• BIST 83.067
 • Altın 146,894
 • Dolar 3,7912
 • Euro 4,0490
 • Trabzon 5 °C
 • Giresun 5 °C
 • Ordu 5 °C
 • Rize 4 °C
 • Gümüşhane -6 °C
 • Samsun 3 °C
 • Bayburt -8 °C
 • Artvin 2 °C

Başbakan,Gül Ekibinin Tasfiye Edildiği İddialarını Cevap Verdi

Başbakan,Gül Ekibinin Tasfiye Edildiği İddialarını Cevap Verdi
Başbakan Davutoğlu, Abdullah Gül'e yakın isimlerin tasfiye edildiği eleştirilerinin gerçeği yansıtmadığını ve böylesi bir tasnifin doğru olmadığını söyledi.
Başbakan,Gül Ekibinin Tasfiye Edildiği İddialarını Cevap Verdi Başbakan,Gül Ekibinin Tasfiye Edildiği İddialarını Cevap Verdi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, NTV canlı yayınına katıldı. Davutoğlu, Abdullah Gül'e yakın isimlerin partiden uzaklaştırıldığı yönündeki bir soruya, "Şu isimler Abdullah Gül'e, şu isimler Davutoğlu'na vesaire bunlar doğru tasnifler değil. Hiçbir şey Türkiye'nin kaderinden daha önemli değildir. O bakımdan MKYK'ya giren arkadaşımızın hepsi hizmet etmiş arkadaşlar." cevabını verdi.

"AK PARTİ'DE ORTAYA ÇIKAN SORUN ÜLKE SORUNU HALİNE DÖNÜŞEBİLİYOR"

Davutoğlu'nun açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

"AK Parti Türkiye'nin en genç partilerden birisi. Çok büyük insan harmanını toplayan bir hareket. Diğer partilerin böyle bir başarı hikayeleri olmadığı için daha sık değişen kadrolarla çalışıyorlar.

Bugün AK Parti dışında toplumun tüm katmanlarını içerisinde barındıran bir parti yok. Türkiye'nin kaderi AK Parti'nin kaderiyle örtüştü. AK Parti'de ortaya çıkabilecek bir sorun ülke sorunu haline dönüşebiliyor. Bu önemli bir farktır.

1 Kasım'da AK Parti tek başına iktidar olma şansı olan tek partidir. Türkiye demokratik bir seçimi gerçekleştirdi. Kongre kararını seçim öncesinde almak bile önemlidir. Son derece başarılı bir kongre süreci yaşandı."

"MAKAM İLİŞKİLERİNİN ÖTESİNDE YAKIN DOSTUMDUR"

"Sayın Gül'e daha yakın isimler liste dışı kaldı. acaba böyle bir süreç mi yaşanıyor? Aday olmamaları veya yönetim kadroları yer almamaları gibi bazı kritikler okuduk." sorusuna su şekilde cevap verdi:

"Bu da çok doğru değil. Sayın Abdullah Gül bizim cumhurbaşkanımızdır, ilk başbakandır. Benim de başbakanlığının ilk döneminde akademik hayattan siyasi hayata geçmeme vesile olmuş ve birlikte de çok yoğun bir mesai harcadığım çok yakın bir dostumdur makam ilişkilerinin ötesinde. Dolayısıyla AK Parti'ye katkısı hiçbir zaman göz ardı edilemez. Kendisine de hem telefon ettim, ayrıca ziyaret edecektim. Tam o gün 16 şehidimiz olduğu için Van'a gitmek durumunda kaldım. Gelmiş olsalardı, kongremizde mutlaka her zaman hak ettiği şeyi, takdiri ifade ettik.

Burada bir fark gözetmek söz konusu olamaz. Bütün bu yola katkı sağlamış herkes en öncü kadrolardan mahalle teşkilatındaki herhangi birine kadar hepsi değerlidir bizim için. Kimse de değer taşımak bakımından ihmal edilemez.

"ABDULLAH GÜL'E YAKIN İSİMLER TABİRİ DOĞRU DEĞİL"

İsimlerin şuna veya buna yakın olması ise, fraksiyonel bir yaklaşım. Şu isimler Abdullah Gül'e, şu isimler Davutoğlu'na vesaire bunlar doğru tasnifler değil. Hiçbir şey Türkiye'nin kaderinden daha önemli değildir. O bakımdan MKYK'ya giren arkadaşımızın hepsi hizmet etmiş arkadaşlar. MYK'ya giren arkadaşlar da, geçen gün bu binada önce bir MKYK toplantısı yaptık. Sonra MYK listesini açıkladım. Daha sonra herkesin kendisini tek tek tanıtması suretiyle, kendileriyle fikir alışverişinde bulundum.

Burada kimse herhangi bir tasfiye, ön yargılarla, şu şunlara karşı gibi, bu binada herkes herkese aynı ölçüde yakın uzaktır.

"CUMHURBAŞKANIMIZIN, SAYIN GÜL'LE HER DÜZEYDE İLİŞKİSİ OLMUŞTUR"

Sayın Cumhurbaşkanımız bu hareketin genel başkanı kurucu lideri olarak, Sayın Abdullah Gül ile her düzeyde ilişkisi olmuştur. Abdullah Bey başbakanken, sayın Cumhurbaşkanımız genel başkandı. Daha sonra Abdullah Bey dışişleri bakanı o başbakan oldu. Sonra cumhurbaşkanı oldu.

Ha insan olduğu yerde sorun olmaz mı olur, hırs olmaz mı olur. Ama bunları aşacak olan şey işte o bahsettiğimiz değerler."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0541 456 9450 | Haber Yazılımı: CM Bilişim