• BIST 108.489
 • Altın 151,139
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242
 • Trabzon 17 °C
 • Giresun 16 °C
 • Ordu 16 °C
 • Rize 18 °C
 • Gümüşhane 13 °C
 • Samsun 15 °C
 • Bayburt 8 °C
 • Artvin 14 °C

“Aç Anayasa’yı Bir Oku"

“Aç Anayasa’yı Bir Oku"
Yozgat mitinginde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ‘İcranın başı değilim’ diyen Ekmeleddin İhsanoğlu’na seslendi.
“Aç Anayasa’yı Bir Oku “Aç Anayasa’yı Bir Oku

Yozgat mitinginde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ‘İcranın başı değilim’ diyen Ekmeleddin İhsanoğlu’na, “Aç Anayasa’yı bir oku. Cumhurbaşkanı bu ülkede icranın başında birinci sırada, Başbakan ise ikinci sırada bulunur” dedi.

Cumhuriyet Meydanı’nda halka seslenen Başbakan Erdoğan, “Milletle devlet artık barışıyor. CHP ve MHP’nin ortak adayı diyor ki ‘Ben icranın başı değilim’ diyor. Anayasa’yı da okumamış. Aç Anayasa’yı bir oku. Cumhurbaşkanı bu ülkede birinci derecede bu icranın başıdır. Başbakan ikinci sırada. Ağızlarında başka bir sakız var onu çiğneyip duruyorlar. İslam dünyasında Türkiye’nin bu dönemde yapmış olduklarıyla sen de bir yer buldun o kadar. Türkiye yaptıkları ile kalmadı halen yapıyor. Filistin konusunda ’Türkiye tarafsız kalmalı’ diyor. Nasıl tarafsız kalırsın. Gazze’ye, Batışeria’ya bombalar atılırken, yavrular şehit edilirken biz nasıl tarafsız kalırız? Olur mu böyle bir şey? Bir Müslüman olarak, bir tarafta hak bir tarafta batıl var. Müslüman’ın görevi hakkın tarafında yer almaktır. İkiden birini seçeceksin. Biz doğrunun tarafında yer alacağız. Onun için bir tarafta millet bir tarafta devlet var. Biz milletin yanındayız. Onun için ’insanı yücelt ki devlet yücelsin’ diyor Şeyh Edebali. İnsanı ihmal eden böyle bir devlet yaşayamaz. Biz millet ve devleti buluşturan bir cumhurbaşkanı olacağız. Türkiye’ye 12 yılda çok büyük hizmetler kazandırdık. O kadar dünyadan bihaber ki bu aday Marmaray’a binmiş. Buranın proje çalışmalarını Süleyman Demirel yürüttü diyor. İş Abdülmecid’e dayanıyor. Biz arşivlerden çıkararak bu projeyi hayata geçiriyoruz. Temel atmasından tut bitişine kadar Marmaray’ı bitirdik. Ben Ekmel Bey’e teşekkür ediyorum. Hiç olmazsa buradan istifade etti. Ama diğerleri edemedi. Önümüzdeki yıl inşallah iki katlı tüp geçidi de inşa ediyoruz. Yavuz Sultan Selim Han Köprüsü de bitiyor. Bu icraatların takipçisi olacağız. Bu süreç sizlerin desteğiyle devam edecek. Türkiye hep ileri gidecek. Seçilmiş bir cumhurbaşkanı ve seçilmiş bir başbakan ile ileriye gideceğiz. Hiçbir iş yarım kalmayacak. Türkiye’yi hep birlikte zirveye taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, “Son 12 yılda Yozgat’ı tarihinde görmediği yatırımlarla buluşturduk. Okullarımıza 10 bin 33 adet bilgisayar gönderdik. Bin 500 öğrencili bir imam hatip lisesi kazandırıyoruz. İnşallah en kısa zamanda çok farklı bir proje göreceksiniz. Yozgat Bozok Üniversitesi’ni biz kurduk. Şu anda 10 bin öğrenci okuyor. Neredeydiniz bizden öncekiler? 12 yıl boyunca yaptığımız eserlerin tamamını tek tek anlatmaya zaman yetmez. Fakat şu mübarek Ramazan inşallah bereketlendirir bunu. Cumhurbaşkanı’nın yolla, suyla ve elektrikle ne ilgisi var? Size acemi birliği yakışmaz. Usta birliği yakışır. Ustalara usta yakışır. Öyle bakın bu işe. Cumhurbaşkanı temsil makamı olmaz böyle bir şey. Biz bu millete hizmetkar olmaya geldik. Deyim yerindeyse halktan kaçan, halkıyla bütünleşemeyen bir Cumhurbaşkanı olmaz. Biliyorum ki milletimin gönlünde de böyle bir Cumhurbaşkanı yatmıyor. Cumhurbaşkanı millete hizmet yolunda koşmalı ve terlemeli. Kumsalların partisi, siyasi Türkçülük yapan parti ve siyasi Kürtçülük yapan parti var. Ama biz bu ülkede 77 milyonu kucaklayarak yola çıktık. Yaradılanı Yaradan’dan ötürü seviyoruz” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim