• BIST 106.991
 • Altın 151,930
 • Dolar 3,6762
 • Euro 4,3196
 • Trabzon 15 °C
 • Giresun 16 °C
 • Ordu 16 °C
 • Rize 14 °C
 • Gümüşhane 10 °C
 • Samsun 17 °C
 • Bayburt 7 °C
 • Artvin 8 °C

Başkan Akyazı’da Uzlaşıyı Anlattı

Başkan Akyazı’da Uzlaşıyı Anlattı
Ortahisar Belediye Başkanı Genç, partilere yaptığı bayram ziyaretini sürdürdü
Başkan Akyazı’da Uzlaşıyı Anlattı Başkan Akyazı’da Uzlaşıyı Anlattı

ORTAHİSAR Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, bayram ziyaretleri kapsamında dün Saadet Partisi (SP) İl Başkanlığını ziyaret etti. SP İl Başkanı Cevat Kurt ve parti yöneticileriyle bayramlaşan Genç, SP’nin İslam coğrafyalarında Müslümanlara karşı yapılan zulümlere gösterdiği hassasiyete teşekkür etti.
 
 
Genç, bayram tebriki ile başladığı konuşmasında, “Hem Saadet Partisi İl Başkanlığı’nın hem de İlçe Başkanlığının ve teşkilatın bayramını tebrik ediyorum. İnşallah hayırlara vesile olur. Belediye Başkanlığımızı esas almak üzere şehrin bütün siyasi partilerinin, fikirlerinin ve tüm düşüncelerinin değerlendirmesi ve alımı ile bir yönetim anlayışı belirlediğimi ilk ziyaretimde de belirtmiştim. Onun için bayramda ve diğer toplantılarda bir araya gelerek bu değerleri de almak istiyorum. Çünkü bu şehir hepimizindir. Yapacağımız adımlarda bu düşüncelerin önemini bilerek icraatlar gerçekleştirmeye çalışıyoruz” dedi.

ANKARA’DAN BİR ŞEYLER KOPARMANIN ÇABASINDAYIZ
“Seçimden de çıktık, bir taraftan belediye olarak çalışmalarımız devam ederken bir yandan da hükümet kurma çalışmaları var” diyen Genç, “İnşallah memleketimiz adına da hayırlı olmasını diliyoruz. Hükümet kurulduktan sonrada şehrimiz adına yine aynı tempoda gidip, Ankara’dan bir şeyler koparıp, bu şehre bir çivi çakmanın gayretindeyiz. Bu manada da ben şehrimizdeki tüm siyasi parti temsilcileri ve başkanlarımızın bu çalışmalarımıza şehrimiz adına olumlu katkı sundukları düşüncesindeyim. İnşallah şehrimiz adına hayırlı hizmetlere vesile oluruz” ifadelerinde bulundu.

“AKYAZIDA SONA GELİNDİ”
Genç Akyazı’da yaşanan ve yolun kapanmasına neden olan olayla ilgili sorunun çözüldüğünü ifade ederek,  “Mal sahibine bir bedel teklifinde bulunduk. Kabul etmemesi üzerine durumu yargıya taşıdık. Vatandaş da buna karşı bize dava açtı. Durum bu şekilde sürerken vatandaşı da çağırarak tekrar konuştuk ve uzlaşı sağlamaya çalıştık. Milletvekilimiz Süleyman Soylu Bey de sağ olsun bize destek oldular. Bu görüşmeyi, beraber gerçekleştirdik. Yolun bir an evvel açılması adına o uzlaşıyı sağladık. Dolayısı ile yargısal süreci karşılıklı olarak durdurduk. Uzlaşma ile kamulaştırmayı gerçekleştirdik. İnşallah kısa bir sürede yıkım işlemini de gerçekleştirerek bu işlemi de tamamlayacağız” şeklinde konuştu.

Yolun açılması ile ilgili bir riskin olmadığı yönünde bir rapor hazırlandığını, ancak Karayolları’nın titiz davrandığını belirten Genç, “Karayolları bu noktada çok daha disiplinli ve katı davranıyor. En küçük bir riski bile değerlendiriyorlar. Onların da görüşüne saygı duymak lazımdır. Ancak bizim tarafımızdaki işlemin boyutu budur” dedi.

 “KADRO GÖREVLENDİRMELERİNİ YAPTIK”
Ortahisar Teşkilat Başkanı Mehmet Koç’un Ortahisar’ın yeni belediye oluşuyla ve görevlendirmelerin dağılımının ne aşamada olduğuna dair sorusuna Genç, “İşin doğrusu şehrimizin Büyükşehir yapılanması halen daha devam etmektedir. Biz vazifeyi ifada gecikmeye mahal vermemek adına bütün birimlerimizin kadro görevlendirmelerini yaptık, ama bu bütün personel sistemimizin profesyonel manada oturduğu anlamına gelmez” şeklinde konuştu.

Genç, 213 çalışanın başka kurumlara gönderilmesi konusunda 29 kişinin geri dönüş adına dava açtığını belirterek, “Devir tasfiye komisyonunca, Ortahisar Belediyesi olarak ki Büyükşehir Belediyemiz de bu konuda ayrıca bir tasarrufta bulundu, diğer kurumlara gönderilmesine ilişkin bir durum gerçekleşti; ancak 29 arkadaşımız geri dönüş için bir dava açtılar. Bu süreçler hala devam ediyor. Çok uzunca bir zaman almayacak. Biz kadrolaşmada profesyonelliği sağlamaya çalışırken bir taraftan da işlerin aksamamı çabası içerisindeyiz. Özellikle temizlik hizmetleri ile ilgili olarak çok daha fazla personel takviyesi ile beraber ya da diğer hizmetlere de takviyelerle oluşumumuzu tamlayacağız” dedi. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim