• BIST 104.452
 • Altın 145,974
 • Dolar 3,5123
 • Euro 4,1810
 • Trabzon 26 °C
 • Giresun 25 °C
 • Ordu 26 °C
 • Rize 27 °C
 • Gümüşhane 27 °C
 • Samsun 26 °C
 • Bayburt 28 °C
 • Artvin 30 °C

Bayraktar'dan Özak'a Büyük Övgü

Bayraktar'dan Özak'a Büyük Övgü
Ak Parti Trabzon İl Başkanlığı’nın bayramlaşma töreninde Cumhurbaşkanlığı seçimi ile eski Bakan Erdoğan Bayraktar’ın özellikle Milletvekili Faruk Özak’a yönelik övgü dolu sözleri damga vurdu.
Bayraktar'dan Özak'a Büyük Övgü Bayraktar'dan Özak'a Büyük Övgü

Trabzon'un Türkiye’de her anlamda ilk 15’in içinde olması gerektiğine vurgu yapan Bayraktar, “Bu süreçte 6 milletvekili olarak uyumlu bir çalışma içinde olduk. Faruk Özak kardeşimiz Mevlana gibi bir insan. Kim ne derse desin, Trabzon’a lazım birisidir. Milletvekilliği için 3 dönem diyorlar, inşallah yeniden milletvekili olur, çünkü bize lazım bir insandır” dedi.

Sizden Özür Diliyorum

17 Aralık'ta yaşanan sürece de değinen Bayraktar, “Başımıza bir olay geldi, ben o bakımdan sizden özür diliyorum. Eğer devam etseydik Bakanlığımızı dört dörtlük bir hale getirecektik. Dünyanın en iyi bakanlığını yaptık. İnanın biz Trabzon’u da Türkiye’yi de yatırıma boğacaktık, sıkıntımız kalmayacaktı ve işlerimiz kolay olacaktı” ifadelerini kullandı.

Bütçeden Bir Kuruş Harcamadık

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, ilçelerde verdikleri iftar yemeklerine yapılan eleştirileri yanıtladı. Gümrükçüoğlu, “Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesinden o iftarlara bir kuruş bile harcamadık. Pişirmesinden nakliyesine her şeyini arkadaşlarımızla biz yaptık. Üstelik 1.5-2 trilyon değil, 230 bin liraya mal ettik” dedi.

Malkoç % 70’e İşaret Etti

21. DönemTrabzon Milletvekili Av. Şeref Malkoç, Cumhurbaşkanlığı’na aday olan Başbakan Erdoğan’ın kampanyasına destek istedi. Trabzon’un ortalamasının yüzde 60 olduğunu hatırlatan Malkoç, “İnşallah bu seçimde yüzde 60’ın çok üzerinde oy alıp yüzde 70 olur. Türkiye’ye İslam dünyasına ve bütün insanlığa mübarek olsun” dedi. 

AK Parti Trabzon İl Başkanlığı’nın bayramlaşma töreninde konuşmacılar ağırlıklı olarak Cumhurbaşkanlığı seçimini gündemlerine aldı. Konuşmacılar seçimlerde Başbakan Erdoğan’a destek için çalışmaların hızlandırılmasını isterken, teşkilatların

Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, Trabzon’un sıradan bir şehir, ufak-tefek hesapların, partiler arası ve parti içi siyasi hesapların yapılacağı bir şehir olmadığını söyledi.

FARUK ÖZAK BU ŞEHRE LAZIM BİRİSİDİR

Trabzon’un Türkiye’de her anlamda ilk 15’in içinde olması gerektiğine vurgu yapan Bayraktar, “Tarihten gelen back-raundu zaten var. Trabzonspor’u da şampiyonluklarla buluşturursak bunu yapacağız. Bu süreçte 6 milletvekiliyiz. Hepimiz uyumlu bir çalışma içinde olduk. Faruk Özak kardeşimiz Mevlana gibi bir insan. Kim ne derse desin, Trabzon’a lazım birisidir. Hakikaten Trabzon’da karşılığı olan birisidir. Milletvekilliği için 3 dönem diyorlar, inşallah yeniden milletvekili olur, çünkü bize lazım bir insandır. Diğer arkadaşlarımızla da uyumlu çalışmalar yaptık. Başımıza bir olay geldi, ben o bakımdan sizden özür diliyorum. Eğer devam etseydik Bakanlığımızı dört dörtlük bir hale getirecektik. Dünyanın en iyi bakanlığını yaptık. İnanın biz Trabzon’u da Türkiye’yi de yatırıma boğacaktık, sıkıntımız kalmayacaktı ve işlerimiz kolay olacaktı. Bir zorluğumuz daha var. Büyükşehir olduk, geçiş dönemlerinde sıkıntılar olur. Onları bir yıl içinde oturur, yeni kaynaklar üretmemiz lazım. Belediye’nin ahenk, uyum, birlik-beraberlik yakalaması lazım. Büyükşehir ve diğer belediye başkanlarımdan rica ediyorum, hiyerarşi, saygı sevgiden daha önemlidir, bütünleşme önemlidir. Biz Trabzon’dan bütünleşip bir ses veremezsek, hizmet için, yatırım için, üretim için, yatırımlar yavaşlar, hizmetler gelmez. Ama sıkı bir yumruk gibi olur birbirimize sarılırsak gücümüz artar ve biz mutlaka gerekeni Trabzon’a alırız. Bütünlüğümüz, beraberliğimiz çok önemli. Birisine birisi yanlış yaptı diye onun yanlışını ortaya dökerek yada birisinin önünü keserek öne çıkmak olmaz. Çalışarak iyilik yaparak insan kendini göstermeli. Bizim siyasette gözümüz yok. 23 sene işadamlığı yaptım, inşaatçılık, müteahhitlik, bürokratlık yaptık. Hiç önemli değil. Aslan gibi bir arkadaşımız gelsin biz onun ayağının tozu olalım, ona destek verelim, birbirimize dua edelim. Esas önemli olan Trabzon’un kalkınması, lokomotif özelliğini öne çıkarmaktır.  Trabzon’a borcumuz var bu bakımdan hizmet etmede öne çıkarmada, yatırım getirmede daha çok birlik beraberlik içinde olacağız. ”

