• BIST 106.926
 • Altın 151,366
 • Dolar 3,6718
 • Euro 4,3291
 • Trabzon 19 °C
 • Giresun 18 °C
 • Ordu 18 °C
 • Rize 21 °C
 • Gümüşhane 17 °C
 • Samsun 20 °C
 • Bayburt 15 °C
 • Artvin 18 °C

Bakan Yıldız’dan Esprili 'Dinleme' Yorumu

Bakan Yıldız’dan Esprili 'Dinleme' Yorumu
Bir dizi temas ve ziyaretler için Şanlıurfa’ya gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, burada esnafla bir araya geldi.
Bakan Yıldız’dan Esprili 'Dinleme' Yorumu Bakan Yıldız’dan Esprili 'Dinleme' Yorumu

- Bir dizi temas ve ziyaretler için Şanlıurfa’ya gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, burada esnafla bir araya geldi.

Haliliye ilçesindeki esnafı ziyaret eden Bakan Yıldız'a, ziyaret boyunca ikramlarda bulunuldu. Simit, çubuk, tırnaklı ekmek, lokum, leblebi ve tatlı ikram edilen Enerji Bakanı Yıldız, “Ayaküstü karnımızı doyurduk. Yöresel hemen hemen tüm lezzetlerin tadına baktık” dedi. Gazetecilerin seçim çalışmalarını sorduğu Bakan Yıldız, “Çalışmalarımız çok iyi gidiyor. AK Parti 30 Mart’ta gücünü bir kez daha tescillemiş olacak, Allah’ın izniyle” cevabını verdi.

'Atom' adı verilen içecek ve limonata ikram edilen bir iş yerine de uğrayan Bakan Yıldız, burada kendisi için özel hazırlanmış meyve suyunu içti. Yanındakilere ikram edilen atom isimli içeceği merak eden Yıldız, “O ne?” diyerek iş yeri sahibine sordu. İş yeri sahibi ise “Süper atom vitamini. Bu karışık meyveden oluşuyor. İçerisinde 12-13 çeşit meyve, bal, ceviz, süt, kaymaktan oluşuyor” cevabını verdi. Daha sonra bir ciğerci dükkanına giren ve mangal başına geçen Yıldız, burada ateşi yelleyerek ciğer kebabı pişirdi. Yıldız, milletvekilleri ve partililerle birlikte, pişirdiği kebabın tadına baktı.

Balıklıgöl Yerleşkesi’ni de ziyaret eden Yıldız, dua edip, balıklara yem attı. Gezi ve ziyaretlerinin ardından Karaköprü Seçim Bürosu’na geçen Yıldız, burada yaptığı konuşmada ise son dönemlerdeki dinleme iddiaları ile ilgili konuştu.

Bugüne kadar iktidara yapılanları 17 Aralık süreci ile daha iyi anladıklarını belirten Yıldız, şöyle konuştu:

“Siz yalnızca duble yolları dökün. Asfaltları da güzel dökün, kalınlığı da 30 santimden aşağı olmasın ha. Kaldırım taşlarını da düzenli koyun. Sonra. Siz sonrasına çok karışmayın demişler bize. Bunu ne zaman daha fazlasıyla anlıyoruz. 17 Aralık’ta bize söylenenlerle anlıyoruz. Sen bu ülkenin bakanlarını dinle, Başbakan'ını dinle. Cumhurbaşkanı'nı dinle. 509 bin adet dinleme yaptığını sonradan bulsunlar, ama siz bu işlere karışmayın siz kaldırım taşlarını döşeyin.”

Ak Parti iktidarına ömür biçmelerin devam ettiğini belirten Yıldız, “Ömür biçmeler devam ediyor. Parti kapatma davası, 27 Nisanlar, arkasından Aralık ayları, Ekim ayları, Şubat ayları, her birisi AK Parti hükümetine biçilen ömürdür. En son, '1 Ocak’ta, Recep Tayyip Erdoğan yok. Bu ülkenin Başbakanı yok. Bütün çıkarttığımız kasetlerle beraber, O’nu ezmeye çalışacağız' dediler. Türkiye’den oynanmak istenen oyun, sıradan bir oyun değildir. Büyük resmi lütfen kaybetmeyin” diye konuştu.

İktidara yapılan ithamın ‘mide ülseri’ olmasına rağmen iktidarın ipe götürülmek olduğunu anlatan Yıldız, “İtham şu, ‘sizin midenizde ülser var’ Ne yapmamız lazım? Tedavi yapmamız lazım. Peki tedaviyi hep beraber yapalım. Cevap geliyor, sizi asmaya götüreceğiz. Bir dakika, bir dakika. Ne yapıyorsun kardeşim. Ülseri tedavi edeceksin. Senin derdin üzüm yemekse, hep beraber gelin bu üzümü yiyelim. Yok eğer, senin derdin bağcı dövmekse, kusura bakmayın biz bu bağcıyı dövdürtmeyiz. Biz bu ülkeyi yedirtmeyiz” dedi.

Yıldız, şöyle devam etti: “Bize çözüm öneriyorlar. Başbakansız AK Parti hükümeti olabilir diyorlar. Bir dakika, buna sen mi karar veriyorsun kardeşim. Buna bu millet karar veriyor. Biz, 3 tane genel seçim, 2 tane yerel seçim, 2 tane de referandum ile alakalı sınavdan geçerek 12 yılı tamamladık. Vatandaşımız der ki; ‘kardeşim sen şöyle bir kenarda otur. Baş üstüne. Sen şu koltukta otur, baş üstüne. Aldığımız yetkiyi bir başkası istemedi diye kusura bakmasınlar devredemeyiz. Biz böyle bir şey yapmayız. Vatandaşımız, bize bu yetkiyi kullanmak için, bu ülkenin idaresine kullanılacak irade için bunu verdi.”

Yıldız, dinlemelerle ilgili eleştirilerine ise şöyle devam etti:

“Niçin Recep Tayyip Erdoğan 16 Aralık’a kadar doğru yapmıştır da, 16 Aralık’tan sonra kötü yapmıştır. Böyle bir şey olur mu? O zamana kadar iyi niyetlidir, ondan sonra kötü niyetlidir. Ne oldu, başınıza tuğla mı düştü. Bu oyuna müsaade etmeyeceğiz. 510 bin kişiye yakın kişi dinlenmiş, bu ülkede. Bunları nasıl anlıyoruz, mahkeme kararları var mı diye baktığımız da dijital kayıtların silindiğini görüyoruz. Yav kardeşim, sen bir işi hukuki hale getirmeye çalışıyorsun. Gayri resmi işi, bizim tüm Türkiye’de yaptığımız görüşmeleri, dinlemeleri, sen belki de başka bir ülkeye sattın.Benim Irak’taki, Kıbrıs’taki, İran’daki, Rusya’daki yaptığım görüşmeleri, herhalde kapı komşuna vermek için dinlemedin. Başka bir şey yapmak için dinledin. O zaman bu oyunun küçük olmadığını bilmemiz lazım.”

Yıldız, arkadaşlarının dinlemelerle ilgili espri de yaptığını ifade ederek, “Şimdi biz Türkiye’de dinlenme tesislerinin arttığını gördük. Dinleme tesislerinin daha çok arttığını gördük. Arkadaşlarımız, 'Çokça dinlenmişsiniz, ama hala yorgun görünüyorsunuz' diye espri yapıyorlar” dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim