısa sürede bir öyle bir katılımla da bir koalisyon çıkardı. Sayın Başbakan buna da gayret etti ama maalesef böyle bir netice alınamadı. Sonunda MHP'den Tuğrul Türkeş'in katılımı buna bir renk getirdi. Diğer taraftan HDP iki milletvekili ile hükümette yer aldı. Diğerleri zaten bağımsızlardan oluştu. Artık bize düşen bu süreci en güzel şekilde değerlendirmek. 1 Kasım seçimlerden temennimiz o dur ki milletimiz bu süreçte yaşadıklarımızı bizlere yaşatmayacak bir kararı verir. Bu kararla da Türkiye 2016 girer" diye cevap verdi.

"EĞER PARTİYE KARŞI BİR TAVRIN VARSA O ZAMAN SEN GEL BURAYA ELİNİ, GÖVDENİ TAŞIN ALTINA KOY"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP'nin Tuğrul Türkeş'e gösterdiği tepki ile ilgili olarak şunları söyledi:

"Tuğrul beyin MHP içindeki yeri malum. Bunu bir siyasetçi olarak değerlendirecek olursam merhum Alpaslan Türkeş'in kurmuş olduğu bir parti. Tuğrul bey de onun mağtubu ve oradayken böyle bir şeyin öyle zannediyorum ki. Anayasa'nın koyduğu kural nedir? Partiye sorulur demiyor. Milletvekiline teklif yapılır diyor. Milletvekiline teklif yapılır dediğine göre burada da milletvekillerine teklif götürmüştür. Kim teklifi götürür görev verilen Başbakan teklifi götürür. Buradaki uygulama bir anayasa amir hükmünün uygulamasıdır. Bu Anayasa'nın amir hükmünün uygulamasını milletvekili serbest iradesi ile kullanmaz mı? Milletvekili milletin vekilidir, şahsın vekili değildir. Milletin vekili olarak da milletin vekiline böyle bir teklif geldiği zamanda kantara çıkarmıştır. Bu kantara çıkarmanın neticesinde bu teklifi kabul etmiştir. Bundan daha doğal, daha tabi bir şey olamaz. Olay böyle bakmak gerekirdi. Siyasetin şirazesinde bir sapma var diye düşünüyorum. Bu ülkemiz için özellikle de milli duygular için olumlu bir gelişme değil. Hele hele terör salgınının bu denli egemen olduğu bir dönemde millilik duygusu taşıyanların acaba ben buraya nasıl destek verebilirim ben de buraya nasıl yardımcı olabilirim bunun gayreti içerisinde olması gerekir. Eğer partiye karşı bir tavrın varsa o zaman sen gel buraya elini, gövdeni taşın altına koy. O zaman bu şekilde buyurursun. Hem oraya katılmayacaksın ondan sonrada burada kakıp da aklı selim ile adım atana da engel olacaksın her türlü hakareti yapacaksın. Biz bunlara birazda alıştık ben cumhurbaşkanlığı makamında bu hakaretleri gördüm. Son zamanlarda olanları görüyorsunuz. Ailemi varıncaya kadar yapılmadık bir şey var mı ? Bunu ana muhalefeti de yapıyor, yavrusu da yapıyor, hepsi de yapıyor. Biz ya sabır çekiyoruz. Ama milletin her şeyi görüyor. Milletim her şeyi gördüğü için de sosyal medyada gereken cevapları veriyor. Ama biz yine sabredeceğiz."

"BUNLAR YA SİLAHLARI GÖMECEKLER, YA DA BU ÜLKEYİ TERK EDECEKLER"

Erdoğan terörle mücadele ile ilgili olarak şunları söyledi:

"Terörle olan mücadelemizde de istedikleri kadar Beştepe'nin yönettiğini söylesinler ben şunda silahlı kuvvetlerimizle, tüm güvenlik güçlerimizle bir defa terörle mücadelede sonuna kadar her hangi bir rehavette kapılmadan sonuna kadar bu işi sürdüreceğiz. Taaki ya bunlar ya silahları gömecekler ya bu ülkeyi terk edecekler. bu milletin huzuruna kimsenin hakkı yok. İster batıda olsun ister güneydoğuda ister kuzeydoğuda neresi olursa olsun. Bu ülke birkaç çapulcunun teröristin at oynatacağı bir ülke değildir. Bunun bedelini ödeyecekler."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim