• BIST 106.926
 • Altın 151,429
 • Dolar 3,6718
 • Euro 4,3287
 • Trabzon 15 °C
 • Giresun 14 °C
 • Ordu 14 °C
 • Rize 14 °C
 • Gümüşhane 7 °C
 • Samsun 12 °C
 • Bayburt 3 °C
 • Artvin 9 °C

Başbakan'dan Trabzon'a Müjde Üstüne Müjde

Başbakan'dan Trabzon'a Müjde Üstüne Müjde
Taahhüt ettiği mega projeleri bir kez daha vadetti, üstelik hızlı trenle...
Başbakan'dan Trabzon'a Müjde Üstüne Müjde Başbakan'dan Trabzon'a Müjde Üstüne Müjde
 

HIZLI TRABZONLULARA HIZLI TREN
AK PARTİ Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Trabzon mitinginde konuştu. Trabzon’da önce Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Samet Çakır’ın ailesini ziyaret eden Başbakan Davutoğlu, daha sonra Taksim Alanı’nda onbini aşkın kişiye seslendi. Davutoğlu, muhalefeti eleştirdi, terör örgütünü bitireceklerini söyledi ve Trabzon’a ilişkin vaadlerini yineleyerek “Hızlı Trabzonlular’a hızlı tren.” dedi.


ÇAKALLARI BARINDIRMAYACAĞIZ
HDP’NİN terörün uzantısı olduğunu kaydeden Davutoğlu, “Devlete katil diyor. Katil görmek istiyorsa aynaya baksın.” dedi. Davutoğlu, PKK teröristlerine ilişkin de “Çakallar 7 Haziran’dan sonra puslu hava deyip sokağa çıkmışlar. Madem ki çakallar puslu havayı seviyorlar, ‘Bu çakalları barındırmayacaksınız. Bu katiller, bu alçaklar yaptıklarının hesabını mutlaka verecekler.’ dedik.” şeklinde konuştu.

12096286_489560307887738_4501658237315030009_n-(1).jpg


BAHÇELİ’YE İFTİRA SUÇLAMASI
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi iftira siyasetini bırakıp nezakete davet eden Davutoğlu, “Siyaset yapacağına aileler üzerinden iftiralarda bulunuyor. Sizin seçtiğiniz cumhurbaşkanının ailesine iftiralar atıyor. Mücadelesi varsa işte siyaset meydanı burası, mertçe mücadale edelim. Aileler üzerinden ülkeyi yıpratarak bu ülkenin geleceğini tartışmayalım. Yeni tartışmalara kapı açmayalım.” dedi.


KILIÇDAROĞLU SAMİMİ DEĞİLDİ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun koalisyon konusunda samimi olmadığını söyleyen Davutoğlu, “Kılıçdaroğlu önümüze eğitimi ve dış politikayı koydu. Yani kendimizi inkar etmemizi istedi. Bu, samimi yaklaşım değildir. Geçen hafta bir araya geldiğimizde ‘Teröre karşı ortak bildiri yayınlayalım.’ dedik. Onu bile kabul etmedi. Koşup Selahattin Demirtaş’a gitti.” dedi. 


YENİDEN VADEDİLEN MEGALAR
TRABZON’A vaatleri tekrar eden ve mega projeleri ikinci kez dile getiren Davutoğlu, “Şehir Hastanesi, Yeşil Yol, Yatırım Adası  ve Zigana Tüneli mutlaka yapılıp tamamlanacak. Trabzon Limanı, Bender Abbas Limanı’na bağlanacak. Erzincan-Gümüşhane- Trabzon arasına 264 km’lik hızlı tren yapıp ulusal demir yolu ağına bağlayacağız. Kanuni Bulvarı’nı tamamlayacağız.” dedi.

12106831_489560291221073_450443661348730904_n.jpg


AK PARTİ Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, özel uçak "DAP" ile dün saat 16.00'da İstanbul’dan Trabzon'a geldi. Havalimanındaki karşılamanın ardından Başbakan Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile birlikte önceki gün Hakkâri Dağlıca’da şehit edilen astsubay kıdemli çavuş Samet Çakır’ın Aydınlıkevler Mahallesi’ndeki evine geçerek ailesine başsağlığı diledi. Başbakan Davutoğlu, taziye ziyaretinin ardından Atatürk Alanı’nda partisi tarafından düzenlenen mitingde konuştu. Başbakan Davutoğlu, miting sonrası AK Parti’nin yeni Trabzon il başkanlık binasını da hizmete açtı. Atatürk Alanı’ndaki konuşması öncesinde Türk bayraklarını gören Başbakan Davutoğlu, Trabzon’un ‘bayrak şehir’ olma özelliğine vurgu yaparak Dağlıca’da önceki gün şehit olan astsubay kıdemli çavuş Samet Çakır’ın babası Muammer ve annesi Zehra Çakır ile kız kardeşine taziyede bulunduğunu söyledi. “Tek erkek evladını defnetmiş olan babanın gözlerinde vatan aşkını gördüm.” diyen Davutoğlu, Türkiye’nin hiçbir toprağında operasyona, bölünmeye, ihanete izin vermeyeceklerini belirterek 2 gün içinde verilen tüm şehitler için Fatiha okudu, okuttu.

12122545_489560294554406_4560625888542192903_n.jpg


NE YAPTIĞIMIZI ÇOK İYİ BİLİYORUZ
Bu acı günlerin geçeceğini, bu ülkenin evlatlarının yaptığı fedakârlıkların unutulmayacağını belirten Davutoğlu, “Bu ülke, Edirne'den Hakkâri’ye kadar bir bütündür. 78 milyonuyla tek kalp, tek bir vicdandır. Bu milletin iradesinden, istiklalinden ve istikbalinden vazgeçeceğini sanıyorlar. Hiç kimse bu milletin geleceğe yürüyüşüne engelleyemeyecek. Kim bu kirli hesapları yapıyorsa, çok yakında hepsinin hesabını soracak, adalete teslim edeceğiz. Terör illetini bu topraklardan ne olursa olsun atacağız. Aziz Trabzonlular, terör örgütü hedeflerine ulaşmak için haince saldırıyor. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki, biz ne yaptığımızı çok iyi biliyoruz. Kardeşliğimizi bu topraklarda hem hâkim hem de kaim kılacağız. O dağları teröristlerden temizleyeceğiz. Ne özgürlükten vazgeçeceğiz, ne de güvenlikten taviz vereceğiz, ne de bu al bayrağı bir santim yere indireceğiz. Kimsenin şüphesi olmasın. Türkiye kazanacak, kardeşliğimiz, birliğimiz, dirliğimiz kazanacak. İstiklalimiz, istikbalimiz, ay yıldızlı bayrağımız kazanacak. Terör örgütü en haince planları yaparak sonuç almaya çalışıyor. Kendisini sokan bir akrep gibi kendilerini kaçınılmaz bir sona doğru hazırlıyorlar. Ne yaptığımızı çok iyi biliyoruz. Terör örgütlerinin hepsine birer birer hak ettiği dersi veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Mademki puslu havayı seven çakallar sokağa çıkmışlar. ‘Bu çakalları barındırmayacaksınız’ dedik. Bu alçakça cinayetleri işleyenleri etkisiz hale getirmeyi çok iyi biliriz. Hukuk devleti sınırları içerisinde her türlü tedbiri alırız. Bu katiller, bu alçaklar mutlaka yargıya hesaplarını verecekler.” diye konuştu.


ANAYASA KİTABI FIRLATILAN TÜRKİYE’DEN UZAYA UYDU FIRLATAN ÜLKE KONUMUNA GELDİK
Diyarbakır’ın Bağlar ilçesindeki bir okul bahçesinde 3 çocuğun Türk bayrağını alarak göndere çekmesini kalabalığa izleten Davutoğlu, konuşmasında kaos simsarlarına da seslenerek, “Bu ülkeyi krize götürmek isteyen simsarlara seslenmek istiyorum. Siz vatandaşların hastanede rehin kaldığı bir Türkiye bıraktınız. Siz, sokak çetelerinin yönettiği bir Türkiye bıraktınız. Siz, anayasa kitapçıklarının fırlatıldığı bir ülke bıraktınız, şimdi ise değil anayasa kitapçığı, uydu fırlatıyoruz uydu. Anayasa kitapçığı fırlatılan Türkiye’den uzaya uydu fırlatılan bir ülke konumuna geldik. Karanlık yılların aktörlerini sizler çok iyi biliyorsunuz, CHP ve MHP o karanlık Türkiye’nin mimarları arasındaydı. Bugün izledikleri siyasette yine kriz, yine kavga siyaseti. Bunlar hükümeti yıpratma peşinde. Bu hassas dönemde hükümetimize, güvenlik güçlerine insafsızca saldırıyorlar. Türkiye’ye verdikleri zarar bunların umurunda değil.” şeklinde konuştu.


KATİL GÖRMEK İSTEYEN AYNAYA BAKSIN
7 Haziran seçimleri sonrasında koalisyon kurulamamasının nedenlerine değinen Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Kılıçdaroğlu ne yaptı? CHP, en çok oy alan AK Parti'ye karşı blok kurmaya çalıştı ama çöktü. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kurdukları çatı da çökmedi mi? Millete dayanamayan blok çöker. Ama biz her şeye rağmen koalisyon kurmak için elimizden geleni yaptık. İlkelerimiz çerçevesinde uzlaşmaya hazırdık. Anladık ki CHP değişmiyor olmadı koalisyon. Diğer partilerin ortak özelliği görevden kaçmaları. ‘Teröre karşı ortak bildiri yayımlayalım’ dediğimde hepsi kaçtılar. Kılıçdaroğlu'na ‘Ggel iki parti beraber teröre ortak bildiri yayımlayalım’ dedim. Kılıçdaroğlu ‘Hayır’ dedi. Ankara'da saldırıda vatandaşlarımızın cenazeleri yerde yatarken bizler cansiper bir şekilde yaralılarımızı taşımak için ambulansları, 56 ambulansı seferber etmiş, hastaneleri tek tek kontrol ederken, Selahattin Demirtaş çıktı, 'katil devlet' diye meydanlarda bağırdı. Katil görmek istiyorsa aynaya baksın. Bu devlet kudretli ve şefkatli bir devlettir. Katil görmek istiyorsa Ceylanpınar'da uyurken şehit edilen iki aziz vatan evladını katledenlere baksın. Katil görmek istiyorsa Diyarbakır'da çorbacıda çay içerken şehit edilen Osman Bey'in, fakir çorbacı Şehmuz'un katillerine baksın. Katil görmek istiyorsa Kandil'e doğru dönüp oraya baksın.” ifadelerini kullandı.


BAHÇELİ’Yİ SİYASİ NEZAKETE DAVET EDİYORUM
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik eleştirilerini sürdüren ve iftira siyasetini bırakmasını isteyen Davutoğlu, "Şimdi de yine televizyonlarda siyaset yapacağına, aileler üzerinden iftiralarda bulunuyor, ailelerini karıştırarak siyaset yapmaya kalkıyor. Sayın Bahçeli'yi bir kez daha siyasi nezakete ve bu zor dönemlerde her şeyden önce karşılıklı hürmete, saygıya davet ediyorum. Ama bize yapılan saygısızlığı da karşılıksız bırakmayız, bunu da buradan ilan ediyorum. Cumhurbaşkanımıza, Cumhurbaşkanımızın ailesine yönelik olarak Sayın Bahçeli veya muhalefet parti liderlerinin yaptığı her saldırıyı o büyük makama, sizlerin oylarıyla gelinen o makama saygısızlık olarak görüyoruz. Mücadelesi olan varsa işte siyaset meydanı burası. Mertçe mücadele edelim. Ama aileler üzerinden karşılıklı yıpratmalarla bu ülkenin geleceğinin tartışıldığı bugünlerde içeride yeni sıkıntılara, yeni tartışmalara mahal vermeyelim." dedi.


MUHTARLARA 1300 TL MAAŞ
Davutoğlu, konuşmasında 19 Ekim tarihinin bundan sonra Muhtarlar Günü olarak kutlanacağını belirterek, “Bundan sonra 19 Ekim Muhtarlar Günü olarak bütün Türkiye'de muhtarlarımıza adanacak. Ayrıca buna hayırlı olsun derken bir müjdeyi daha iletmek istiyorum; muhtarlarımızın 950 Türk Lirası olan maaşlarını asgari ücrete endeksleyerek 1300 liraya çıkarıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.” müjdesini verdi.


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, konuşmasının son bölümünde Trabzon’a yapılan yatırımları, önümüzdeki süreçte hayata geçirilecek olan projeleri ve şehir için vaatlerini açıkladı.


TRABZON'A BÖLGE HASTANESİ YAPILACAK
Trabzon’un AK Parti’ye çok güçlü destek verdiğini hatırlatan Davutoğlu, “Vermeye de devam ediyor. AK Parti iktidarları olarak bu kente büyük yatırımlar kazandırdık. 115 km bölünmüş yol yaptık.  70 köprü ve viyadük ile sahil yolunu bitirdik.  Trabzon’a 13 yılda 13,5 milyar destek sağladık. 1997 yılında yapımına başlanıp, bir türlü bitmeyen Atasu Barajı’nı hizmete aldık. Trabzon’a doğal gaz getirdik. Trabzonlu çiftçi kardeşlerimize 1.2 milyar lira destek verdik. Çaya prim desteği verdik. Fındıkta 6 yılda 76 milyon TL destek verdik. Fındıkta bundan sonra da alan bazlı destek devam edecek. Trabzon’a 600 yataklı bölge hastanesinin aralarında olduğu 18 sağlık tesisi, 28 taşkın koruma tesisi, 9 spor tesisi yapıyoruz. Akyazı Stadı’nın yanında şehir hastanesi yapmak için çalışmalara başladık." dedi.


AKYAZI STADI YAKINDA BİTECEK
Akyazı Stadı’nın yapımına da devam ettiklerini kaydeden Davutoğlu, “Geçen geldiğimde Trabzon’un efsane takımıyla maç yapmıştık. Bu sefer vaktim yok. Ama bir daha geldiğimde Trabzon sahalarından güç almaya devam edeceğiz. Trabzonspor Anadolu’nun gür sesi olarak 4. büyük olarak Süper Lig’e damga vurmaya başladığı yıllarda biz Her yer Trabzon demeye çoktan başlamıştık. Trabzonspor’a başarılar diliyorum." dedi.


TRABZON LİMANI’NI BENDER ABBAS LİMANI’NA BAĞLAYACAĞIZ
Başbakan Davutoğlu, Zağnos, Tabakhane, Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projelerinin de devam ettiğini ifade ederek, “Trabzon’a 2. devlet üniversitesini mutlaka yapacağız. Güney Çevre Yolu sizin istediğiniz gibi Trabzon’un güneyini tamamen kapsayacak. Trabzon için dağları dele dele geliyoruz. Zigana Dağlarını delerek Zigana Tüneli’ni yapıyoruz. Salmankaş Tüneli bitince Bayburt yolu kısalacak.


Zigana Dağlarını delerek Zigana Tüneli’ni yapıyoruz. Trabzon’un Güneydoğu Anadolu’ya, oradan Basra’ya kesintisiz bağlantısını sağlayacağız. Trabzon Limanı’nı Bender Abbas Limanı’na, körfezin ta güneyine kadar bağlayacağız.


 YEŞİL YOL’U KARADENİZLİ HEMŞERİLERİMİZE YARDIM İÇİN YAPIYORUZ
Trabzon Yat Limanı’nı ve Arsin Balıkçı Barınağı’nı yapacağız. Yeşil Yol Projemizle Doğu Karadeniz’in yaylalarını birbirine bağlayacağız. O yaylalara biz ağışız. 15 yıl önce o yaylaları tek tek dolaştım. Dünyanın pek çok yeri güzel ama Karadeniz’in yaylaları gibi yok. O yaylaları korumak hepimizin vazifesidir. Birilerinin iddia ettiği gibi o Yeşil Yol’u yaylaların ekolojik dengesini bozmak için yapmıyoruz. O yaylaları aşmak için uzun yolları kat eden Karadenizli kardeşlerimize yardım etmek için yapıyoruz. Dünyanın her tarafından gelenler Karadeniz’in yaylalarına âşık olsun, Karadeniz’in havasında, dağında şifa bulsun diye yapıyoruz. Biz tek bir sarıçiçeğin ezilmesine, kötü yapılaşma ile o dağın bozulmasına izin vermeyiz. Yeşil Yol bu mantıkla, bu felsefe ile yapılmaya devam edecek.” diye konuştu.  


DENİZİN ÜZERİNE YATIRIM ADASI YAPIYORUZ
 
Birilerinin hayal bile edemeyeceği projeleri kendilerinin hayata geçirdiğini kaydeden Davutoğlu, “Trabzon’da yer bulamıyoruz diyenlere buradan bir örnek olsun. Karada yer bulamazsak, denizde yatırım yaparız. Çünkü biz gemileri karadan yürüten Fatih’in torunlarıyız. Trabzon’da denizin üzerinde Yatırım Adası yapıyoruz. Trabzon bölgenin cazibe merkezi olacak. Trabzon’u ve Gümüşhane’yi ulusal demiryolu ağına bağlıyoruz. Erzincan, Gümüşhane, Trabzon arasında 264 km’lik hızlı tren yapacağız. Kanuni Bulvarı’nı tamamlayıp hizmete açacağız. Bu proje Trabzon’a bir Trabzon daha katacak. Hızlı Trabzonlulara hızlı tren.” ifadelerine yer verdi.

nbini aşkın kişiye seslendi. Davutoğlu, muhalefeti eleştirdi, terör örgütünü bitireceklerini söyledi ve Trabzon’a ilişkin vaadlerini yineleyerek “Hızlı Trabzonlular’a hızlı tren.” dedi.


ÇAKALLARI BARINDIRMAYACAĞIZ
HDP’NİN terörün uzantısı olduğunu kaydeden Davutoğlu, “Devlete katil diyor. Katil görmek istiyorsa aynaya baksın.” dedi. Davutoğlu, PKK teröristlerine ilişkin de “Çakallar 7 Haziran’dan sonra puslu hava deyip sokağa çıkmışlar. Madem ki çakallar puslu havayı seviyorlar, ‘Bu çakalları barındırmayacaksınız. Bu katiller, bu alçaklar yaptıklarının hesabını mutlaka verecekler.’ dedik.” şeklinde konuştu.


BAHÇELİ’YE İFTİRA SUÇLAMASI
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi iftira siyasetini bırakıp nezakete davet eden Davutoğlu, “Siyaset yapacağına aileler üzerinden iftiralarda bulunuyor. Sizin seçtiğiniz cumhurbaşkanının ailesine iftiralar atıyor. Mücadelesi varsa işte siyaset meydanı burası, mertçe mücadale edelim. Aileler üzerinden ülkeyi yıpratarak bu ülkenin geleceğini tartışmayalım. Yeni tartışmalara kapı açmayalım.” dedi.


KILIÇDAROĞLU SAMİMİ DEĞİLDİ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun koalisyon konusunda samimi olmadığını söyleyen Davutoğlu, “Kılıçdaroğlu önümüze eğitimi ve dış politikayı koydu. Yani kendimizi inkar etmemizi istedi. Bu, samimi yaklaşım değildir. Geçen hafta bir araya geldiğimizde ‘Teröre karşı ortak bildiri yayınlayalım.’ dedik. Onu bile kabul etmedi. Koşup Selahattin Demirtaş’a gitti.” dedi. 


YENİDEN VADEDİLEN MEGALAR
TRABZON’A vaatleri tekrar eden ve mega projeleri ikinci kez dile getiren Davutoğlu, “Şehir Hastanesi, Yeşil Yol, Yatırım Adası  ve Zigana Tüneli mutlaka yapılıp tamamlanacak. Trabzon Limanı, Bender Abbas Limanı’na bağlanacak. Erzincan-Gümüşhane- Trabzon arasına 264 km’lik hızlı tren yapıp ulusal demir yolu ağına bağlayacağız. Kanuni Bulvarı’nı tamamlayacağız.” dedi.


AK PARTİ Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, özel uçak "DAP" ile dün saat 16.00'da İstanbul’dan Trabzon'a geldi. Havalimanındaki karşılamanın ardından Başbakan Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile birlikte önceki gün Hakkâri Dağlıca’da şehit edilen astsubay kıdemli çavuş Samet Çakır’ın Aydınlıkevler Mahallesi’ndeki evine geçerek ailesine başsağlığı diledi. Başbakan Davutoğlu, taziye ziyaretinin ardından Atatürk Alanı’nda partisi tarafından düzenlenen mitingde konuştu. Başbakan Davutoğlu, miting sonrası AK Parti’nin yeni Trabzon il başkanlık binasını da hizmete açtı. Atatürk Alanı’ndaki konuşması öncesinde Türk bayraklarını gören Başbakan Davutoğlu, Trabzon’un ‘bayrak şehir’ olma özelliğine vurgu yaparak Dağlıca’da önceki gün şehit olan astsubay kıdemli çavuş Samet Çakır’ın babası Muammer ve annesi Zehra Çakır ile kız kardeşine taziyede bulunduğunu söyledi. “Tek erkek evladını defnetmiş olan babanın gözlerinde vatan aşkını gördüm.” diyen Davutoğlu, Türkiye’nin hiçbir toprağında operasyona, bölünmeye, ihanete izin vermeyeceklerini belirterek 2 gün içinde verilen tüm şehitler için Fatiha okudu, okuttu.


NE YAPTIĞIMIZI ÇOK İYİ BİLİYORUZ
Bu acı günlerin geçeceğini, bu ülkenin evlatlarının yaptığı fedakârlıkların unutulmayacağını belirten Davutoğlu, “Bu ülke, Edirne'den Hakkâri’ye kadar bir bütündür. 78 milyonuyla tek kalp, tek bir vicdandır. Bu milletin iradesinden, istiklalinden ve istikbalinden vazgeçeceğini sanıyorlar. Hiç kimse bu milletin geleceğe yürüyüşüne engelleyemeyecek. Kim bu kirli hesapları yapıyorsa, çok yakında hepsinin hesabını soracak, adalete teslim edeceğiz. Terör illetini bu topraklardan ne olursa olsun atacağız. Aziz Trabzonlular, terör örgütü hedeflerine ulaşmak için haince saldırıyor. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki, biz ne yaptığımızı çok iyi biliyoruz. Kardeşliğimizi bu topraklarda hem hâkim hem de kaim kılacağız. O dağları teröristlerden temizleyeceğiz. Ne özgürlükten vazgeçeceğiz, ne de güvenlikten taviz vereceğiz, ne de bu al bayrağı bir santim yere indireceğiz. Kimsenin şüphesi olmasın. Türkiye kazanacak, kardeşliğimiz, birliğimiz, dirliğimiz kazanacak. İstiklalimiz, istikbalimiz, ay yıldızlı bayrağımız kazanacak. Terör örgütü en haince planları yaparak sonuç almaya çalışıyor. Kendisini sokan bir akrep gibi kendilerini kaçınılmaz bir sona doğru hazırlıyorlar. Ne yaptığımızı çok iyi biliyoruz. Terör örgütlerinin hepsine birer birer hak ettiği dersi veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Mademki puslu havayı seven çakallar sokağa çıkmışlar. ‘Bu çakalları barındırmayacaksınız’ dedik. Bu alçakça cinayetleri işleyenleri etkisiz hale getirmeyi çok iyi biliriz. Hukuk devleti sınırları içerisinde her türlü tedbiri alırız. Bu katiller, bu alçaklar mutlaka yargıya hesaplarını verecekler.” diye konuştu.


ANAYASA KİTABI FIRLATILAN TÜRKİYE’DEN UZAYA UYDU FIRLATAN ÜLKE KONUMUNA GELDİK
Diyarbakır’ın Bağlar ilçesindeki bir okul bahçesinde 3 çocuğun Türk bayrağını alarak göndere çekmesini kalabalığa izleten Davutoğlu, konuşmasında kaos simsarlarına da seslenerek, “Bu ülkeyi krize götürmek isteyen simsarlara seslenmek istiyorum. Siz vatandaşların hastanede rehin kaldığı bir Türkiye bıraktınız. Siz, sokak çetelerinin yönettiği bir Türkiye bıraktınız. Siz, anayasa kitapçıklarının fırlatıldığı bir ülke bıraktınız, şimdi ise değil anayasa kitapçığı, uydu fırlatıyoruz uydu. Anayasa kitapçığı fırlatılan Türkiye’den uzaya uydu fırlatılan bir ülke konumuna geldik. Karanlık yılların aktörlerini sizler çok iyi biliyorsunuz, CHP ve MHP o karanlık Türkiye’nin mimarları arasındaydı. Bugün izledikleri siyasette yine kriz, yine kavga siyaseti. Bunlar hükümeti yıpratma peşinde. Bu hassas dönemde hükümetimize, güvenlik güçlerine insafsızca saldırıyorlar. Türkiye’ye verdikleri zarar bunların umurunda değil.” şeklinde konuştu.


KATİL GÖRMEK İSTEYEN AYNAYA BAKSIN
7 Haziran seçimleri sonrasında koalisyon kurulamamasının nedenlerine değinen Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Kılıçdaroğlu ne yaptı? CHP, en çok oy alan AK Parti'ye karşı blok kurmaya çalıştı ama çöktü. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kurdukları çatı da çökmedi mi? Millete dayanamayan blok çöker. Ama biz her şeye rağmen koalisyon kurmak için elimizden geleni yaptık. İlkelerimiz çerçevesinde uzlaşmaya hazırdık. Anladık ki CHP değişmiyor olmadı koalisyon. Diğer partilerin ortak özelliği görevden kaçmaları. ‘Teröre karşı ortak bildiri yayımlayalım’ dediğimde hepsi kaçtılar. Kılıçdaroğlu'na ‘Ggel iki parti beraber teröre ortak bildiri yayımlayalım’ dedim. Kılıçdaroğlu ‘Hayır’ dedi. Ankara'da saldırıda vatandaşlarımızın cenazeleri yerde yatarken bizler cansiper bir şekilde yaralılarımızı taşımak için ambulansları, 56 ambulansı seferber etmiş, hastaneleri tek tek kontrol ederken, Selahattin Demirtaş çıktı, 'katil devlet' diye meydanlarda bağırdı. Katil görmek istiyorsa aynaya baksın. Bu devlet kudretli ve şefkatli bir devlettir. Katil görmek istiyorsa Ceylanpınar'da uyurken şehit edilen iki aziz vatan evladını katledenlere baksın. Katil görmek istiyorsa Diyarbakır'da çorbacıda çay içerken şehit edilen Osman Bey'in, fakir çorbacı Şehmuz'un katillerine baksın. Katil görmek istiyorsa Kandil'e doğru dönüp oraya baksın.” ifadelerini kullandı.


BAHÇELİ’Yİ SİYASİ NEZAKETE DAVET EDİYORUM
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik eleştirilerini sürdüren ve iftira siyasetini bırakmasını isteyen Davutoğlu, "Şimdi de yine televizyonlarda siyaset yapacağına, aileler üzerinden iftiralarda bulunuyor, ailelerini karıştırarak siyaset yapmaya kalkıyor. Sayın Bahçeli'yi bir kez daha siyasi nezakete ve bu zor dönemlerde her şeyden önce karşılıklı hürmete, saygıya davet ediyorum. Ama bize yapılan saygısızlığı da karşılıksız bırakmayız, bunu da buradan ilan ediyorum. Cumhurbaşkanımıza, Cumhurbaşkanımızın ailesine yönelik olarak Sayın Bahçeli veya muhalefet parti liderlerinin yaptığı her saldırıyı o büyük makama, sizlerin oylarıyla gelinen o makama saygısızlık olarak görüyoruz. Mücadelesi olan varsa işte siyaset meydanı burası. Mertçe mücadele edelim. Ama aileler üzerinden karşılıklı yıpratmalarla bu ülkenin geleceğinin tartışıldığı bugünlerde içeride yeni sıkıntılara, yeni tartışmalara mahal vermeyelim." dedi.


MUHTARLARA 1300 TL MAAŞ
Davutoğlu, konuşmasında 19 Ekim tarihinin bundan sonra Muhtarlar Günü olarak kutlanacağını belirterek, “Bundan sonra 19 Ekim Muhtarlar Günü olarak bütün Türkiye'de muhtarlarımıza adanacak. Ayrıca buna hayırlı olsun derken bir müjdeyi daha iletmek istiyorum; muhtarlarımızın 950 Türk Lirası olan maaşlarını asgari ücrete endeksleyerek 1300 liraya çıkarıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.” müjdesini verdi.


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, konuşmasının son bölümünde Trabzon’a yapılan yatırımları, önümüzdeki süreçte hayata geçirilecek olan projeleri ve şehir için vaatlerini açıkladı.


TRABZON'A BÖLGE HASTANESİ YAPILACAK
Trabzon’un AK Parti’ye çok güçlü destek verdiğini hatırlatan Davutoğlu, “Vermeye de devam ediyor. AK Parti iktidarları olarak bu kente büyük yatırımlar kazandırdık. 115 km bölünmüş yol yaptık.  70 köprü ve viyadük ile sahil yolunu bitirdik.  Trabzon’a 13 yılda 13,5 milyar destek sağladık. 1997 yılında yapımına başlanıp, bir türlü bitmeyen Atasu Barajı’nı hizmete aldık. Trabzon’a doğal gaz getirdik. Trabzonlu çiftçi kardeşlerimize 1.2 milyar lira destek verdik. Çaya prim desteği verdik. Fındıkta 6 yılda 76 milyon TL destek verdik. Fındıkta bundan sonra da alan bazlı destek devam edecek. Trabzon’a 600 yataklı bölge hastanesinin aralarında olduğu 18 sağlık tesisi, 28 taşkın koruma tesisi, 9 spor tesisi yapıyoruz. Akyazı Stadı’nın yanında şehir hastanesi yapmak için çalışmalara başladık." dedi.


AKYAZI STADI YAKINDA BİTECEK
Akyazı Stadı’nın yapımına da devam ettiklerini kaydeden Davutoğlu, “Geçen geldiğimde Trabzon’un efsane takımıyla maç yapmıştık. Bu sefer vaktim yok. Ama bir daha geldiğimde Trabzon sahalarından güç almaya devam edeceğiz. Trabzonspor Anadolu’nun gür sesi olarak 4. büyük olarak Süper Lig’e damga vurmaya başladığı yıllarda biz Her yer Trabzon demeye çoktan başlamıştık. Trabzonspor’a başarılar diliyorum." dedi.


TRABZON LİMANI’NI BENDER ABBAS LİMANI’NA BAĞLAYACAĞIZ
Başbakan Davutoğlu, Zağnos, Tabakhane, Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projelerinin de devam ettiğini ifade ederek, “Trabzon’a 2. devlet üniversitesini mutlaka yapacağız. Güney Çevre Yolu sizin istediğiniz gibi Trabzon’un güneyini tamamen kapsayacak. Trabzon için dağları dele dele geliyoruz. Zigana Dağlarını delerek Zigana Tüneli’ni yapıyoruz. Salmankaş Tüneli bitince Bayburt yolu kısalacak.


Zigana Dağlarını delerek Zigana Tüneli’ni yapıyoruz. Trabzon’un Güneydoğu Anadolu’ya, oradan Basra’ya kesintisiz bağlantısını sağlayacağız. Trabzon Limanı’nı Bender Abbas Limanı’na, körfezin ta güneyine kadar bağlayacağız.


 YEŞİL YOL’U KARADENİZLİ HEMŞERİLERİMİZE YARDIM İÇİN YAPIYORUZ
Trabzon Yat Limanı’nı ve Arsin Balıkçı Barınağı’nı yapacağız. Yeşil Yol Projemizle Doğu Karadeniz’in yaylalarını birbirine bağlayacağız. O yaylalara biz ağışız. 15 yıl önce o yaylaları tek tek dolaştım. Dünyanın pek çok yeri güzel ama Karadeniz’in yaylaları gibi yok. O yaylaları korumak hepimizin vazifesidir. Birilerinin iddia ettiği gibi o Yeşil Yol’u yaylaların ekolojik dengesini bozmak için yapmıyoruz. O yaylaları aşmak için uzun yolları kat eden Karadenizli kardeşlerimize yardım etmek için yapıyoruz. Dünyanın her tarafından gelenler Karadeniz’in yaylalarına âşık olsun, Karadeniz’in havasında, dağında şifa bulsun diye yapıyoruz. Biz tek bir sarıçiçeğin ezilmesine, kötü yapılaşma ile o dağın bozulmasına izin vermeyiz. Yeşil Yol bu mantıkla, bu felsefe ile yapılmaya devam edecek.” diye konuştu.  


DENİZİN ÜZERİNE YATIRIM ADASI YAPIYORUZ
 
Birilerinin hayal bile edemeyeceği projeleri kendilerinin hayata geçirdiğini kaydeden Davutoğlu, “Trabzon’da yer bulamıyoruz diyenlere buradan bir örnek olsun. Karada yer bulamazsak, denizde yatırım yaparız. Çünkü biz gemileri karadan yürüten Fatih’in torunlarıyız. Trabzon’da denizin üzerinde Yatırım Adası yapıyoruz. Trabzon bölgenin cazibe merkezi olacak. Trabzon’u ve Gümüşhane’yi ulusal demiryolu ağına bağlıyoruz. Erzincan, Gümüşhane, Trabzon arasında 264 km’lik hızlı tren yapacağız. Kanuni Bulvarı’nı tamamlayıp hizmete açacağız. Bu proje Trabzon’a bir Trabzon daha katacak. Hızlı Trabzonlulara hızlı tren.” ifadelerine yer verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Araplar Trabzon'a akın ediyor!15 Şubat 2017 Çarşamba 18:54
 • Trabzon'da mezarlıkta fuhuş!15 Şubat 2017 Çarşamba 17:34
 • Meteoroloji'den kar uyarısı!15 Şubat 2017 Çarşamba 14:25
 • Trabzon'a kritik kar uyarısı!10 Şubat 2017 Cuma 18:12
 • Karadeniz'e kritik deprem uyarısı!08 Şubat 2017 Çarşamba 17:09
 • Gümrükçüoğlu'dan kuğuları kurtaran işçiye hediye!06 Şubat 2017 Pazartesi 19:08
 • Trabzon zehirden kurtuluyor!28 Ocak 2017 Cumartesi 16:04
 • Trabzon'da uyuşturucu operasyonu!27 Ocak 2017 Cuma 21:54
 • Akyazı'ya Belediye taşıyacak!27 Ocak 2017 Cuma 17:15
 • Trafik kazası: 1 ölü!24 Ocak 2017 Salı 20:30
 • Tayfa Haber - ÖZEL-
  Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim