• BIST 108.489
 • Altın 151,185
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242
 • Trabzon 14 °C
 • Giresun 15 °C
 • Ordu 14 °C
 • Rize 13 °C
 • Gümüşhane 7 °C
 • Samsun 14 °C
 • Bayburt 3 °C
 • Artvin 11 °C

Bakan Yardımcısı'ndan Genç'e Hayırlı Olsun Ziyareti

Bakan Yardımcısı'ndan Genç'e Hayırlı Olsun Ziyareti
Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç’e bakan yardımcısından ziyaret.
Bakan Yardımcısı'ndan Genç'e Hayırlı Olsun Ziyareti Bakan Yardımcısı'ndan Genç'e Hayırlı Olsun Ziyareti

Gerçekleşen ziyarette konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yahya Baş, Bir Trabzonlu olarak seçimlerdeki yakalanan bu başarıdan gurur duyduğunu belirterek, “Türkiye genelinde yakalanan bu başarıda kuşkusuz Trabzon’un da çok önemli bir katkısı bulunmakta, bundan dolayı bütün belediye başkanlarımıza çok teşekkür ederim. İnanıyorum ki bundan sonraki süreçte çok büyük hizmetler getireceksiniz. 

Trabzon bir takım farklılıkları yine görmeye devam edecektir. Bu süreç içerisinde Türkiye’de yaşanan belediye başkanlık seçimleri sürecinde partimiz olarak büyük bir başarı elde ettiğimiz bir gerçektir. Bu başarı tabi ki hiç şüphesiz başta genel Başkanımız Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük bir eforla yapmış olduğu kampanya çalışmasıdır.

 Bu çalışmanın tüm belediyelere katkısı tartışılmazdır. Bundan sonraki süreçte de kendisine başarılar diliyoruz. Yeni bir belediye olan Ortahisar’ı ziyaret etme fırsatımız oldu. Burada çok güzel başarılı çalışmalar gerçekleştirdiniz. Bu çalışmalardan dolayı sizlere teşekkür ediyor, tekrardan başarılar diliyorum” dedi.

AK PARTİ AİLESİ OLARAK HİZMET KERVANINI EL BİRLİĞİYLE YÜRÜTECEĞİZ
Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Ben sayın bakanıma bu ziyaretinden dolayı Ortahisar Belediye Başkanı olarak çok çok teşekkür ediyorum. Gerçekten ziyaretlerinde öncelikli olarak bizleri tercih etmeside ayrıca bizleri onurlandırmıştır. Sayın bakanımızın söylediği gibi çok önemli bir seçim süreci yaşadık.

20140414aw061706_03.jpg

Trabzon’umuzun ve hemşerilerimizin ziyadesiyle tercihine mazhar olduk ve önemli bir başarı yakaladık. Trabzon olarak ta malumunuz Türkiye’de 5. sıradayız. Türkiye’de bayağı bir oy potansiyeli yakaladık. Hedefimiz 61 idi fakat yüzde 60’da kaldık.

 Buda bizim nazarımız olsun. Verilmiş olan bu oy aynı zamanda bizim sırtımızdaki sorumluluğu’da artırmış oldu. Tabi sizlerinde buyurduğu gibi bu bir hizmet yarışı ve bizlerinde, şu anda seçildiğimiz hizmet makamları olarak’ta en büyük destekçimiz ve bunun en güzel örneği İstanbul’da beraberce sunduğunuz değerli genel başkanımız başbakanımızdır. Bu nedenle en büyük güvencemiz kendisidir, başbakanımızın yanı sıra sizlere, bakanlarımıza, milletvekillerimize, biz zaten bir AK Parti ailesi olarak hizmet kervanını el birliğiyle yürüteceğiz. Trabzon’umuza layık olan hizmetleri yapmayı umuyoruz. Bu konuda heyecanımız var cesaretimiz var özgüvenimiz var, sizler varsınız, desteklerimiz var” diye konuştu.
Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, hedeflerinin ortahisarı daha iyi yerlere taşımak olduğunu ifade ederek, “İnşallah bu şehri daha iyi yerlere taşır daha yaşanabilir yere getiririz, gelecek nesillere daha iyi bir Trabzon bırakırız diye düşünüyorum.

 Çünkü malumunuz geçmiş dönemden kalma imar durumumuz ve yapılan yanlış tercihlerin şu anda biz dönüşüm projeleriyle bir anlamda bedelini de ödüyoruz. Bir taraftan şehrimizi güzelleştiriyoruz ama bu anlamdaki maliyet ayrı bir külfette oluyor. O nedenle şu anda bizlerin yapacağı planlamalar şehir planlamalarının yeni düzenlemelerin 60- 90 yıl sonra yeni bir düzenleme ve yeni bir dönüşümlere gerek bırakmayacak şekilde sağlıklı olması lazım. Bu nedenle çok önemli görevlerimiz var.

 Bunun yanı sıra hemşerilerimizin çok önemli beklentileri var. Özellikle istihdam noktasında, o konuda da tabi ki doğrudan bu imkan ve kabiliyetimiz yok belediye olarak. Bu manada da öncülük edeceğiz. Toplumumuzun bu seçim vesilesiyle bir çok konuya vakıf olduk. Tüm kesimlerin ihtiyaçlarına binaen hizmet etmek amacımız arzumuz, burada en önemli destekçilerimiz sizlersiniz, genel başkanımız başbakanımız. İnşallah güzel hizmetler bu şehre yaparız diye düşünüyorum. Ben ziyaretlerinizden dolayı tekrar tekrar teşekkür etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim