• BIST 108.434
 • Altın 151,237
 • Dolar 3,6580
 • Euro 4,3278
 • Trabzon 15 °C
 • Giresun 14 °C
 • Ordu 15 °C
 • Rize 13 °C
 • Gümüşhane 7 °C
 • Samsun 14 °C
 • Bayburt 3 °C
 • Artvin 12 °C

Ak Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan:

Ak Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan:
AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, BDP Milletvekili Mülkiye Birtane’nin 13 Şubat 2014 tarihinde TBMM Genel Kurulu’nda Kars’ın sorunlarıyla yaptığı konuşmaya cevap verdi.
Ak Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan: Ak Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan:

- AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, BDP Milletvekili Mülkiye Birtane’nin 13 Şubat 2014 tarihinde TBMM Genel Kurulu’nda Kars’ın sorunlarıyla yaptığı konuşmaya cevap verdi.

Milletvekili Ahmet Arslan, “Onlar sadece dile getirirler biz çözeriz, aramızdaki fark bu” dedi.

AK Parti Milletvekili Ahmet Arslan, Kars’ın sorunlarından kopuk olmaları için Kars’a gitmemeleri gerektiğini, oysa söylenenlerin tam aksine her hafta Kars’a gelerek sorunları yerinde gördüklerini ve ilgili bakanlıklara Kars’ın sorunlarını ileterek çözdüklerini söyledi.

“KARS'IN SORUNLARINDAN KOPUK OLMAMIZ İÇİN HER HAFTA SONU KARS'A GİTMEMEMİZ LAZIM”

Milletvekili Ahmet Arslan, “Kars'ın sorunlarından kopuk olmamız için her hafta sonu Kars'a gitmememiz lazım, Kars'taki kurumları gezmememiz lazım, Kars'taki köyleri gezmememiz lazım, Karslıyla konuşmamamız lazım. Biz tam tersine, bunların hepsini yapıyoruz ve geliyoruz. Meclis kürsüsünde söylemeye gerek yok çünkü Meclis Genel Kurul yasama yapıyor. Biz Meclis kürsüsü yerine ilgili Bakanlıklara ve Kurumlarla gidiyoruz, Kars’ın her alanda gelişmesi ve ilerlemesi için gerekli girişimleri ve takibini yapıyoruz, işlemleri hızlandırıyoruz ve bu konuda Karslı bizim ne yaptığımızı gayet iyi biliyor” diye konuştu.

Sadece iki örnek vereyim diyen Arslan, “Dendi ki! "Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu hızlı tren hattı haline getirilsin." Uluslararası bir projedir, konvansiyonel bir projedir, 160 kilometreye göre yapılmış bir projedir. Hızlı tren yolcusu çıkabilecek olsa ne ala, güzel yapılır. Başkalarının hayal edemediği Bakü-Tiflis-Kars projesi yapılıyor. Sanki eksik bir şey yapılıyor, onun üstüne bir şey isteniyor. Lütfen bu konuda dikkat edin. AK Parti hükümetleri ziyadesiyle yapıyor. Bu eksikmiş, daha fazla yapılacakmış gibi bir yanılgıya sebep olmayalım” şeklinde konuştu.

Arslan, BDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane’nin Kars’ın sorunları olarak dile getirdiği konularla ilgili özetle şunları söyledi:

“Et entegre tesisi, doğrudur, Bakanlıkla birlikte iki yıldır uğraşıyoruz. Bu konuda mezbahaları kiraladık, Belediyenin kesim tesisini kiraladık. Bu anlamda iş ve işlemler yapılıyor. "Köy yolları kapalı." deniyor. Doğrudur, geçmişte köy yolları kapalıydı. Bugün sadece akşamdan sabaha kapanabiliyor, o da tipiden dolayı. Ama biliniz ki hiçbir köy yolu ikinci güne kalmıyor. Kesinlikle köy yolları açılıyor. Doğal gaz konusunda yüzde yüz haklısınız. Doğal gaz geldi, vatandaşın imkanı oldukça, evine çektikçe, doğal gaz tabii ki her eve yayılacak. Bu konuda Hükûmet üzerine düşeni yaptı. Enerji Bakanımız Kars’ı ziyaret etti. Beraber bu konuları irdeledik. Bir de kömür konusu! Kömür konusunda kesinlikle ilgili kurumlar gerekli incelemeyi yapıyor ve uygun olmayan kömürü geri çeviriyor. Karslı bunu bilsin, biz kürsüde gündeme getirmiyorsak kurumlarda takip ediyor ve çözüyoruz. Karslı bunu iyi biliyor.”

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim