• BIST 102.270
 • Altın 149,533
 • Dolar 3,5485
 • Euro 4,2033
 • Trabzon 22 °C
 • Giresun 20 °C
 • Ordu 19 °C
 • Rize 20 °C
 • Gümüşhane 12 °C
 • Samsun 20 °C
 • Bayburt 11 °C
 • Artvin 18 °C

Ayşe Sula Köseoğlu Suçladı Haluk Pekşen Hodri Meydan Dedi

Ayşe Sula Köseoğlu Suçladı Haluk Pekşen Hodri Meydan Dedi
1 Kasım’a sayılı günler kala siyaset sahnesi ısındı. AK Parti Trabzon Milletvekili Köseoğlu, CHP’li Pekşen’i Yeşil Yol konusundaki eleştirileriyle halkı kışkırtmaya çalışmakla suçladı. Pekşen ise Akyazı konusunda Balta’ya hodri meydan çekti
Ayşe Sula Köseoğlu Suçladı Haluk Pekşen Hodri Meydan Dedi Ayşe Sula Köseoğlu Suçladı Haluk Pekşen Hodri Meydan Dedi

Ak Parti Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, Yeşil Yol eleştirileri üzerinden CHP Milletvekili Haluk Pekşen’i hedef aldı. Köseoğlu, “Pekşen’in, vatandaşı AK Parti’ye karşı Yeşil Yol konusunda yargıya başvurmaya davet edişi, halkı kışkırtmak adına yapılmış bir hareketten ibarettir” dedi.
Biterse özür ilanı vereceğim

PEKŞEN ise, Akyazı iddiaları nedeniyle kendisini eleştiren AK Parti Milletvekili Muhammet Balta’ya, “Akyazı 1 Haziran 2016’da biterse gazetelere ilan verip sizden özür dileyeceğim. Bitmezse siz de ilan vermeyi taahhüt ediyor musunuz?” diye hodri meydan çekti. 

Köseoğlu: Pekşen halkı kışkırtmaya çalışıyor

AK Parti Trabzon Milletvekili ve 3. sıra adayı Ayşe Sula Köseoğlu, CHP Milletvekili Haluk Pekşen’in, Yeşil Yol Projesi üzerinden karalama kampanyası başlattığını savundu Yeşil Yol eleştirileri üzerinden CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’e yüklenen Köseoğlu, şunları söyledi: “CHP’li vekilin iddiasına göre, Yeşil Yol Projesi ile bölgede yüzyıllardır yaşayan vatandaşlar topraklarından sürülmek istenmektedir. CHP’li vekilin ortaya atmış olduğu iddia, AK Parti’yi karalamaktan, insanları yanlış bilgilendirmekten ve yapılan hizmetlerin vatandaşlar nazarında yanlış lanse edilmesinden öteye geçmemektedir. AK Parti, 31 Temmuz 2003’te Orman Kanunu’nda değişiklik yaparak kızılağaçlıkları ve aşılı kestanelikleri orman ağacı kapsamından çıkardı ve meyveli ağaç kapsamına alınmasını sağladı. Kanunda yapılan bu değişikliğin amacı, köylerde yaşayan vatandaşların, özel arazisinde yetişen kızılağaç ve kestane ağaçlarının, yapılan kadastro tespitlerinde orman niteliğinde arazi olarak değerlendirilmesinin önüne geçmekti. Ancak söz konusu Orman Kanunu’nda yapılan değişiklik, dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından kabul edilmeyerek bir kez daha görüşülmek üzere Meclis’e geri gönderilmiştir. AK Parti, kanunda yapılacak olan değişiklikleri Meclis’te aynen kabul etmek suretiyle tekrar Cumhurbaşkanı Sezer’e göndermiş, bunun üzerine Sezer ve CHP Anayasa Mahkemesi’ne dava açarak kanun değişikliğinin iptalini istemiştir. Anayasa Mahkemesi de kanun değişikliğini 17 Mart 2004’te iptal etmiştir. CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in, vatandaşı Yeşil Yol Projesi sebebi ile AK Parti’ye karşı yargı yoluna davet edişi, halkı kışkırtmak adına yapılmış bir hareketten ibarettir. CHP, 2003 yılında yapılan değişikliğin iptalini isteyerek vatandaşın menfaatini ne kadar düşündüğünü ortaya koymuştur.” 

Pekşen Meydan okudu

CHP’li Pekşen, AK Partili Balta'ya, “Akyazı Stadı 1 Haziran 2016’da biterse gazetelere ilan verip sizden özür dileyeceğim. Bitmezse siz de ‘Biz halkı aldattık’ diye ilan vermeyi taahhüt ediyor musunuz?” diye hodri meydan çekti CHP Trabzon Milletvekili ve 1. sıra adayı Haluk Pekşen ve CHP eski milletvekili Umut Oran ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Pekşen, Akyazı Spor ve Kültür Kompleksi ile ilgili gündeme getirdiği iddialara yanıt veren AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta'ya yanıt verdi. Pekşen, şunları söyledi: “2 yılda bitireceklerini söylemişlerdi. Bir sürü boş laf ürettiler. Aradan 8 yıl geçti. Şimdi ise ‘Haziran'da bitireceğiz' diyorlar. Hani bu sezonun 2. yarısına yetişecekti? 15 gün önce seçim startı verirken, 'Ligin ikinci yarısına yetiştireceğiz' dediler. Akyazı’da basın açıklaması yaparken doğrudan bir belge gösterdim. Devletin yazışmasını gösterdim. Sayın Balta doğru söylüyor. Belgesiz konuşmak muhalefet değildir. Ben belgeyi önlerine koydum. Ama desteksiz atmak da siyaset değildir. Kamuoyuna sunduğumuz belgeye cevap versinler. Muhammet Balta diyor ki, 'Akyazı Stadyumu Haluk Bey'in aklına şimdi mi geldi?' Ben bu konuyu sürekli gündeme getirdim. Eğer bu stadyum 1 Haziran 2016 tarihi itibari ile açılırsa, ben bütün gazetelere ilan vereceğim ve bunu yapan iktidara teşekkür edeceğim. ‘Onlardan da özür diliyorum' diyeceğim. Eğer bu stadyum 1 Haziran’da bitmez ise, 'Biz halkı sürekli aldattık. Yalan söyledik’ diye gazetelere ilan vermeyi taahhüt ediyor mu Sayın Balta? Kendisini davet ediyorum buyursun,  hodri meydan!'”

CHP’LİLER VALİLERİN TEHDİDİ ALTINDA

CHP eski milletvekili Umut Oran ise, CHP il başkanlarının, AK Parti’nin valileri ve emniyet müdürlerinin tehdidi altında olduğunu ileri sürerek YSK’yı göreve çağırdı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim