• BIST 107.303
 • Altın 153,156
 • Dolar 3,7141
 • Euro 4,3624
 • Trabzon 15 °C
 • Giresun 13 °C
 • Ordu 13 °C
 • Rize 11 °C
 • Gümüşhane 9 °C
 • Samsun 13 °C
 • Bayburt 4 °C
 • Artvin 10 °C

Bazı Sendikalara Öyle Sözlerle Yüklendi Ki !

Bazı Sendikalara Öyle Sözlerle Yüklendi Ki !
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, bazılarının Türkiye’yi , ülkenin altını üstüne getirmek istediklerini belirterek, "Türkiye’de bazı sendikalar terör örgütlerinin uydusu haline geldi” dedi.
Bazı Sendikalara Öyle Sözlerle Yüklendi Ki ! Bazı Sendikalara Öyle Sözlerle Yüklendi Ki !

AK Parti Yozgat İl Teşkilatı’nın düzenlediği il danışma meclis toplantısına katılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, burada bir konuşma yaptı. Soma’da hayatını kaybeden maden işçilerine Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileyen Bozdağ, “Bir yandan gördük ki Soma’da insanlarımız yanıyor ama öte yandan da bazıları bu yangın vesilesiyle Türkiye’yi de yangın yerine çevirmek istiyor. Soma’da kalmasın, her tarafa yayılsın diye düşünüp bu acının içinden siyasal rantlar, siyasal hesaplar yapabilecek kadar vicdanı katılmış, kararmış, taşlaşmış insanlar var. Ben düşünemiyorum, insanlarımız yanıyor, acılar var, anneler, babalar, eşler çocuklar, torunlar gözyaşı döküyor, 77 milyon insan ağlıyor ama bazıları da çıkıp bu ağıtların, bu acıların ortasında siyasal rantı nasıl sağlarız, AK Parti’ye nasıl zarar veririz, nasıl istediğimiz neticeyi alırız, onun hesabını, onun kitabını yapıyorlar. Ben Yozgat’tan bir kez daha söylüyorum, ey CHP’liler, ey CHP’nin vicdanı kararmış vekilleri, Esad 150 bin insanı katlederken siz gidip Esad’la fotoğraf çektirdiniz. On binlerce insanın katilini dünyaya masum göstermek için çalışmalar yaptınız. Türkiye’nin Enerji Bakanına Suriyelilerin üzerine beton dökme iftirasını yüzüne söylerken, siz gidip acaba Esad’a, ’On binlerce insanı sen katlettin. Neden bunu yapıyorsun?’ Bunu yapma deme cesaretini gösterebildiniz mi? Esad’ın karşısında ona muhibban görüntüsüyle, vasiyet edeceksin, sonra kalkıp başka bir iftirayla bakanınızın karşısına geleceksin, bu vicdanla barışmaz, vicdansızlıktır” dedi.

Türkiye’de toplantı ve gösteri hürriyeti bir hak olduğunu söyleyen Bozdağ, “Türkiye demokratik bir ülkedir, herkes dilediği yerde toplanma hakkına sahiptir, gösteri yapma hakkına sahiptir, düşüncesini ifade etme hakkına sahiptir ama yüzünü gözünü maske içerisine alıp, polislerin araçlarına molotof atıp, polisleri canlı canlı yakma hakkına sahip değildir. Ambulansların önünü kesip hastaların hastaneye ulaştırılmasını engelleme hakkına sahip değildir. Şahısların, kamunun, mallarını talan etme hakkına sahip değildir. Mala, cana zarar verme hakkına sahip değildir. Biz toplantı ve gösterilerin yapılmasına karşı değiliz. Toplantı ve gösterilerin terörize edilmesine, toplantı ve gösteri bahane edilerek bu milletin birinin karşısına dikilmek istenmesine karşıyız” diye konuştu.

"TÜRKİYE’DE BAZI SENDİKALAR TERÖR ÖRGÜTLERİNİN UYDUSU HALİNE GELMİŞTİR"

Türkiye’debazı sendikaların terör örgütlerinin uydusu haline geldiğini vurgulayan Bozdağ, “Sendikaların işçi diye bir derdi yok, onlar illegal yapılara ve onların gücüne güç katacak işler yapıyorlar. Talimatı oradan alıyorlar, ona göre ortamı terörize eden işler yapıyorlar. İş güvenliği ile ilgili ne yaptınız? Soma’yı istismar ediyorlar, başka yerlerdeki kazaları istismar ediyorlar, bu işçilerin hakkını hukukunu korumak için hangi çalışmayı yaptınız? Birtakım terör örgütlerinin, birtakım illegal grupların talimatıyla hareket ediyorlar. Türkiye’yi terörize eden bazı sendikalar için bunu söylüyorum, hepsi için bunu söylemiyorum. Bir şey yaptıkları yok ama o bağlı oldukları, gönül bağı ile yakın oldukları yerler talimat verdiği zaman Türkiye’nin altını üstüne getiriyorlar. İşçiyi temsil etmiyor musun, işçiden pirim kesmiyor musun, aidat almıyor musun, alıyorsun ama işçinin hakkını koruyan yok. Barolar Birliği başkanı var konuşuyor, avukatların hakları ile ilgili bir konuşması yok. Hekimler birliği var konuşuyor, doktorların menfaati ilgili bir konuşması yok. Herkes bir ideolojinin peşine düşmüş. Kendi ideolojisinin değirmenine su çekmek için gayret sarf ediyorlar. Avukatların temsilcisi avukatların derdi ile dertlenmiyor, doktorların temsilcisi doktorlarla ilgilenmiyor. Senin vazifen ne? Siyaset yapmaksa çıkıp yapacaksın siyaseti. Maalesef şimdi sendikalar öyle. Siyasetin arka bahçe durumuna gelmiştir. Bazılarının ideolojilerinin emir eri durumuna gelmiştir. İllegal örgütlerin terör örgütlerinin yasal görüntülü üssü haline gelmiştir. Bunlar hangi işçini savunacak. O örgütün hakkı varsa onu savunuyorlar. İşçilerin derdi bunların hiç umurunda olmadı. Emek dediler, emek için yola çıkıyoruz dediler, eylem yapıyorlar, giydikleri ayakkabıların fiyatına bakıyorsunuz 3 bin, 5 bin değerindeki ayakkabıları giyiyorlar. Senin işçi ile ne şeyin var, sen işçiyi sömürensin, emeği sömürensin, işçiyi kullanansın. Ama onlar kalkıyorlar işçinin bir yılda aldığı maaşla sadece sırtındaki montun yarı değeri eder adamlar kalkıp işçinin hakkını, hukukunu savunuyor, sevsinler sizi. Bu işçiler kimin hakkın, kimin hukukun peşinde olduğunu gayet iyi biliyorlar. Dün haberlerde vardı bir polis aracına molotof atıldı, polis memuru kardeşimiz yanmaya başladı. Polisi yakan işçi midir, Türkiye’nin hiçbir yerinde bir işçi kardeşim polisine taşta atmaz, molotof da atmaz. Bunlar işçileri sömüren, ekmeğini sömüren başka illegal yapıların emir eri olan uşaklardır. Bu toplumun ana değerlerine saygılı değiller. Bunların değerleri bambaşka şeyler” diye konuştu.

"GÖBEĞİNİ KAŞIYARAK YAZI YAZANLAR, MİLLETİN EVLADINI SOKAĞA DÖKMEK İSTİYOR"

Konuşmasında bazı köşe yazarlarına yüklenen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Köşe yazarları millet niye sokağa çıkmıyor diye neredeyse vatandaşlara açık açık hakaret ediyorlar. Televizyonlarda oturmuş koca koca adamlar, isimlerinin önünde pek çok fikirler var. Onlar oradan, ’Niye sokağa çıkmıyor bu millet?’ diye bağırıyor. Milleti sokağa çıkmaya tahrik edenlere buradan şunu söylüyorum. Sen niye çıkmıyorsun da milletin evlatlarını sokağa çıkmaya davet ediyorsun. Onları aşağılayanları, eleştirenleri iyi takip edin, hiçbir sokak eylemlerinin içinde onları göremezsiniz. Çocuklarını ve yakınlarını göremezsiniz. Eyleme giden garibanın çocuğu, zarar gören garibanın çocuğu, taş attırılan garibanın çocuğu, kullanıyorlar. Bunların ağa babaları bunları söyleyenlerin hiçbirinin evlatları 70’te de meydanlarda yoktu, 80’de de yoktu, şimdi de yarın da olmaz. Esas göbeğini kaşıyan adamlar bunlar. Göbeklerini kaşıyorlar, milleti sokağa döküyorlar. Onun için diyorum ki televizyonlarınıza istediğiniz kadar kurulun. İstediğiniz kadar köşelerinizden manşetlerinizden hakaret edin, bu millet en büyük dersi yine size verecektir. Sandıkta en büyük mesajı yine size verecektir. Bu millet adamların arkasından gider, yiğitlerin arkasından gider, milletine sevdalı olanların arkasından gider, adam olmayanların arkasından asla gitmez. Dün övdüğünüz, yere göğe sığdıramadığınız bir kadroya iki gün sonra dünyanın en büyük iftiralarını yaparsanız herkes size sorar, ’Ne oldu?’ diye. Bakıyorum bazı gazeteciler de öyle. Dün bizi yazarken yere göğe sığdıramıyordu, şimdi de söverken yere göğe sığdıramıyor. İstediğiniz kadar yazın, istediğiniz kadar çizin, bizim yolumuz milletin yolu, hakkın yoludur. Sizin yazmanız, çizmeniz, göbeğinizi kaşımanız bize zarar vermez. Millet bundan keyif alır, sizin göbeğinizi kaşıta kaşıta sizi uyuz yapar ama bu davadan bu kadrodan asla vazgeçmez” ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim