• BIST 106.926
 • Altın 151,429
 • Dolar 3,6718
 • Euro 4,3287
 • Trabzon 13 °C
 • Giresun 10 °C
 • Ordu 11 °C
 • Rize 9 °C
 • Gümüşhane 5 °C
 • Samsun 13 °C
 • Bayburt 3 °C
 • Artvin 9 °C

Ak Parti Trabzonspor'dan Başladı!

Ak Parti Trabzonspor'dan Başladı!
Ak Parti Trabzon seçim çalışmalarını Trabzonspor'un ismini kullanarak başladı..
Ak Parti Trabzonspor'dan Başladı! Ak Parti Trabzonspor'dan Başladı!

TRABZON’DA 300 BİN OYA TALİBİZ
AK PARTİ Trabzon teşkilatları 1 Kasım Erken Genel Seçim startını çifte törenle verdi. Trabzon’da son seçimde 258 bin oy aldıklarını hatırlatan MKYK Üyesi ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, “Trabzon’da 7 Haziran’da 258 bin oy aldık ve Türkiye’de 258 milletvekili aldık. 300 Milletvekili istiyorsak Trabzon’da da 300 bin oya talibiz.” dedi. 


 TÜRKİYE’DE PKK’YI BİTİRECEĞİZ!’
ALTI sözleri olduğunu belirten Soylu, “Birinci sözümüz, Türkiye’de PKK’yı bitireceğiz. İkincisi, emekli ve dar gelirlileri refaha kavuşturacağız.  Üçüncü sözümüz ise herkesin hür ve özgürce yaşadığı ülkenin adı Türkiye olacaktır. Demokratik reformlarımız devam edecektir. Dördüncü sözümüz, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimizden sapma yoktur.” diye konuştu. 


 6. SÖZ TRABZONSPOR İÇİN
BEŞİNCİ sözün Trabzon’la alakalı olduğunu kaydeden Soylu, “Trabzon’a ne söz vermişsek hepsini yerine getireceğiz. Aklımız da fikrimiz de mesaimiz de Trabzon’dur. Altıncı sözümüz ise Trabzonspor’umuz dünya liglerinde güçlü bir konuma gelecektir. Bu da bizim Trabzon’umuza teminatımızdır. Trabzonspor bir kentin futbol takımı değil, Anadolu’nun sesidir.” dedi.


AK Parti Trabzon Milletvekili adayları, 19 Mayıs Spor Salonu’nda Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen Bayramlaşma Töreni’nde tanıtıldı. Aday tanıtım töreninde konuşan Trabzon Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Süleyman Soylu, “1 Kasım’a doğru gidiyoruz, biz üç buçuk aydır bize verdiğiniz emanete halel getirmedik. 6 sözümüz var. Size de, Trabzon’umuza da 6 sözümüz var.” dedi.


Kurban Bayramı’nın 3. gününde 19 Mayıs Spor Salonu’nda düzenlenen Bayramlaşma ve Aday Tanıtım Töreni’ne AK Parti Trabzon Milletvekilleri ve adayları Süleyman Soylu, Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu ve Adnan Günnar, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrüküçoğlu, milletvekili adayları Salih Cora ve Ergin Aydın, eski bakan ve milletvekili Faruk Özak, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet metin Genç, Gençlik Kolları İl Başkanı Halim Yılmaz, Kadın Kolları Başkanı Bahar Ayvazoğlu, ilçe ve belediye başkanları ve bazı milletvekili adaylarıyla çok sayıda partili katıldı.


AK PARTİ BİR OMURGADIR
Törende konuşan ve son derece önemli bir seçimin arifesinde olduklarını belirten İl Başkanı Revi, “Yerli ve milli adaylarımızla, aday adaylarımızla, teşkilatımızla ve görev yapan tüm arkadaşlarımızla yola devam ediyoruz. Bütün aday adaylarımız önemlidir. Aday olmayanlarda asla bir eksiklik yoktur. AK Parti bir omurgadır. AK Parti fire vermez. Bu milletin değerleriyle oynamayı marifet sayan bir parti YSK’ya başvurarak bizim seçim şarkımızın yasaklanmasını istemiş. YSK da uygun bulmuş. Seçimle ilgili yetkili olan YSK’ya saygımız var. Ancak işe, yemeğe başlarken, her adımızı atarken Bismillah demiyor muyuz? Hep beraber bir eyleme kalkıştığımızda haydi Bismillah ile yola çıkmıyor muyuz? Allah aşkına bunun neresi seçim kurallarına aykırı? Sözlerimi bitirmeden hepinizi saygıyla selamlıyorum ve ilk günkü aşkla haydi Bismillah diyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.”  dedi.


BÜYÜK OYUNU HEP BİRLİKTE BOZACAĞIZ!
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu da, “Şehrimizi temsil edecek milletvekillerimize ve adaylarımıza güveniyoruz, yolları açık olsun. Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri olarak partimizin seçim çalışmalarında göreve her daim hazırız. Biz hep beraber büyük oyunu bozmaya varız diyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun. Yerli ve yabancı işbirlikçilerinin ve vatan hainlerinin oyununu hep birlikte yerle bir edeceğiz.” şeklinde konuştu. 


6-0 YAPMADAN EVE DÖNMEYECEĞİZ 
AK Parti Trabzon Milletvekili Dr. Adnan Günnar, milletvekili adayları Salih Cora ve Ergin Aydın ile İl Kadın Kolları Başkanı Ayvazoğlu ve İl Gençlik Kolları Başkanı Yılmaz da törende selamlama konuşması yaptı.


BU SEFER 6-0 HEDEFİMİZİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ 
AK Parti Trabzon 3. Sıra Milletvekili Adayı Ayşe Sula Köseoğlu, 6-0 hedefini gerçekleştireceklerini belirterek, “Bizler AK Parti ailesi olarak bugün burada bu bayramı hep birlikte kutluyoruz. Bir yandan bayramımıza gölge düşüren olumsuz olaylar da yaşandı. AK Parti ile getirilen barışa kurşun sıkıldı. Millet olarak bizler bir ve iri oldukça iç ve dış düşmanlarımıza karşı fırsat verilmeyecektir. Milletimizden aldığımız güçle çözüm üretmeye devam edeceğiz. AK Parti bu ülkenin birliğinin teminatıdır. 7 Haziran seçimlerinden sonra yaşanan tabloyu hepiniz gördünüz. AK Parti’den başka Türkiye’nin her karış toprağında imzası olan başka bir parti yok. 6-0 hedefimizi bu sefer gerçekleştireceğimize inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

 
BU MÜCADELE GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE DEVAM EDECEKTİR
AK Parti 2. Sıra Milletvekili Adayı Muhammet Balta ise AK Parti’nin Cumhuriyet tarihinin en büyük güzelliklerini Türkiye’ye yaşattığını kaydederek, “Bu topraklar üzerinde 945 senedir yaşıyoruz ve çok büyük oyunlar yaşandı. Hiçbir zaman bizi baskı ve esaret altına alamadılar. Özellikle 3 senedir analar, babalar ağlamıyordu, şehit cenazeleri yoktu. Fakat bunu çekemeyen küresel güçler harekete geçti. Bizde milli silahlarımızla onlara hak ettikleri darbeyi vurduk. Hiç merak etmesin milletimiz; bu mücadele güçlü bir şekilde devam edecektir. Seçildiğimiz günden bu yana çalıştık ve projeler hazırladık. 1 Kasım seçimlerinde tekrar seçileceğiz ve hazırladığımız projeleri gerçekleştireceğiz.” dedi. 


TRABZON TEŞKİLATI ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI 
AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı ve MKYK Üyesi Süleyman Soylu da ülkemizin huzurunun ve istikrarının altına imza atabilmek için hep birlikte bu salonu doldurduklarını belirterek, “7 Haziran’da nerede bıraktığımızı ve 1 Kasım’ın bizim için ne ifade ettiğini biliyoruz. 1 Kasım bizim için selametimizin, huzurumuzun anahtarıdır. 1 Kasım bu milletin geleceğinin anahtarıdır. Trabzon teşkilatı 7 Haziran seçimlerinde ellerinden gelen bütün her şeyi ortaya koymuştur. Sonucunu da aldık Allah’a şükür, 6 vekil istiyorduk fakat ulaşamadık. Türkiye’de büyükşehirler içinde oyunu en iyi koruyan ve muhafaza eden olduk.” dedi. 


300 MİLLETVEKİLİ İÇİN TRABZON’DA 300 BİN OYA TALİBİZ 
Soylu sözlerine şöyle devam etti: “Şimdi 1 Kasım’da Allah izin verir ve sizlerde gayretinizi ortaya koyarsanız oyunu en çok arttıran Trabzon olması için çalışacağız. Trabzon’da 7 Haziran’da 258 bin oy aldık ve Türkiye’de 258 milletvekili aldık. 300 milletvekili istiyorsak Trabzon’da da 300 bin oya talibiz. Trabzon’un mahallelerini, sokaklarını arşınladık. Sevgimizi ve emeğimizi onlarla bütünleştirmeye çalıştık. Evet, Ergin Bey’i de, Salih kardeşimizi de TBMM’ye taşıyabilmek için ve 6-0’ı gerçekleştirebilmek için büyük bir mücadeleyi ortaya koyacağız. 13 yıllık tek başına iktidarın ne kadar önemli olduğunu milletimiz son üç buçuk ayda gördü.” 


İLK SÖZÜMÜZ: ‘TÜRKİYE’DE PKK’YI BİTİRECEĞİZ!’ 
İlk sözlerinin PKK’yı bitirmek olduğunu ifade eden Soylu, “Üç buçuk aydır Türkiye’de hükümet boşluğu olmadı. AK Parti, Türkiye’nin nasıl yönetileceğini bu son üç buçuk ayda göstermiştir. 1 Kasım’a doğru gidiyoruz, biz üç buçuk aydır bize verdiğiniz emanete halel getirmedik. 6 sözümüz var. Size de, Trabzon’umuza da 6 sözümüz var. Nasıl bir süreç içerisinden geçtiğimizi biliyoruz. Birinci sözümüz; PKK’yı bitireceğiz. Bunu açık yüreklilikle söylüyorum. Biz nasıl vesayeti sona erdirmişsek, biz nasıl darbeleri bitirmişsek, biz nasıl oligarşik bürokrasiyi bitirmişsek Türkiye’de PKK’yı da bitireceğiz.” dedi. 


HEDEFLERİMİZDEN SAPMA YOKTUR 
Soylu, “İkinci sözümüz de çok açık ve net, emeklilerimiz ve dar gelirlerimizin hiçbir şüphesi olmasın. Onları refaha kavuşturacağız. Üçüncü sözümüz ise herkesin hür ve özgürce yaşadığı ülkenin adı Türkiye olacaktır. İnadına demokratik reformlarımız devam edecektir. Dördüncü sözümüz şudur, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimizden sapma yoktur. Attığımız her adım bir taraftan milli arabamız ve milli uçağımız, bir taraftan da dünyaya ülkemizin gücünü gösteren anlayışımız devam edecektir.” şeklinde konuştu. 


AKLIMIZ DA FİKRİMİZ DE MESAİMİZ DE TRABZON 
Soylu, şöyle devam etti: “Beşinci sözümüz ise Trabzon’umuzla alakalıdır. 7 Haziran’dan önce birçok projeyle vatandaşımızın karşısına çıktık. 14 yıldır AK Parti hizmet kervanıyla Trabzon’umuzu buluşturdu. Ne söz verdiysek onun peşindeyiz ve altına imzamızı attık. 2018’de şehir hastanemiz Trabzon’umuzla buluşacaktır. Yeni havalimanı için fizibilite çalışmaları yapılıyor. İkinci üniversite için YÖK gerekli çalışmalara devam ediyor. Atapark ve Değirmendere kavşağı için altyapı çalışmaları tamamlandı. Turizm dedik, elektrikle ilgili problemler dedik ve kollarımızı sıvayarak bu sorunlara el attık. Aklımız da fikrimiz de mesaimiz de Trabzon’dur. 


TRABZONSPOR’UMUZU GÜÇLÜ BİR KONUMA GETİRECEĞİZ 
Altıncı sözümüz ise bunları seçim döneminde daha güçlü bir şekilde paylaşacağız. Bilmenizi istiyorum; dibine kadar bu meselenin içinde olacağız. Trabzonspor’umuz dünya liglerinde güçlü bir konuma gelecektir. Bu da bizim Trabzon’umuza teminatımızdır. Trabzonspor sadece bir kentin futbol takımı değildir. O Anadolu’nun sesidir, Anadolu’nun rengi ve ortak dilidir. Hiçbir endişeniz olmasın. Bu altı söz sadece Trabzon için değildir. Trabzon, Türkiye’nin dinamizmi ve devletimizin bekası için önemlidir. Biz seçim kampanyamızı bugün başlattık. Bizimle birlikte seçim kampanyasını başlatan Aydın Doğan var.”
 
SEN MENFAATİNİN MİLLİYETÇİSİSİN
Diyor ki ben milliyetçiyim, diyor ki ben teröre kucak açmadım. Şırnak’ta 3 sivil vatandaşımız hayatını kaybetti onların kanalı güvenlik güçlerimiz tarafından öldürüldüğünü ifade etti. Kimin teröre yardım ve yataklık yaptığı ortadadır. Aydın Doğan ben milliyetçiyim diyor, evet sen menfaatinin milliyetçisin. AK Parti’nin ve ülkenin huzurunun istikrarının devam etmemesi için elinden gelen her şeyi yapıyorsun.” Konuşmaların ardından milletvekili adayları kürsüye çıkarak salonu dolduran partilileri selamladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim