• BIST 82.050
 • Altın 146,281
 • Dolar 3,7786
 • Euro 4,0024
 • Trabzon 11 °C
 • Giresun 10 °C
 • Ordu 10 °C
 • Rize 11 °C
 • Gümüşhane 4 °C
 • Samsun 10 °C
 • Bayburt 1 °C
 • Artvin 6 °C

Başbakan Erdoğan Önemli Açıklamalar Yaptı

Başbakan Erdoğan Önemli Açıklamalar Yaptı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda Bakü ziyareti öncesi önemli açıklamalar yaptı.
Başbakan Erdoğan Önemli Açıklamalar Yaptı Başbakan Erdoğan Önemli Açıklamalar Yaptı

Köşk seçimleri ile ilgili konuşan Başbakan Erdoğan," Sayın Cumhurbaşkanımızın 'bu konuyu aramızda müzakere ederek karara varırız' düşüncesini bende paylaşırım." dedi.

Anayasa Mahkemesi'nin Twitter kararı ile ilgili de sert sözler söyleyen Başbakan Erdoğan, "Anayasa Mahkemesi'nin verdiği karar uymak zorundayız ama saygı durmak zorunda değilim,  bu karara saygı duymuyorum. Burada bir hukuki uygulama yok. Yasal uygulamayı usule ters olarak ortaya koymuşlardır. Bu karar alelacele karar alınmıştır. Daha fazla da konuşmaya gerek yok." dedi.

Anadolu Ajansı'nın seçim gecesi spekülatif haber yaptığı iddiaları ile ilgili de konuşan Erdoğan, "Anadolu Ajansı'nın yayın politikasını hazmedemeyenler ya da bu seçimlerdeki üstlendiği görevi hazmedemeyenler kendi rekabet alanının daraldığını düşünenlerdir. Bu paralel yapıdır. Ajanslar bu seçimde adeta çoğu bu konuda iflas etmişlerdir. Sağlıklı ve kısa sürede netice verme noktasında böyle çalışmanın içine girmemişler ve bazı ajanslar siyasi partilerin müşahidi gibi asli görevlerini unutmuşlardır." dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

SEÇİM SONUÇLARI
30 Mart seçimlerinde tüm bölgemiz kazanmış, barış kazanmış, dayanışma kazanmıştır.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ
Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuyu aramızda müzakere ederek karara varız düşüncesini bende paylaşırım.

ÜÇ DÖNEM KURALI
Üç dönem kuralıyla ilgili olarak, partiden tabandan kanaat belirtenler var. Bu konuyla ilgili kanaatimi belirttim. Bu konu biz partimizin kuruluşunda tüzüğümüze bunu uzun istişareler neticesinde koyduğumuz bir konudur. Bunun Türkiye’de inanıyorum ki bir karşılığı var. Bu kararı verecek olan partinin, bazı arkadaşlarım MYK diyor ama değil tüzük tadiliyle konu genel kurul işidir. Benim kanaatim üç dönemden yanadır. Üç dönemden sonra siyasi hayat bitmiyor.

ANADOLU AJANSI SEÇİM SONUÇLARI
Her şeyden önce Anadolu Ajansı'nın 94 yıllık mazisi var. Anadolu Ajansı'nın yayın politikasını hazmedemeyenler ya da bu seçimlerdeki üstlendiği görevi hazmedemeyenler kendi rekabet alanının daraldığını düşünenlerdir. Bu paralel yapıdır. AA buraya girince rekabet alanı daraldı yüzde 60 civarında bu noktada kendilerinden alım yapıldı.

Ana muhalefetin genel müdürü şu ifadeyi kullanıyor. Neymiş ajansın genel müdürü partimizin genel merkezine gelmiş buna hayda denir. Bizim genel merkeze müdürler gelirler. Bu bizim aynı zamanda devletimizin iyi bir ajansıdır. Diğer müdürler geldiği zaman rahatsızlık olmuyor da Anadolu Ajansı'nın müdürü geldiği için neden rahatsızlık oluyor. İkili ilişkilerimize gölge düşürenler olmuştur. Mesafeliyim. Onlar ahlaki olmayan yollara başvurdukları içindir.AA ne partinindir ne kurumdur sadece devletindir.

Ajanslar bu seçimde adeta çoğu bu konuda iflas etmişlerdir. Sağlıklı ve kısa sürede netice verme noktasında böyle çalışmanın içine girmemişler ve bazı ajanslar siyasi partilerin müşahidi gibi asli görevlerini unutmuşlardır.

ERGENEKON GEREKÇELİ KARAR
O 16 bin sayfa dün bunu nerede inceleyeyim adeta ansiklopedi. Şuanda ilgili arkadaşlarım bunun üzerinde çalışma yapıyorlar. Şuanda böyle bir şey için fırsat bulamadım. Dün sadece Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü inceledim.

TWITTER'IN AÇILMASI
Anayasa Mahkemesi'nin verdiği karar uymak zorundayız ama saygı durmak zorunda değilim bu karara saygı duymuyorum. Alınmış olan bu karar birincil mahkemelere müracaat edilmeden Anayasa Mahkemesi'ne götürülmüştür. AYM bunu reddetmeliydi. Özgürlükler yaklaşımını doğru bulmuyorum. YouTube'da, Facebook'ta ticari şirkettir. Bu ürünü alıp almamak serbest tasarruftadır.

Özgürlük noktasında şuanda AYM'de bunca dosya beklerken iki gün içinde AYM direkt kendilerine başvurmak suretiyle aldığı bu kararı milli bulmuyorum. Bunun yanında Amerikalı şirketin ürününün savunması yapılırken bizim ahlaki değerlerimiz bir kenara konuluyor.Bu konu ile ilgili alt mahkemelerin bu konu ile ilgili vermiş olduğu kararlar var bunları yok farz edip böyle karar alıyorsunuz. Biz bu karara uyarız ama saygı duymuyorum. Burada bir hukuki uygulama yok. Yasal uygulamayı usule ters olarak ortaya koymuşlardır. Bu karar alelacele karar alınmıştır. Daha fazla da konuşmaya gerek yok.

SEÇİM SONUÇLARINA İTİRAZ
İstanbul'da 700 bin oy farkı var. İtiraz edip buradan bir şey çıkartabilir miyiz diye bakıyorlar. Ankara'da da oy farkı var. Bu eylemler niye? İtiraz yapabilirsiniz. Bunlarda bu yok. Silah tehditleri ...Böyle seçim olur mu? Kaybediyorsa tahammül edemiyor. Viranşehir'de, Bitlis'te, Ceylanpınar'da yaşanan bu. İtirazını yaparsın sayımda yanlış varsa herkes buna uyar. Bunlarda tahammül yok. Karşıdaki insan galip geldi buna saygı duyayım böyle bir şey yok.  Bizim bir özelliğimiz var dört dörtlük değil ama sandık tutanakları ile ilgili çalışmamız var. O sandık tutanakları ıslak imza...Belgeniz elinizdeyse ispatlanıyorsa gelirsin. Önce tahammülü öğreneceksin demokrasi budur.

EGEMEN BAĞIŞ SES KAYDI
Bir defa gazetecisiniz arkadaşımız açıklamasını bile duymamışsınız. Kendisinin böyle söylemesinin mümkün olmadığını kendisi ortaya koydu.Biz arkadaşımızı bu tür dublaj, montaj yapanlardan iyi tanıyoruz. Bunu söylemediğini kendisi ifade etti. Böyle bir şey söz konusu olamaz. Böyle bir şey yapanla yürümemiz mümkün değildir. Ben de cuma namazı kılmıyorum biliyorsunuz. Bunu söylüyorlar. Biz cuma namazının nerede nasıl kılınacağını iyi biliriz. Bir şeyden vuramadılar şimdi Başbakan cuma namazı kılmıyor. Bunlar sahtekar bunlarda her şey var.  Bence yer değiştirin durmayın oralarda. Hatta utanmıyor musunuz bu iftiraları diyebilirseniz sevinirim.

ERKEN SEÇİM YOK
Erken seçim asla olamaz bu bizim ilkemizin gereğidir.

ÇÖZÜM SÜRECİ
Biz çözüm süreci ile ilgili Cumhuriyet tarihinde atılmamış adımları attık. Bitmez sürekli güncellenir. Fakat İmralı ile ilgili yasal zemine oturtulması ciddi yanlıştır. Bu tüm cezaevlerini ilgilendiren durumdur. Başka atacağımız adım yoktur.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik çağrı04 Ocak 2017 Çarşamba 17:03
 • Bakan Soylu, 'Son 3 ayda 80 önemli olay önlendi'03 Ocak 2017 Salı 17:38
 • Trabzon 12 Projeyi Bekliyor01 Ocak 2017 Pazar 17:37
 • Trabzon'da nöbet sırası Salih Cora'da30 Aralık 2016 Cuma 20:25
 • Yakalanan PKK'lı sığınak kazıcı çıktı28 Aralık 2016 Çarşamba 11:40
 • Erdoğan ile Putin arasında önemli görüşme!25 Aralık 2016 Pazar 20:16
 • Erdoğan: Büyük devlet...24 Aralık 2016 Cumartesi 20:59
 • Soylu: Suikastçi ile ilgili önemli bilgilere ulaştık!24 Aralık 2016 Cumartesi 19:49
 • Kılıçdaroğlu'ndan flaş açıklama!18 Aralık 2016 Pazar 11:46
 • Kritik Görüşme15 Aralık 2016 Perşembe 20:29
 • Tayfa Haber - ÖZEL-
  Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0541 456 9450 | Haber Yazılımı: CM Bilişim