AK Parti Trabzon Milletvekili Safiye Seymenoğlu, Meclis’teki Torba Yasa’ya ilişkin yürüttükleri çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Seymenoğlu konuşmasının ikinci bölümünde de Başbakan Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı adaylığını hatırlatarak teşkilatların daha çok desteğini istedi. 17 Aralık, Gezi Olayları ve 25 Aralık’ta yaşanan olaylara değinen Seymenoğlu, “Bu millet bu olayları gördükçe Hak’tan ve haklıdan yana oldu” dedi.

AK Parti Trabzon Milletvekili Prof. Dr. Aydın Bıyıklıoğlu da Türkiye’nin iç politikadaki başarısının dışarıda memnunluk yaratmadığını ifade etti. Bıyıklıoğlu, “Milletimizin geleceği için dua etmek lazım. AK Parti’nin bu millete hizmet akışını durduramazlar. Ama liderler kolay yetişmiyor, bize düşen milletimize gerçekleri anlatmaktır. Esasta önü kesilmek istenen Türkiye’dir,çünkü AK Parti gösterdi ki on yılda Türkiye üç Türkiye oluyor” ifadelerini kullandı.

BELEDİYE BÜTÇESİNDEN BİR KURUŞ HARCAMADIK

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ramazan ayı boyunca ilçelerde ve bazı mahallelerde verdikleri iftar yemeklerine yapılan eleştirileri yanıtladı. Gümrükçüoğlu, “Bir takım gazetelerin, ‘bu iftarların parasını kim veriyor, bu iftarların parasını büyükşehir belediyesi veriyorsa ben kendi payıma düşeni helal etmiyorum’ şeklindeki yazılarını acı bir tebessümle karşılıyorum. Bizlere yakışmayan, Trabzon insanına yakışmayan bu cümleler yazılmıştır. Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği iftarlar halkın, vatandaşın iftarlarıydı. Hiç kimseyi şu veya bu partilisi diye ayırt etmiyorduk. İlçe başkanlarımız yöneticilerimiz geldiği gibi bütün partilerimizi davet ediyorduk. Nitekim Düzköy’deki halk iftarımıza Cumhuriyet Halk Parti’li belediye Başkanı, Şalpazarı’ndaki iftarımıza Milliyetçi Hareket Partili belediye başkanımız ve CHP İlçe başkanı da gelmiştir, sağolsun, varolsunlar. Halka verilen bu iftarları çok doğal ve yasal olarak halkın iftarı olması münasebetiyle belediyenin bütçesinden ödeyebilecek olmakla birlikte huzurunuzda arz ediyorum ki; Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesinden o iftarlara bir kuruş bile harcamadık. Hayır sahipleri ile sizinle benimle, hepimizle yaptık. Hayır sahipleriyle yapabildiklerimizle koyduğumuz küçük ve mütevazı katkılarla birlikte Allah’ın izniyle; kimsenin tahmin ettiği gibi 1.5-2 trilyon değil. Kendi çalışan arkadaşlarımızla, kendimiz bizzat kendimiz o yemekleri pişirerek, nakliyesin ide kendimiz yaparak toplamda 230 bin liraya mal etmiş bulunmaktayız. Halkımız, vatandaşımız o iftarlara gönüllü olarak katılmıştır. Allah razı olsun. İlçe ve parti başkanlarımız, yöneticilerimiz, milletvekillerimiz kim nerde fırsat bulduysa halkımızla birlikte oldu, hepsinden Allah razı olsun.”

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Başbakan Erdoğan’ın birinci turda seçileceğini ifade ederek, ikinci turun ise ikinci kez aday olacağı 2019 yılı olacağını dile getirdi. Genç teşkilatlara da seçimler konusunda

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta en önemli gündemin Cumhurbaşkanlığı seçimleri olduğunu söyledi. Balta, “İlk halkımız kendi cumhurbaşkanlarını seçecek. Bu çok önemli. Bu cumhurbaşkanı zaten bütün seçim çalışmalarında, rutin bir cumhurbaşkanlığı yapmayacağını, ülkeyi 2023 hedeflerine hazırlayacağını söylüyor. Bu kez muhalefetin ifade ettiği teamüller ortadan kalktı, bu defa artık Türkiye’de 12 yıldan beri çok daha farklı, milletin rotasında yürüyen bir başbakan ve bakanlar kurulu var” dedi. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim