• BIST 107.580
 • Altın 153,004
 • Dolar 3,7219
 • Euro 4,3756
 • Trabzon 23 °C
 • Giresun 17 °C
 • Ordu 17 °C
 • Rize 19 °C
 • Gümüşhane 9 °C
 • Samsun 24 °C
 • Bayburt 9 °C
 • Artvin 13 °C

Başkan Yılmaz’dan Kasaplara Modern Mezbaha Sözü

Başkan Yılmaz’dan Kasaplara Modern Mezbaha Sözü
Kasaplar Odası’nın düzenlediği kahvaltılı toplantıya katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun’a yakışan modern, hijyenik, her türlü imkanı olan mezbaha ya da mezbahalar için çalışma başlattıkları müjdesini verdi.
Başkan Yılmaz’dan Kasaplara Modern Mezbaha Sözü Başkan Yılmaz’dan Kasaplara Modern Mezbaha Sözü

- Kasaplar Odası’nın düzenlediği kahvaltılı toplantıya katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun’a yakışan modern, hijyenik, her türlü imkanı olan mezbaha ya da mezbahalar için çalışma başlattıkları müjdesini verdi.

Samsun Şehir Kulübü’nde düzenlenen programa Başkan Yılmaz’ın yanı sıra AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok, Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, Samsun Kasaplar Odası Başkanı Ömür Şen, odanın üyeleri ve aileleri, AK Parti kadın ve gençlik kollarından yöneticiler ve üyeler, bazı işadamları ve bürokratlar katıldı.

Kahvaltının başında kısa bir konuşma yapan Kasaplar Odası Başkanı Ömür Şen, bu kahvaltıyı düzenleme amaçlarının Başkan Yılmaz’a destek vermek olduğunu ifade ederek, “Başkanımıza arkasında olduğumuzu göstermek istedik. Önümüzdeki süreçte bir seçimimiz var. Allah nasip ederse bütün gücümüzle ve elimizden ne geliyorsa bütün kasap camiası olarak sayın başkanımızın arkasında olduğumuzu dile getirmek için buradayız” dedi.

“Kasaplar Odası’nın misafiri isek, Samsun'daki kasap esnafının problemleri ile ilgili konularda hazır fırsat bulmuşken bazı şeyler söylemek isterim” diyerek konuşmasına başlayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 1999 yılında ilk defa yönetime geldiğinde Samsun’da belediye tarafından işletilmekte olan bir mezbaha olduğunu anımsatarak, “Bu mezbahanın işletme şartları çok düzgün değildi. Bunun işletmesine devam etmek için arıtma tesisinin de içinde bulunduğu teknolojiye kadar hepsinin yenilenmesi gerekiyordu. Başka bir şey daha gerekiyordu. Mezbahadaki kesim oranını artırmak ve mezbahayı çekici hale getirmek gerekiyordu. Sonunda burasını kasaplar odasına devredip kasaplar odasının işletmesine bırakmanın daha uygun olacağını düşündük. Aşağı yukarı 12-13 sene Samsun mezbahasını Kasaplar Odası işletti. Bir takım yenilikler yapıldı, arıtma tesisi yenilendi. Yeni makineler alındı ama istenilen noktaya tam olarak gelemedi. Biz de sonunda bu taahhüt süresi bittikten sonra mezbahayı kaldırdık. Şimdi önümüzdeki dönem için bir hazırlık yapıyoruz. Bu hazırlık da inşallah Samsun'da nerede, hangi ölçekte, modern bir kesimhanesi olan, et borsası bulunan, arkasında bir kısım tesisleri, ağılı, lojmanları, arıtma tesisi olan çağdaş Samsun’a yakışan bir yer için şu anda hazırlık yapmaya çalışıyoruz. Biz belediye olarak ağırlıklı olarak bu işlerin içine gireceğiz. Arkadaşlarında hangi oranda bu işin içerisinde olacağını karşılıklı konuşacağız. Şu anda da çalışmalarımızı başlattık. Buna önem veriyoruz. Hiç merak etmeyin bugünkü olay değil. Biz bu konu ile ilgili hadiseyi ertelemek gibi bir düşünce içerisinde de değiliz. Biliyoruz ki et tükettiğimiz gıdalar içerisinde insan sağlığı ve hijyen şartları itibariyle en önemli gıdalardan bir tanesidir. Bu çabuk bozulabilen çabuk bakteri üreyebilen et ve et mamullerinin muhakkak iyi bir denetim, iyi bir sağlık kontrolü ve buna dönük olan her türlü hizmetin kurulmuş bir sistemden geçmesi gerekiyor. Merak etmeyin siz işinize bakın, biz hiçbir zaman sizi, sıkıntıya koyan bir sürecin içerisinde olmayız” diye konuştu.

“HERKESİ MEMNUN EDEBİLMEYİ BEN DE ÇOK İSTERİM”

15 senedir Samsun’da yöneticilik yaptığını hatırlatan Başkan Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü: “İnsan kendi ailesinin içerisindeki fertlerin, bireylerin problemlerini bilir ya bende Samsun'un bütün sektörleriyle ilgili sorunları şu avucumun içi gibi veya bir ailenin fertlerinin sorun ve problemlerini bilir gibi biliyorum. Şimdi seçime giden süre içersinde bizim rakiplerimizden ileri geri laflar söyleyenler var. ‘Biz bir gelelim şöyle yapacağız, böyle yapacağız, Samsun şöyle kötü, böyle kötü’ diye bizimle ilgili ileri geri konuşanlar var. Sorumlu mevkiinde olursanız herkesin her dediğine evet ya da herkesin her dediğine hayır deme gibi bir şansınız olmaz. Bazılarına yok bazılarına ise evet demek zorundasınız. Yani sorumluluk mevkiinde değilsen geçip de karşıdan seyrediyorsan ondan sonra bol kepçe atarsın, ‘ben olsam şunu yaparım bunu yaparım’ dersin. Öyle bir iş değil bu iş. Biz Samsunumuzu düşünen, Samsunumuzun geleceğini, yaşayanlarını düşünen, bunun tüm sorumluluğunu üzerimizde hisseden bir ekibiz. Ben benden sonrakilerin benden daha iyisini yapamayacakları şekilde Samsun'a bu önümüzdeki beş sene içerisinde hizmet vereceğim inşallah. Benden sonra gelenlere 20 sene bu kenti yönettin şunu bile yapamadın dedirtmeyecek şekilde hizmete devam edeceğim inşallah. Bunları kibirlenerek, böbürlenerek değil hizmet aşkını ilke edinmiş, insan merkezli hizmet anlayışını benimsemiş bir üsluba sahip bir partiden geldiğimiz için söylüyorum. Çok büyük bir sorumluluk bu. Ben sorumluluğumu çok iyi biliyorum. Yapmam gerekenin ne olduğunu da, omzumuzdaki yükü de çok iyi biliyorum. İnsanların hepsini birden mutlu edebilmek tabii ki mümkün değil. İnsan evindeki evlatlarını bile memnun edemiyor bazen. Ama Allah biliyor ki ben herkesi memnun etmek için elimden gelen her şeyi yapıyorum. Sonuçta şöyle bir gerçek var: Eğer sizin niyetiniz iyi ise niyetiniz halis ise bunun sonu da iyi olur.”

Başkan Yılmaz’dan Kasaplara Modern Mezbaha Sözü

Başkan Yılmaz’dan Kasaplara Modern Mezbaha Sözü

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim